Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Teljesen kezelhetetlen, már...

Teljesen kezelhetetlen, már nem bírok vele! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
öt éves lányom borzalmasan viselkedik az elmúlt időszakban. Mindig is önfejű, akaratos volt, de most aztán szó szerint elviselhetetlen stílust képvisel. Csúnyán beszél velem, a rokonokkal, nem érdekli semmi és senki, csak az a lényeg, hogy az legyen amit ő akar, amit ő szeretne, folyamatosan visszafelesel mindenkinek, mindenre az a válasza, hogy "nem", vagy "majd akkor ha én akarok", illetve az " és kit érdekel, hogy mit mondasz". Már tanácstalanok vagyunk a férjemmel, nem tudjuk mitévők legyünk. Sosem ütjük meg, sosem emelünk rá kezet én nem hiszek ebben a "módszerben", sosem tudnánk őt megütni. Próbáltam már " ha így viselkedsz nem megyünk ide meg oda.." de a válasz annyi volt, hogy "és kit érdekel, ugyis elmegyek". Egyke gyermek, tény, elég sok minden meg volt neki engedve, gondolom ennek isszuk most a levét... Csak már szégyellem magam, nemrég nyaralni volt nagyszülőknél, és folyamatos volt a panaszkodás, hogy hogy viselkedik, hogy beszél. Félek, hogy kicsúszott a kezünkből a dolog, hogy tényleg kezelhetetlenné vált/válik. Ha tudtok adjatok légyszives tanácsot, hogyan tudnék ezen változtatni, hogyan tudnám elérni, hogy márpedig igenis beszéljen normálisan, tisztelettudóan, és fogadjon szót ha kérek valamit. Előre is köszönöm!
2015. aug. 24. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehetsz következetes és határozott verés nélkül is.

A leírásod alapján ő nagyon határozott, míg te majdhogynem bocsánatkérően, gyengén próbálkozol valamivel, majd az első határozott visszautasításra lehajtod a fejed.

2015. aug. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lemaradt: úgy érzem, megbuktam mint anya, borzalmas érzés, sokszor sírás környékén vagyok, hogy ennyire nem tudom fegyelmezni.
2015. aug. 24. 10:45
 3/9 A kérdező kommentje:
nem fejet hajtunk előtte, hanem inkább beletörődünk amit ő akar és a végén mindig engedve van neki. igen, ezt nem kéne... csak nem olyan egyszerű...
2015. aug. 24. 10:46
 4/9 anonim ***** válasza:

De miért törődsz bele? Eleinte gigantikus hisztik lesznek, mert számára kedvezőtlenül változnak a dolgok, de ha nem változtattok, ennél csak évről évre rosszabb lesz.


Állítsatok fel szabályokat (ezeket érdemes rajzok formájában kinyomtatva kirakni az ajtóra), határozzatok meg büntetéseket a szabályok be nem tartására (olyat, ami számára kellemetlen, ez lehet pl. mesenézés megvonása) valamint jutalmakat a betartására és kőkeményen vasaljátok be rajta az elvárásokat.

2015. aug. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló korú kisfiam van.

Nálunk a határozottság segít és az, hogy ilyenkor levelgőnek nézem- egyidő múlva rájön, hogy semmit nem ér el a mocskos beszéddel és akkor bocsánatot kér- persze ez nem 1-2 hét és hatalmas adag türelem, vasfegyelem szükséges részemről a betartásához.

...és ha azt mondod neki, hogy a rossz viselkedésének a következménye valami (pl. nincs fagyi, séta stb.)- akkor olyat válassz, ami:

- számára fontos, jelentőséggel bír (a bevásárlás nem az :)

- itt van időben a történés közelében (most indultatok volna fagyizni- holnaputáni dolgok elvonásával felesleges operálni)

- TÉNYLEG tartsd be- akkor is, ha átmenetileg csak fokozódik a durvaság, mert beidegesedik azon is, hogy pórul járt és nem kap fagyit vagy más előnyt. Ha bár belül néha eszem kefét, nyugodt hangon próbálom a fiamnak magyarázni, hogy "látod, ez a következménye a viselkedésednek, azért nem mentünk el pl. fagyizni, mert ... és KONKRÉTAN elmondani miért (mocskos beszéd, köpködés stb.)- illetve én szembesíteni is szoktam: Ilyen viselkedéssel még jó, hogy nem indultunk el vagy nézd csak meg a tükörben milyen arcot vágsz, miközben ordítasz!


Talán nem leszek népszerű, de ha súlyosabb a helyzet nálatok, akkor bejelentkezhetsz:

- oviban az óvónénijéhez és talán tud használható tanácsot adni, elvégre szakember, ismeri a gyermekedet- senki sem tökéletes szülő, de nagy lépést teszel a megoldás felé, ha 1. beismered, hogy gond van (most itt tartasz) 2. szakszerű segítséget kérsz

- a nevelési tanácsadók (ez a régi nevük, az új pedagógiai szolgálat) a közvélekedéssel ellentétben nem azért van, hogy bárkit minősítsenek és megbélyegezzenek- ott is pedagógusok, pszichológusok, fejlesztő szakemberek vannak, ingyenesen (igaz várakozási idővel) be lehet TANÁCSADÁSRA jelentkezni. Neked is tudnak nevelési tanácsokat adni. Ha még az óvónő is ad írásos javaslatot, akkor akár soron kívül is. Ne félj, nem pszichiátria, hanem tényleg egy segítő SZOLGÁLAT.


Ha belefér a keretbe, akkor esetleg akár az óvónőtől, védőnőtől, gyermekorvostól, ismerős szülőktől vagy akár itt, netes fórumokon kérhetsz jó gyermekpszichológus elérhetőségét is, aki CSALÁDterápiával foglalkozik- vagyis ő is neked ad tanácsokat.


Tudom, hogy nem mindig igaz, de a gyerek viselkedése valahl egy tükör.


...és azért egy 5 éves ovisrl beszélünk, az már nekem nagyon meredek, hogy diszfunkcionális lesz egy család, mert egy 5 éves irányítja a felnőtteket :)

Azért eddig nem kell hagyni elmenni- ha önerőből nem megy a változás, kérj szakszerű segítséget, nem szégyen.

ha a mosógéphez i szerelőt hívunk és a pénzügyeinben is van privát bankárunk, akkor a gyermeknevelésben miért ne fordulhatna elő olyan, hogy ott állunk eszköztelenül?

Ezért vannak a szakemberek és a családi béke, a gyerek fejlődése fontosabb is, mint a csap meg a nyugdíjbiztosítás :)

2015. aug. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak, szerintem is általánosságban elmondható, hogy a gyerek viselkedése egy tükör. Nekem 4 éves kisfiam van, tehát képben vagyok. Én kiegyensúlyozott vagyok- a gyerek is az. Lehet, hogy nem beszélsz csúnyán, nem viselkedsz agresszíven- de lehet, hogy valami elfojtott dolgot hordozol magadban. A gyerekek olyanok, mint az antennák, mindent megéreznek. Szerintem is családterápiára kellene mennetek, ott sok minden felszínre kerülne.
2015. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok, a miénk is egyke, ráadásul lombik is, mégsem egóbajnok. Valami nagyon elromlott nálatok...
2015. aug. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Ezért kellene a gyerekszülés előtt is tanfolyam, hogy ez a generáció ne lenne tele ilyen arcátlan, szemtelen, követelőző kis szörnyecskékkel, akiknek rögtön minden meg van engedve, aztán később az életképtelen anyuka panaszkodik, hogy nem tudta megnevelni a gyerekét.
2015. aug. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért pontoztátok le a nyolcast, teljesen jól látja a dolgokat...
2015. aug. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!