Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 3 éves kisfiam irányít?

A 3 éves kisfiam irányít?

Figyelt kérdés
A kisfiam 3 eves. Igazi orok mozgo. Azon kaptam magam, hogy mar O iranyit mindent. Nem tudom,hogy gajultak idaig a dolgok, a konyebb es rossz modszert valasztottam. Ha valamit nem kap meg azonnal hangos hisztizesben tor ki. Inkabb idegrohamnak mondanam. Elkezdi tepni a hajat, a fodre veti magat, harapja az ujjat, vagy elkezdi szo szerint a foldbe verni a fejet, hogy oriasi lila pukli marad ott. Oruletesen tombol. Ezt csinalja ha epp jatszik es valami nem sikerul, szet esik a legoja stb. Egyebkent rengeteg energiaja van, delben mar nem tudom altatni. Sosem tud egyhelyben megalni, ha meg is al, himbalozik vagy jar a keze laba. Teljesen mind1 milyen jatekot kap, semmi sem koti le. Az alvasai is nyugtalan. Ejszaka tobbszor felsir. Mi lehet a gond es kihez fordulhatnank?

2014. márc. 25. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

1. Te rontottad el, neked kell visszacsinálni, megnevelni, következetesen, kitartóan. Ha akar valami ésszerűtlent, nem megadni, csak mert kéri. Persze közben velevlenni, segíteni, hogy ne ártson magábsk.

2. Mit eszik? Mennyi mesefilmet, tvt néz? Milyen a háttérzaj? A cukros ételek miatt ingadozik a vércukorszint, ami megterheli az idegrendszert is. Ha adsz neki, szoktasd le, ez szintén nehéz, de jobb minél előbb. Inkább rá sem kell szoktatni.

3. Szervi oka van, reméljük nem. Ki kell vizsgálni,borvosilag, gyógyszeresen kezelni.


A kislányom 2 múlt. Vannak hisztirohamok, mint nálazok, ha nem kap meg vmit vagy "szétjön a legó", legektetjük óvatosan a földre, ne essen el, 1-2 perc és abbahagyja. Mondjuk, hogy ha abbahagyja, megint játszunk vele, megérti. Ha akar vmit és éppen akkor nem tudok menni, mert pld könyékig tésztás a kezem, mondom, hogy várjon, ordít, mondom, uogy " akkor fogok menni, ha ezt befejezem, nem akkor, ha sokat sírsz", megérti az összefüggést.

A hiszti ebben a korban normális, próbálgatják a határaikat.

Ha sok vibráló fényt lát, az zsibbasztja az agyát, a film tartalma esetleg mégjobban, és a tvzés elveszi az időt a mozgástól, ami a legfontisabb lenne.

Kitartást! Írj nyugodtan privit!

2014. márc. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Imerős a helyzet, bár még nincs gyerekem. A barátnőmnek egy 5 éves és egy 2 éves lánya van. Legutóbbi eset h elmentünk a városba sétálni és kezdte a 2 éves a cumival ami otthon maradt és addig ordított amig nem vett az anyja egy cumit. Utána jött az innivaló amit meg vett mind a kettőnek nestee 'szopókás' üveges és a nagyobbik kezdte h neki szívószálas kell és így mind a kettő hihetetlen hisztivel elérte azt h az anyjuk vett szívószálasat is.... Ebben az esetben tuti az anyjuk hibázik, mert nem sokat foglalkozi velük és mindig a hisztivel akarnak elérni mindent, ezzel hívják magukra fel a figyelmet...
2014. márc. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
08:25 vagyok :) [link] ezt találtam neked :) Érdemes elolvasni.
2014. márc. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Beszél?
2014. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!