Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2,5 éves kisfiam rettenetesen...

2,5 éves kisfiam rettenetesen engedetlen, kezelhetetlen kezdek nagyon elkeseredni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egyedül nevelem a 2,5 éves kisfiam. Tudom, hogy az elején túl sokat engedtem, de másfél éves korában változtattam ezen. Ekkor még nem is igazán volt vele gond, bár az látszott, hogy elég ideges természetű. Nagyon könnyen dühbegurul, ha nem sikerül valami, de ezt viszonylag jól kezelem. Viszont emellett hihetetlen öntörvényű és kezelhetetlen. Akár százszor egymás után is elmondom neki, hogy például nem szabad felmászni a komódra és ott kapcsolgatni a villanyt, nem érdekli. Leveszem, visszamegy, leveszem, visszamegy. És ez így megy, hiába terelem el a figyelmét egy játékkal, vagy bármivel. Ha ezt megunja, megy mást csinálni, persze olyat amit nem lehet. ( pl.csapkodni az erkélyajtót, felmászni a radiátorra és onnan leugrálni...)

Természetesen hihetlen aktív is. Szószerint kell érteni, hogy egy pillanatra sem ül le, folyamatosan mozog. Rengeteget vagyunk szabadban is, hogy levezesse az energiáit, igyekszem itthon is lekötni, de rövid ideig érdekli bármi is. Ha rászólok valamiért, ordít, sikít, "visszabeszél".

Voltunk már orvosnál ezzel, fejlődéspszichológusnál, de igazából semmi érdemlegeset nem mondott. Amiket tanácsolt, mindent betartok, de nem igazán használ semmi.

Igyekszem jól csinálni, jól nevelni, szabályokat felállítani, és nagyon-nagyon szeretem őt, de kezdek elkeseredni.

Mi lehet a baj? Előre is köszönöm a válaszokat.


2014. ápr. 12. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Bölcsődébe kell járatni, vagy valami alkalmas módot kell találni arra, hogy folyamatos elfoglaltsága legyen és ne érezhesse, hogy ő az egyetlen a világon, hanem kell alkalmazkodnia másokhoz is.
2014. ápr. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Bölcsiben nincs gond vele? Ha meg netán nem jár. AKkor sürgősen beiratni.
2014. ápr. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már intézem a bölcsit. Egyébként a védőnő ellene van a bölcsődének...
2014. ápr. 13. 00:00
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkor a védőnő hülye. Már rég bölcsiben lenne ennyi idősen a helye, de így, hogy egyedül neveled meg pláne.
2014. ápr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Puliszkas válasza:
Szerintem is gyerektársaság,a közösség hasznára lesz.Biztos nagyon nehéz és fáradt lehetsz,ha egyedül neveled,de gondolj arra hogy ez csak egy átmeneti időszak.Az eleven gyerekek mind próbára teszik a szülőt ebben a korban.Az angoloknál terrible two-nak mondják ezt a korszakot.
2014. ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért Korai Fejlesztőbe elvinném egy komplex vizsgálatra... Lehet egy pár oka a viselkedési nehézségnek, ezeket jó kizáratni! (pl beszédértési zavar, figyelemzavar, pervazív zavar) Itt egy team vizsgálja meg (gyógypedagógus, neurológus, gyógytornász, vagy pszichológus). És segíteni is fognak a nevelési kérdésekben. Én ezt ajánlanám első körben! Beutaló kell a háziorvostól.

Ha itt negatív minden, akkor lehet tovább gondolkodni.

A nevelési elveket is jobb személyre szabottan egyeztetni, neked is szükséged van támogatásra, erősítésre. Bizonyára egy nehéz temperamentumú kisfiú, ebben az életkorban a genetikai alapok még nagyon meghatározók. De tényleg zárják ki az idegrendszeri problémát, mert szakmai hiba lenne úgy pszichológizálni, hogy esetleg más gerjeszti a folyamatot.

2014. ápr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is nevelési tanácsadót javasolnék, tapasztalatból mondom. Ugyanez volt nálunk is, most már a fiam 4 éves. Hiperaktiv és figyelemzavara van. Hiába ment közösségbe, sajnos ott meg előjött az agresszió más gyerekek iránt, lökdöste őket és hasonló, nem fogad szót az óvónőknek. Holnap megyünk pszichológushoz, amit az óvoda kezdeményezett.

Nálunk nem kell beutaló nevelési tanácsadóba, a szülő is kezdeményezheti. Valószínű fejlesztésekre van a te fiadnak is szüksége. Beszédfejlődése jó? Szépen beszél?

2014. ápr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!