Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Két testvér állandóan verekszi...

Két testvér állandóan verekszik. Mi a véleményetek az alábbi helyzetről?

Figyelt kérdés

Egy lány és egy fiú, a lány 4 évvel idősebb, mindketten általános iskolások.

Minden, de minden konfliktusukat verekedéssel oldják meg, de szóban is folyamatosan húzzák egymást, csúfolódnak, nevekkel illetik egymást, aminek szintén verekedés a vége előbb-utóbb. A lány hirtelen haragú, a fiú meg folyton provokálja, aztán ha kap, árulkodik. A letolás után megy tovább a balhé, bosszúval súlyosbítva. De általában úgy intézik a verekedést, hogy a szülők ne tudjanak róla.

Máskor meg jól eljátszanak egymással, vagy legalább egymás mellett, de ha beüt az unalom vagy valami hülye nézeteltérés, már megy is a bunyó, a lebirkózástól a bokánrúgáson át a hajtépésig.

Egy szobában laknak és tanulnak, és a konfliktusok már annyira állandósultak, hogy szinte minden idejüket kitöltik. Tele vannak sérelmekkel és dühvel a másik iránt és verekedéssel próbálják levezetni, de ennek sosincs vége.

A szülők már ezerszer próbáltak a lelkükre beszélni, szépen, csúnyán, de hiába. Amúgy teljesen nyugis, jókedélyű, kiegyensúlyozott család, csak a gyerekek csépelik egymást.

A lány alapvetően visszahúzódó, félénk, de hirtelen haragú, és a sérelmekre azonnali támadással reagál. Éles nyelvű, szellemes, de ha visszaszellemeskednek, megsértődik. A fiú szereti bosszantani, kicsit féltékeny rá, közben le is nézi, hisz "csak egy lány". Szócsatában mindig alulmarad, úgyhogy csak gúnyolódik és verekszik, de persze nem sok esélye van. Az iskolában mindketten kicsit kívülállók, a koruknál érettebb gondolkodásúak, jó tanulók, jó magaviseletűek, de barátaik nemigen vannak.

Hogy lehet feloldani egy ilyen évek alatt állandósult, szokássá vált helyzetet?


2015. aug. 31. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Jól meg kell pofozni őket hogy megtanulják...nekem egy 13 éves húgom van én meg 19 éves vagyok de mikor kicsik voltunk akkor sose verekedtünk ha meg is próbáltuk mert volt olyan nem is egyszer hogy egymásnak estünk akkor anyu olyan nyaklevest adott hogy egy örök életre megtanultuk hogy hogyan is kell bánni egymással :)
2015. aug. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bizonyos fokig normális, hogy a testvérek veszekszenek, de az állandó verekedés, pláne ilyen korban, már nem az. Az agresszió mindig valamilyen szorongásból fakad. Nem szabad a gyereket hibáztatni érte, de persze le kell szoktatni róla. Azonban ha otthon is ezt látják példaként, akkor a leszoktatásnak nem lesz eredménye.

Valószínűleg a közös szoba is stresszforrás, amíg nekünk a húgommal nem volt saját terünk, mi is sokat téptük egymást. Nem lehetne megoldani, hogy külön szobában legyenek? Ha csak egy lyuknyi is a szoba, még mindig jobb,mint a semmi.

Anyuka, apuka hogy bánik egymással? És a gyerekekkel?

2015. szept. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ekkora gyerekekkel már lehet erről beszélni. Mondd el nekik, hogy nem örülsz a sok verekedésnek, és mit lehetne tenni, hogy ne kapjanak össze olyan könnyen.


Amíg közös szobám volt a húgommal, mi is sokat verekedtünk (azért nem életveszélyesen). Nekem az volt a gondom, hogy a húgom és a barátnői piszkálták az asztalomon levő cuccokat. Az asztalom nem lehetett a magánszférám, mert mások belepiszkáltak. Talán át lehetett volna rendezni úgy a szobát, hogy jobban le lehessen választani az én részemet, és a szüleim erélyesen büntethették volna, ha a tesóm vagy a barátnői ezt megszegik (hazaküldés, zsebpénzmegvonás, "közmunka" stb.). A húgomnak is biztos volt problémája, ugyanígy azt is meg lehetett volna oldani.

2015. szept. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!