Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan aki (súlyosan)...

Van itt olyan aki (súlyosan) beteg gyermeket nevel?

Figyelt kérdés

Mennyi idős? Mi a baja? Tudtad, hogy beteg lesz vagy később derült ki?


Mi a legnehezebb vele? Mennyivel több a kiadás? Mi az, amit meg tud és nem tud egyedül csinálni?


2015. szept. 3. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak nevelek egy CDL -es kislányt. Nagyon nehéz, és megmondom őszinten hogy sokszor unom. A párom előző kapcsolatabol van, az anyja le..rja így inkább én nevelem . 8éves. Beszélni nem tud, agressziv, nem szobatiszta. Szerintem így a saját baba tárgytalan , és örök másodiknak érzem magam. Tudom , nem ő tehet róla...
2015. szept. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

a lányom 15 éves, a mai napig nincs diagnózisunk, minden lelete negatív, bár genetikai vizsgálatot nem csináltattam mert közben meddő lettem így tudtam, úgysem szülök még egyet (így örökbe fogadtunk :) ) nem tudtam hogy beteg lesz, terhesség-szülés minden rendben ment, később derült ki, hogy valami gond van amikor nem indult meg a fejlődése..

tud menni, bár göröngyös talajon meg kell fogni a kezét mert ott nem érzi magát biztonságban, ő szobatiszta, bár nem kevés munka volt mire elértem, szavakkal kommunikál csak, tehát nem tud rendesen mondatokban beszélni, ezért ugye se írni se számolni, se olvasni nem tud...

én nem érzem, hogy több kiadásunk lenne emiatt, persze pici korában hordtam Dévény tornára, Pestre tornára, ezek annak idején nem kevés kiadások voltak, de jelenleg inkább azt mondanám jóval "olcsóbb" mint korabeli társai... nincs az hogy milyen divatos ruhát-cipőt stb kell megvenni neki, nincs zsebpénz, nem kell neki szórakozásra pénz, szóval mióta nem hordom külön tornákra, anyagilag sokkal kevesebbe van mint a korosztálya...

a legnehezebb talán az, hogy 24 órás felügyelet kell neki, soha nem fogom őt tudni egyedül itthon hagyni, ezért mindig be kell szervezni valakit, hogy segítsen nekünk ha el szeretnénk menni valahova, de szerencsére olyan családom van akikre bármikor számíthatok :) Néha egy fárasztóbb nap után este ha még hisztizik valamin, vagy nem akar pl elmenni fürdeni (segítség kell ott is neki) akkor azért kiakadok én is és van hogy kiabálok vele, utána persze baromi bűntudatom van :/ de 15 éve csinálom, néha belefárad az ember az örökös gondozásba, de ennek ellenére nem tudnám beadni bentlakásosba, nem bírnám elviselni, hogy esténként nem szuszog mellettünk a másik szobában :) Mert igazából meg egy szeretetgombóc az egész csaj :) minden előzmény nélkül odajön, átölel "szeretlek" megpuszilgat :) megért mindent amúgy, és amire képes meg is csinálja ha épp kedve van hozzá :) Miért kérdezed amúgy? Beteg babát vársz?

2015. szept. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Minden tiszteletem a tiétek, nagyon sok erőt kívánok :)

Szerencsére nem emiatt kérdezem, van egy kisfiunk 3 éves, vele csak annyi a probléma, hogy egy igazi rosszcsont :)

Most írom a diplomamunkámat, és a beteg gyermekek családjának a fizikális, pszichológiai és anyagi nehézségei a témám. Most kezdek kutakodni a témában, és láttam, hogy itt van pár szülő, aki segíthet.

2015. szept. 3. 23:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
ha lesznek kérdéseid nyugodtan írj privit szívesen válaszolok bármire :) - egyszer már segítettem ugyanebben a témában egy diplomamunkához :)) sőt ha gondolod csinál egy kérdőívet a főbb kérdésekről, küld át nekem és én megkérem az ismerőseimet akiknél szintén van sérült gyermek, hogy töltsék ki neked :) "2"
2015. szept. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!