Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért csinálnak ilyen eszement...

Miért csinálnak ilyen eszement dolgokat ezek a gyerekek?

Figyelt kérdés
Nagyszülőkkel, amikor vigyáztak rájuk, minősíthetetlen stílusban és szavakkal beszéltek, teljesen értetlenek. Egészen hajmeresztő dolgokat csinálnak éjszaka, mikor az anyjuk alszik, pl mosógépet nyomkodni, hűtőt dézsmálni. Hogyan lehetne helyrerakni őket?
2015. szept. 8. 06:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ezen kívül minden helyzetben idétlen, feltűnősködő viselkedést produkálnak. 5éves lány és 4éves fiú.
2015. szept. 8. 06:38
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Nevelni kellett volna őket. Most nehezebb lesz, de hozzá kellene látni. Te ki vagy?
2015. szept. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Lányom is csinált hasonlókat. Sőt a mosógépet csak azért nem, mert nem éri el a gombokat.

A hűtő viszont nálunk sem volt biztonságban addig, míg el nem csapta a hasát.

A sajtnak, felvágottnak mindig nekiállt, ha korán ébredt.

A válasz egyszerű: azért, mert gyerek. Kicsi, és hülyeségeket csinálhat, oda kell figyelni.

Én öt évesen azt találtam ki, hogy kiugrom a hintából és akkor repülni fogok.

Hát két métert repültem is, aztán betörtem az orrom, és kivertem-letörtem jópár fogam.

Egy megoldás van: ha kell ezerszer elmondani mit nem szabad, miért nem szabad, bünti stb.

Gyerekek. Szeretnek rosszalkodni. Ezekből lesznek a felnőttkori mosolygós sztorik! :)

2015. szept. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Minden életkorban mások a határok és egészen felnőttkorukig ezeket feszegetik. Fontos lenne, hogy a nagyszülők, még ha el is állt elsőre a szavuk, nagyon keményen és határozottan kijelöljék azokat a határokat amiket nem léphetnek át velük szemben a gyerekek, de még a szülőknek sem könnyű elfogadni, hogy a nemrég még bájos kis totyogójuk hirtelen milyen hajmeresztő dolgokat csinál.


bevallom, ha anyaként tudnám, hogy a gyerekek éjjel szabadon jönnek-mennek a lakásban, nem tudnék olyan mélyen aludni, hogy ezt másodszor se vegyem észre, hiszen az a legkisebb probléma, ha megdézsmálják a hűtőt, de ha pl. a TV-t kapcsolják be, finoman szólva sem nekik való műsorokra találhatnak, de tűz is lehet, bármi. Ennek véget kell vetni, egy találékony gyerek ugyan sok kiskaput talál a legszigorúbb ellenőrzés mellett is, de neki is fontos tudnia, hogy az anyja-apja igenis figyel rá, nem mindegy, hogy mit cisnálnak, és bizonyos határok átlépésének komoly következményei vannak.

2015. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy amikor az anyjuk alszik, éjszaka, vagy mikor? Az a gond, hogy ők nem alszanak. Nem szabad ám mindent megengedni a gyerekeknek. A leírás alapján baromi neveletlenek, ennyi az egész. Neked mi a közöd a helyzethez, ki vagy a történetben?
2015. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

Pardon, ja félreérthető voltam!

Persze leszoktattam a lányomat a dézsmáról, csak arra utaltam, hogy teljesen normális, hogy a gyerek megpróbálja. Az nem oké, hogy nincsenek óvintézkedések.

Én jelzőrendszert csináltam, hogy halljam, ha szökik a kiscsaj.

A saját példámat meg azért írtam le, mert rám minimálisan ügyeltek.

Nagymamámra voltam bízva (kényszerhelyzet volt) őt meg lekötötte a Dallas. Engem meg nem.

De a lényeg: NE a gyerektől várjuk el, hogy tudja mit tehet. A szülőtől, vagy attól a felnőtt embertől várjuk el hogy tartsa kordában, mutassa a határokat, akire rá van bízva. Legalább nyolc-tíz éves koráig a gyerek megbízhatatlan. Szüksége van egy felnőttre aki vigyáz rá, óvja a bajtól, és neveli! Aki gyereket vállal az ezt vállalja.

2015. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5 éves lesz a fiam. kb 1 éve kezdett olyan hülyeségeket csinálni, hogy az eszem megáll. mondtam, 2 évesen belefér, de most???? ugy látom még most is :D
2015. szept. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

2. És 5. Ti vagytok még tulkok a javából. többieknek köszönöm, eszerint nem annyira egyedi a jelenség

Amúgy az éjszaka kellős közepén történtek ezek a dolgok. Szó szerint kilopakodtak.

2015. szept. 9. 15:48
 9/11 A kérdező kommentje:
2. A következő válasz már egész máshogy szól, elnézést kérek.
2015. szept. 9. 15:50
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

"A kérdező kommentje:


2. És 5. Ti vagytok még tulkok a javából. "


Mégis honnan kellene tudni, hogy kilopakodtak és hogy mikor??? Te nagyeszű, nem gondolatolvasó itt senki. Máskor írd le, amit gondolsz. 3. személyben írsz, mintha külső szemlélő lennél. És még neked áll feljebb, bravó!

"Nagyszülőkkel, amikor vigyáztak rájuk, minősíthetetlen stílusban és szavakkal beszéltek," igen, az ilyen gyerek neveletlen, pont mint te.

Tulok meg te vagy, nem csoda, hogy a kölykeid is ilyenek.

5.

2015. szept. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!