Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek kisiskolás korában...

Akinek kisiskolás korában gyermeke Ritalint kapott mikor hagyhatta abba?

Figyelt kérdés
2015. szept. 8. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, engem is érdekelne a válasz.
2015. szept. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mi most kezdtük a másodikat, tavaly végig kapta a Ritalint.

Változott, érett, DE ő még mindig az a szétszórt, figyelmetlen, mozgékony kisfiú alapjában.

A pszichiáter megpróbálná, hogy gyógyszer nélkül csináljuk a tanévet... A tanítónő tavaly többször elmondta, hogy nincs módjában odafigyelni azokra a nehézségekre amelyekkel kisfiam állapota miatt nap mint nap küzd.

Ha nem írja fel rendesen a házifeladatot, dolgozatíráskor csak félig olvassa el a feladatot akkor mindezek olyan elbírálás alá estek mintha nem lenne a problémája és tőle is ugyanazok az elvárások.

Idén gyógyszer nélkül félek felerősödnek a problémák.

Magatartása enyhébb túlmozgást leszámítva rendben volt, tisztelettudó a tanárokkal.

2015. szept. 8. 11:56
 3/5 anonim ***** válasza:

"A tanítónő tavaly többször elmondta, hogy nincs módjában odafigyelni azokra a nehézségekre amelyekkel kisfiam állapota miatt nap mint nap küzd."


Ne haragudj, hogy így laikusként beleszólok, de biztos, hogy jó tanító néni kezében van a kisfiad? Egyébként szereti azt az iskolát?


Még nem érint a probléma, de 2 év múlva fog. Egy hiperaktív kisfiú ismerősünk van, és úgy tudom, nem szokták ilyen hamar abbahagyni. Legalábbis egyik napról a másikra nem fognak megszűnni a panaszok, de mint írtam, én még nem vagyok érintett.


A saját kisfiam iskolaválasztásának tekintetében elsősorban a tanítónéni személyét próbáljuk majd figyelembe venni, aki érti a problémát, és foglalkozik is vele.

2015. szept. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a tanítónő nem veszi figyelembe a figyelemzavart, vagy bármi mást, ami szakvéleményben van leírva a gyerekről, akkor törvényt sért. Ha előírnak plusz időt, vagy differenciált bánásmódot, azt ugyanúgy be kell tartania, mint hogy melyik betűig kötelező eljutni a tanév végére.
2015. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyógyszer elhagyása a hiperaktivitás súlyosságától függ. Kiskamasz kor előtt ritkán lehet abbahagyni. De lehet, hogy iskolát kellene váltanotok. Egy kis létszámú, alternatív iskolában könnyebb lenne a helyzet.
2015. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!