Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív elsős kisfiam...

Hiperaktív elsős kisfiam többször kap feketepontot beszélgetésért, mégis el kellene fogadnunk a Ritalint?

Figyelt kérdés

Nemcsak a kisfiam, de a többi fiú osztálytárs is nap mint nap hozza a feketepontokat haza, a szülők elkeseredettek, mindannyian próbálunk a gyerekek fejével beszélni.

Én is felnőtt figyelemzavaros vagyok, mai napig akaratom nélkül közbeszólok, más szavába vágok, ami miatt nagyon szégyenlem magam, mert képtelen vagyok ezt teljesen kontrollálni, viszont nagyon kedves ember vagyok és mindig elnézést kérek másoktól, akik így is elfogadnak és szeretnek.


2015. szept. 17. 16:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
58%
Ezt az orvossal kell egyeztetned. Azt azonban tudni kell, hogy a kezeletlen ADHD elég sok disznóságot okoz! Peremre kerülés, komoly tanulási zavarok, kiközösítés, depresszió, később a bipoláris zavarok gyakrabban fordulnak elő. A gyógyszer nem méreg, hanem ebben az esetben az az anyagot pótolja az agyban, ami hiányzik. Elég régóta használják már, az orvosnak higgy, ne a legendáknak!
2015. szept. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%

Ha valaki ADHD-s, annak áldás lehet a gyógyszer, amennyiben a szerencsések közé tartozik, akiknek használ. Ha az én gyerekemnek javasolnák, én kipróbálnám.

Neveletlenségre, felnőttek idegeinek megkímélésére a mozgékony csemetéktől természetesen bűn felhasználni, de szerintem nem is lehet. Ez ugyanis egy serkentőszer ami az ADHD-sok szervezetéből hiányzó anyagot pótolja, ettől ők képessé válnak a koncentrálásra. Akinek viszont nem ez a baja az nem fog a Ritalintól szép csendesen üldögélni.

2015. szept. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Úristen, eszedbe se jusson ezt a szemetet beadni a gyermekednek!

Közvetlen környezetemben öltek meg ezzel a mocsokkal egy 10 éves gyereket.

Az USA-ban az összes iskolai lövöldöző előéletét vizsgálva Kiderült, hogy gyerekkorban mind ritalint szedett hiperaktivitásra.

Ez egy drog! Hiperaktív gyerek pedig nincs. Olyan van, akit nem lehet lekötni átlagos dolgokkal. Ezekre sütik a hiperaktív bélyeget.

2016. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én elmúltam 30éves. Gyermekkoromban box zsáknak hasznàltak a szüleim és sajnos szintén gyermekkoromban megerőszakolt a báttyám (8évesen)

Én ezek hatására figyelem zavaros gyermek lettem (hiszem el voltam már akkor is magamban azzal amit nap, mint nap átéltem otthon. És amiről senkinek sem beszélhettem) Mindemellett erős magatartásbeli problémáim is voltak.(szerintem utólag ez is érthető)

Sokszor ugy voltam vele hogy ha rosszat csinálok akkor lehet hogy bár leszíd az édesanyám,de addig csak velem foglalkozik. Esetleg egyszer ha nagyon rossz vagyok utána elmondja mennyire szeret.... Gyermek fejjel igy gondolkodtam....

De sajnos soha nem ezt kaptam válaszul hanem ujjabb és ujjabb fizikai és verbális bántalmazásokat a szüleimtől.

Orvossal konzultáltak majd felírták nekem a Ritalin nevű gyógyszert.

Ami az első pár hónapban ugy tűnt használ valamennyire.

Majd folyamatosan emelte az orvos a dózisom éveken keresztül (közben állapotom tovább romlott. Szuicid hajlamaim lettek, stressz levezetésként volt hogy sniccerrel 120vágást ejtettem a combjaimon, mikor meghalt az egyetlen ember akitől szeretetet kaptam életemben, stb) ez ment addig,amíg egyszer gyogyszermérgezést nem kaptam az ELŐÍRT napi mennyiségtől, amibe majdnem belehaltam.

Soha többet nem voltam hajlandó azóta sem, semmilyen gyógyszert bevenni!!!

Viszont 30éves korom után diagnosztizáltak Bordenline személyiségzavarral. Ami köszönhető egyrészt a gyermekkoromban történteknek valamint az orvosom szerint annak is higy Ritalint szedtem évekig.

Hogy milyen ember és anya lett belőlem ezek hatására?

Egy utolsó drog függő csövest többre tartok magamnál.

Minden emberben látom a jót es a szerethetőt, míg magamról 1db pozitívumot sem tudok mondani...azt

Egyetlen pozitív bennem hogy világra hoztam a gyönyörű és okos gyermekem.

Negatívumot rengeteget tudok mondani magamról.

Szélsőségesek az érzelmeim. Vagy teljes szívből szeretek vagy tiszta szívemből gyűlölök.

Gyermekemen kívül senkiben sem bizok meg!!!

Bármi áron éreznem kell hogy számítok és azt hogy szeretnek az emberek.. Miközben sokszor bántok meg embereket, ami nem tudatos a részemről.

Viszont rájöttem ezt azért teszem mert inkább lököm el én magamtól őket, mintsem ők “hagyjanak magamra” engem.

Képtelen vagyok jol kezelni a baráti kapcsolataimat.

Hála az égnek van egy szerető férjem aki minden nehézség ellenére kitart mellettem és a kapcsolatunk mellett.

A lanyom születése óta nem teszek kárt magamban (ez pokolian nehéz, de muszáj meg állnom hiszen nem fogom ugy tönkretenni őt ahogy engem a családom)

Minden nap minden percében küzdök önmagammal, a múltammal és azzal hogy jó édesanyja legyek gyermekemnek

2018. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14-es, a férjednek szerető felesége vagy, a gyerekednek szerető anyja, érző, gondoskodó, gondolkodó, ők egyértelműen szeretnek és erre okuk van. Akár meg is kérdezheted tőlük, hogy miért szeretnek. De az biztos, hogy szeretetre méltó vagy, próbálj összeszedni 10 jó tulajdonságodat, írd is le, és meglátod, hogy a kezdeti megtorpanás után jóval több lesz, mint 10.
2018. jan. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!