Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen okai lehetnek annak,...

Milyen okai lehetnek annak, hogy jobb kezes 6 éves nagycsoportos kisfiam a számokat tükörírással írja?

Figyelt kérdés
Ez akkor fordul elő, amikor emlékezetből írja a számokat, jellemzően az 1, 2, 3, 4, 7, 9 számokat. A sorokat balról jobbra írja, viszont maguk a számok rossz irányba néznek. Értelmes, érdeklődő, okos gyereknek tartom, nem látok semmilyen egyéb furcsaságot rajta....sosem rajzolt a bal kezével, a jobbkezessége magától alakult ki.
2015. szept. 18. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt hittem, csak az enyém csinál ilyet:D

Az enyém 5 éves múlt-július végi. Angliában élünk és ő már egy éve iskolás. Most elsős, tavaly előkészítőben már megtanulták a betűket, számokat írni, olvasni..Sajnos tükörírással ír néha még most is, ha nem figyelek oda. Sajnos ott az is baj volt, hogy a tanítónéni nem mutatta meg, hogy hogy kell kanyaríntani a betűt, csak rárajzolta a kis kézi táblácskájára és felmutatta, hogy másolják le. És én azt gondolom, hogy egy kicsit azért is csinálja így, mert nem lett neki megmutatva a rendes betű-szám írás és már itthon nehéz kigyógyítanom belőle.

A tanítónéni szerint sok gyerek először rosszul írja. Bíztató...hát megpróbálom leszoktatni róla sok gyakorlással.

2015. szept. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

"A tanítónéni szerint sok gyerek először rosszul írja. Bíztató...hát megpróbálom leszoktatni róla sok gyakorlással."


Ez nálunk is így volt! Némi gyakorlás és leszokott róla. Bár ő idővel-ha nem is tökéletesen-kétkezes lett. Nincs ezzel semmi gond!

2015. szept. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...csak kicsit ijesztő, hogy mindenhol azt olvasom, hogy ez a diszlexia egyik jele...meg hogy általában az ír tükörírással, aki balkezes...most este is hozott egy papírt, hogy leírta 1-10-ig a számokat...nézem, erre a legtöbb fordítva van írva...másolni szépen másol, viszont ha magától csinálja, akkor tuti hogy fordítva írja...óvónéniktől nem jött jelzés erre vonatkozóan, pedig az oviból is hozott már haza hasonló irományt...
2015. szept. 18. 23:07
 4/11 A kérdező kommentje:
re,élem tényleg nem okoz problémát majd...nagyon köszi még egyszer a válaszotokat...megnyugtató a tudat, hogy nem vagyunk egyedül...:D
2015. szept. 18. 23:09
 5/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Az igazság az, hogy én is valamelyest kétkezes vagyok, de én azért, mert akkoriban-80-90-es évek-nem szerették engedni a gyereknek, hogy balkezes legyen. Én balkezesnek indultam és leszoktattak róla, de a nyomai még meglátszanak rajtam, sok mindent balkézzel csinálok.

A lányom is azt hittem, balkezes lesz, úgy nézett ki 2-3 éves koráig. És valamiért én is arra gondoltam, hogy talán egy kicsit benne van ez is a tükörírásban. Bocs az offért.

2015. szept. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem pontosan (felébreszteni most nem akarom), de a férjem lányánál volt ilyen. Eleinte még örültek neki, hogy milyen zseni a gyerek, mert tükörírással írt, tökéletesen.

Ha jól emlékszem, valamilyen disz-t állapítottak meg nála és rájuk is ijesztettek, hogy ez nagyon nem jelent jót. Hordták valamilyen fejlesztésre és mára értelmes felnőtt lett belőle.


Holnap megkérdezem, hogy pontosan hogyan is volt, mert nagyon régen mesélte és homályosan emlékszem csak a sztorira.

2015. szept. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bella169 ***** válasza:

A tükör ìràs valóban lehet a diszesség jele. Megérne egy kivizsgálást mielött suliba megy. Ez a tükör dolog ugsanis ha diszes kiterjedhet k3sőbb az olvasásra is. Tapasztalat. Az öcsém diszlexiás,diszgráfiás. 3.as volt mire diagnosztizálták. Addig pokol sokat szenvedett a tanulással.

Én a helyedben megnézetn szakemberrel. Ha nek diszes jó. Ha igen akkor meg vannak olyan fejlesztések amikkel ebben a korban még majdnem 100%osan korrigálható. Minél késöbb kezdik annál kevésbé mert sok dolog rosszul rögzül.

2015. szept. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A lányom is csinált ilyet amikor még ovis volt, aztán iskolában amikor elkezdték tanulni, nem volt gond. Valamiért ez a kép volt benne, főleg, amikor másolja, furán látta, ő sokszor az óráról másolta le a számokat.

Kinőtte. Nincs gond nálunk. Szóval van ilyen is, amikor nincs oka ennek, nincs disz... a háttérben. . Sőt, sokszor még a betűket, neveket is így fordítva írta le oviban.

2015. szept. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem mindenképpen beszélek legalább az óvónénikkel...nem tudom, néhány betűt összeolvas már (rövid szavakat, 1-2-t), van olyan szó, amit le is tud írni,és de ennek ellenére aggódom, mert a számoknál viszont van ez a furcsaság...! Köszönöm még egyszer mindenkinek!
2015. szept. 19. 20:03
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor aggódj csak, ha más problémái is vannak a kisfiadnak, van a családban a felmenők között diszlexiás, vagy a gyerek beszédfejlődésében van valami súlyosabb eltérés.

Egyébként 6-7 éves korra válnak képessé rá a gyerekek, hogy a tükörkép formákat megkülönböztessék. A ferde vonalakat tartalmazó formák (pl. az 1, N) megkülönböztetése a legnehezebb.

Talán azért is alakul ez olyan lassan, kevés olyan gyakorlati tapasztalatuk van, ahol fontos lenne a tükörszimmetrikus dolgok felismerése. A bicikli az bicikli, akár jobbról, akár balról nézi az ember. Sőt, nagyon fontos volt, hogy csecsemőkorban megtanulja a látott dolgok különböző változatait (más szögből, más fényviszonyok között, eltérő távolságról, stb. )azonosnak látni.

Viszont a betűknél és a számoknál nem fogadhatjuk el, ha a b-d párost egyformának tartja egy kisgyerek, ezért iskolás kor előtt lehet kicsit gyakorolgatni ezt a tudományt. pl. szétválogatni a jobbra és balra forduló képecskéket, pálcikamintákat kirakni és lemásolni, ahol a jobb és bal oldal nem azonos, kéz és lábtartásokat leutánozni eleinte egymás mellett, később szemben állva (esetleg a jobb kezeket egy karkötővel megjelölni segítségként).

Először gyakoroljátok a mozgásokat, és utoljára jöhetnek a feladatlapok!

2015. szept. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!