Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » észrevettétek, hogy általában...

észrevettétek, hogy általában mindig azok a gyerekek hiperaktívak, vagy figyelemzavarosak akikkel a szülők nem foglalkoznak?

Figyelt kérdés
nem foglalkoznak eleget, keveset vannak a gyerekeikkel mivel dolgozni stb muszáj, Ezen kívül a gyerekeket ugyanúgy szeretik, mindent megadnak nekik, csak maga az együttlét kevés?

2015. szept. 23. 11:25
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
97%

Nem, pl az enyem nem hiperaktív, nem figyelem zavaros. Sokat dolgozunk nagyon szeretjük de viszonylag kevés időt tudunk egyutt tölteni, a kereszt fiam sajnos az pedig az anyukája otthon van mert nem tudott visszamenni dolgozni.


Biztos van példa arra amit te mondasz de általánosítani felesleges az a gyerkőc aki papíron is "problémás" nem ettől az.

2015. szept. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Ez hülyeség, amit írsz! Egyébként ismersz minden hiperaktív gyereket, hogy ilyen sarkalatos véleményt tudsz megfogalmazni?
2015. szept. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
kedves második. A világ összes gyermekét nem, de elég sokat ahhoz, hogy ezt kimerjem mondani
2015. szept. 23. 11:56
 4/44 anonim ***** válasza:
98%
Én nem vettem ezt észre, semmivel sem több a környezetemben az olyan hiperaktív gyerek, akinek a szülei sokat dolgoznak, mint akinek nem annyit. De képzeld el, én csak nő gyerekorvoT ismerek, így kimerem jelenteni, hogy férfi nincs is. Kb ennyit érnek az ilyen, szűk környezetből levont nagy bölcsességek.
2015. szept. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
87%

nekünk a családban van egy felnőtt hiperaktív srác :)

5 éves koráig otthon volt anyukájával, utána délben haza lett hozva oviból is, iskolából is. igazából az anyukája is kicsit túlpörgős, vitte mindenfele, amit el tudsz képzelni gyerekprogramot, azt megkapott :)

2 gyereke van, szerintem az egyik gyereke is hiperaktív, de eszük ágában nincs kivizsgáltatni, sokat foglalkoznak vele, suli után együtt tanulnak, így 4-5-ös tanuló ;)

2015. szept. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes, a környezetemben lévő hiperaktív vagy figyelemzavaros gyerekek egyike sem ilyen szülők gyereke. Csak a sok hozzá nem értő pedagógusnak nevezett lény, meg az "én gyerekem tokeletes" szülő szokta úgy gondolni, ahogy te. Az értelmesebbje tisztában van vele, hogy ez nem igaz.
2015. szept. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
normális családi környezetben még sosem láttam neveletlen/hiperaktív gyermeket
2015. szept. 23. 13:00
 8/44 anonim ***** válasza:
98%
És ha te valamit nem láttál, akkor az nem is létezik, igaz? Mert te olyan mindeható és mindentudó vagy, hogy mindent ismersz, mindent láttál már, mindent megtapasztaltál már.
2015. szept. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
98%
Nos, a sógorom kozepso fia hiperaktív és figyelemzavaros. Van egy nagyobb és egy kisebb fia is, velük semmi gond. Ugyanazok a szülők, ugyanaz a nevelés.
2015. szept. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
98%
Amit írsz hülyeség. A hiperaktivitás és figyelemzavar egy idegrendszeri betegség, már születéstől megvan, csak később lehet diagnosztizálni. Ezek a gyerekek nem direkt viselkednek úgy, ahogy, mert a szülei keveset vannak velük, hanem az idegrendszerük az információkat másképp dolgozzák fel. Mert ez egy betegség. A hiperaktív gyerekeknek végső esetben még gyógyszert is szoktak felírni.
2015. szept. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!