Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem fogad szót 6 évesünk ....

Nem fogad szót 6 évesünk . Már teljesen kivagyunk, se egy nyugodt reggelünk se esténk!?

Figyelt kérdés
Nem fogad szót ! Reggel nem akar készülni este pedig nem akar aludni .. mindezt jó kis hisztik körítésével .. Ugyanakkor szorongó ,érzékeny gyermek dadog is ! Mit tegyünk ??
2015. szept. 26. 17:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéne keresni hogy mi az ok ami ekkora feszültséget kelt benne, hogy így reagál, és azt megszüntetni.
2015. szept. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De jó lenne !
2015. szept. 26. 18:05
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy a gyerekben van a hiba (illetve valószínűleg nem). Sokszor a környezetük problémáira is ilyen választ adnak. Érdemes lenne egy szakemberrel beszélgetni (mondjuk pszichológussal).
2015. szept. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nevelési tanácsadó! Ott pszichológus segítségével meg lehet tudni, hogy mi érinti úgy a gyereket, hogy ilyen módon reagáljon rá. Nem érdemes sokáig húzni a dolgot, mert valószínűleg nem direkt csinálja, csak nem tudja magát másképp kifejezni. Előbb-utóbb belekerültök egy ördögi körbe, és egymást gerjesztitek.
2015. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Otthon próbálhatjátok szerepjátékkal, rajzolással, bábozással kiderítenj mi a gond. Meg gondoljátok végig volt e valamilyen változás, ért-e sokk, nem túlfeszített-e a napirend. Ha családi probléma van arra is válaszolhat így.
2015. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

De jó lennézés helyett húzzatok el közösen pszichológushoz, vagy családterapeutához.

Gáz van nálatok, ami rajta így jön ki.

2015. szept. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Semmi gáz nincs itthon ! Nem fogok azért elmenni ,hogy lehúzzanak jó sok pénzzel !
2015. szept. 27. 20:28
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

Akkor szenvedj a gyerekeddel, ennyi!

Egy pszichológus kb. 2-3 ülés alatt kiderítené, mi a gond, de sebaj, majd rábszol.


Én anorexiás lettem a családi gondok miatt, de mostohám is ugyanígy reagált, "itt semmi baj, a gyerek a hüye". 22 évesen nyilván én voltam a fsz, nem ő, a folyamatos rendmániájával, meg maximalitásával, amit mindenkitől elvárt. Családterápia? Áh, dehogy, neki semmi baja... persze.

2015. szept. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk a gyógyulás első lépése az, hogy abbahagyjuk a tagadást és valóban változtatni akarunk, de mindegy. Szerintem itt senkit se zavar a te problémád, csak téged. Mindenki más nem rosszindulatból írta amit írt, hanem mert segítséget kértél és segíteni próbáltunk. Nincs olyan varázsige, amitől a gyerek egycsapásra megjavulna. Előbb a probléma okait kell feltárni, azután lehet terápiát választani, ez viszont interneten keresztül nem megy. A legutolsó válaszodból is sugárzik az indulat, így főleg nehéz elhinni, hogy minden rendben van.
2015. szept. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Megyünk szakemberhez de nem maszek úton ,mert már egy vagyont kifizettünk és semmi eredmény nincs ...Időpont is van .. de addig is .Az biztos ,hogy ez a hiszti és idegőrlés nekünk szól ,mert mindenhol szépen viselkedik ! Keresem az okát magamban és magunkban is .. Köszönöm az eddigi építő válaszokat !
2015. szept. 28. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!