Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egy 1 évest...

Hogyan lehet egy 1 évest lelassítani? Teljesen kivagyunk a férjemmel már. El vagyok keseredve nagyon.

Figyelt kérdés

Fiam egész nap megy, de ezt szó szerint értsétek. Reggel fél 8-kor kel, 11-kor alszik 1 órát, aztán este fél 9-ig ébren van. A köztes időben pedig megy. Tudom, hihetetlenül hangzik, de nem áll meg, nem ül le játszani, csak megy vagy mászik. Néha ha talál valami érdekeset megáll, de csak max. fél percre és megy tovább. Én nem bírom ezt, igazából senki nem bírja. Mamák is csak 1-2 órát vigyáznak rá, mert nem bírnak többet. El is hiszem. Ha nem az van amit akar, pl. megállítjuk vagy megpróbáljuk az ölünkbe ültetni akkor irdatlan hiszti van. Tudom, elrontottuk, szeretnénk helyrehozni, ha nem késő. Anyósom megfeszített 1-2 órás melóval, ringatva néha elaltatja délután, olyankor az éjszaka is jobb. Mert amúgy éjszaka 4-5-ször ébred, akkor is menne, de sosem hoztuk ki a szobából játszani. 1-2 órát kínlódunk vele, néha ordít aztán visszaalszik. Én már félek, hogy hiperaktív vagy valami más baja van. Állandóan olyan, mint aki fel van húzva, nincs egy nyugodt percünk. Sok mindent próbáltunk (Dentinox, citromfű tea, Sedatif Pc, együtt alvás, külön alvás, több vacsi vagy kevesebb stb), de semmi nem használ. Segítsetek kérlek, hátha van valakinek valami jó ötlete. Nagyon kimerültek vagyunk, szegény férjemnek így kell helyt állnia a munkában.

A hagyjuk ordítani verziót nem próbáltuk még, nincs szívem, de már lehet ez lesz a következő. Valamit muszáj tennünk.

Remélem mindent leírtam, bocsánat ha katyvasz lett. Valami biztosan kimaradt, de bármilyen kérdésre szívesen válaszolok. Csak találjak valami megoldást, mert teljesen el vagyok keseredve, hogy valami baj van a gyerekemmel.


2015. máj. 6. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ezzel sokan vagyunk így anyukák. Én is ezt csinálom 0 segítseggel soha egy percet senki nem vigyazott ra nem segìtett semmiben. A ferjem hajnalban megy este jön hetvegen is sokat dolgozik vezető beosztasban itthon is egyfolytaban keresik. Mindig varom, hogy könnyebb legyen, de en mar úgy latom vannak többemberes gyerekek es az en kis királyfim is ilyen így kell szeretni es most egy időre a sajat igenyeimet hatterbe szorítani. 21 hónapos. Meg egy hiradot nem lattam mióta megszületett nem jatszik el, babakent csak kezben volt el. Most a hetekben volt egy alkalom akkor kb 3 percet elvolt valamivel azt hittem elájulok hogy milyen jo leülni ;)
2015. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez beléjük van kódolva, muszáj mozogniuk, erősíteni az izmaikat nem tenne jót később lúdtalp, gerincferdülés, stb


én babám is 1 éves már nem marad meg a kiságyban játszva.

ők valami belső erőnél fogva érzik, hogy hogyan kell fejlődni.

2015. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Altatáshoz mindig kellene valami nyugtató környezet, rituálé. Lejjebb eresztett redőnyök, kikapcsolt TV, halkabb beszéd, legyen lassabb minden.


Az a gyanúm, hogy egy délutáni alvás kimarad, amire egyébként lenne igénye. Ha nappal eleget alszanak, az éjszakák is nyugodtabbak (ellentétben a felnőttekkel, akiket le lehet meríteni nappal, aztán éjjel behozzák).


Az álmosság apró jeleit nézitek rajta? A lányom is fel van pörögve, de ha ásít, dörzsöl egyet a szemén, rögtön viszem az ágyába. Többnyire el is alszik. A mozgása alapján nem feltétlezné az ember, mert ő is bulldózer üzemmódban van egész nap - álmosan is!

2015. máj. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor fogadjam el és kész? Az a baj, hogy az ilyen korú babák, akiket ismerek, egyáltalán nem ilyenek. Tudom, nem kell hasonlítani, de hát csak észreveszi az ember. A jàtszótéren is egyik nap öt 1 év körüli baba volt. Elmentünk egy barátnőmmel és az ő 1 éves babájával meg persze az enyémmel. Az ő kicsije rögtön leült a többi közé, homokoztak, lapátoltak stb. Ott ültek körben. Az enyém oda sem ment, hiába próbáltam. Csak ment és ment, meg sem állt. Egy szót nem tudtam beszélgetni senkivel, mert üldöztem a gyereket végig. Szerintem ez nem jó így.
2015. máj. 6. 20:41
 5/13 A kérdező kommentje:
3-as! Megvan a nyugalom altatásnál. Suttogás, alvás előtt halkan zenélő csillag, sötét, csend. És mégsem. Délután is már olyan álmos, hogy alig lát, csak hisztizik, de nem tudom elaltatni semmilyen módon. Pedig az első ásításnál viszem is. Aztán később is próbálom, de nem. És így telik el a délután, kb. 5-től hiszti és nyüglődés van este fél 9-ig. Igazad van, teljesen biztos vagyok benne, hogy igénye lenne a 2 alvásra, de képtelen vagyok elaltatni. Ágyban sem, babakocsiban sem. És ha nagy ritkán anyós elaltatja, akkor jobb az éjszaka, mint már írtam. De hát ő sem ér rá minden nap.
2015. máj. 6. 20:46
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, tudom, nem szabad nekik mesét nézni és nem is hagyom soha, de az én babám is ilyen és én csak úgy tudom bealtatni délután, hogy fogok egy üveg teát, beülök vele a hintaszékbe, bekapcsolom a Bogyó és Babócát, de abból is csak a zenés rész köti le(jó halkra veszem), így az előzeteseket, amik alatt van zenei aláfestés és azt bámulja, én ringatózom, issza a teát és elalszik. Ha nem kötném le ezzel a figyelmét, akkor nem maradna meg az ölemben és nem aludna el. Egy próbát megér.
2015. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=fv5lBxo8OFs&list=PLCC7A71C1A..


Ha legörgeted az alján van 4 előzetes egymás után, ha nem alszik el a végére, akkor elölről kezdem. Vicc, de ez van...

2015. máj. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, de hatástalan. Az én fiam is sokszor hozza a telefonomat, akarja a Bogyó és Babóca zenéjét. Aztán bekapcsolom és nézi...kb 10 másodpercig. Az meg, hogy az ölembe ültessem esélytelen. Addig ül az ölemben amíg iszik, de közben akkor is jár a lába. Az etetés is rémálom, az etetőszékben állandóan feláll, ha becsatolom akkor ordít és feszíti magát.
2015. máj. 6. 21:26
 9/13 anonim ***** válasza:

Én megprobalnam egyzer nagyon lefarasztani délelőtt. Vidd el sétálni, "focizni"..strandolni..

tudom, hogy nem lehet ezt minden nap, de vannak olyan gyerekek akik igy pörögnek. Ismerősöm kiskia is ilyen. Egy héten 1szer uszni viszik, 1szer tancra, 1 szer focizni.. majdnem minden nap a játszótérre. Jo, ő már 4 éves, de kissebb korában is ilyen pörgős volt.

Valahogy tul kell élni ezt az időszakot. Valószínűleg nem lesz olyan feltűnő a dolog, ha már fut/szalad.. mert nem kell annyit menni utána

2015. máj. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mióta jár a babád, de nálunk hasonló volt a szitu mikor elkezdett felállni a lányom. Onnantól, hogy fel tudott állni folyamatosan állni akart, újdonság volt neki, altatás közben is folyamatosan felállt a kiságyba. 1-2 hónap után mikor már nem volt neki annyira izgi, lenyugodott és már könnyebben ment az altatás. A lányom még nem megy, de gondolom ha majd elkezd menni akkor is ez lesz. Én az altatásnál 2 dolgot próbálnék ki. Mivel a "klasszikus" altatással nem mentek semmire én azt próbálnám meg, hogy ebéd után adnék neki jó meleg tápszert, vagy amit iszik, besötétíteném a szobát, ellpakolnék mindent amivel játszani, pakolni tudna, megágyaznék vagy a földön, vagy ha van nagy ágy akkor ott és lefeküdnék. Nem altatgatnám, nem ringatnám, nem is szólnék hozzá úgy csinálnék mintha aludnék a szobába és hagynám hogy csináljon amit akar de nem mehet ki a szobából és nem mennék utána. Előbb utóbb hátha ráun hogy nincs semmi amivel játsszon, anya se urasztatja, ha hisztizik nem foglalkoznék azzal sem. A pihenőidőt (kb 1 óra) így tölteném el, hogy tudja ilyenkor nincs játék, ha nem is alszik első 1-2 nap de tudja hogy pihi van. A másik, hogy lehet zavarjátok a pihenésben. Vannak ilyen babák is, hisz te is egyfajta inger vagy neki akivel lehet játszani stb. Ugyanazt amit az előbb leírtam megpróbálnám úgy ha az előző nem válik be mondjuk 1-2 hét után sem, hogy egyedül hagyom bent a szobában. Nem engedem ki, néha persze ránézek, de tudja hogy ebéd után nincs játék anyával, nincsennek a földön játékok amivel játszhat stb. Viszont ha ebéd után eteted én megpróbálnám délelőtt nem altatni. Nálunk ha délelőtt alszik a lányom akkor ebéd után kínlódással tudom elaltatni. Próbáld meg reggel mikor felkel még visszaaltatni kicsit, mondjuk fél 8kor kel akkor ne 11kor altasd hanem 8 körül próbáld meg elaltatni vissza kicsit.
2015. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!