Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti be engednétek 5-ötödikes,...

Ti be engednétek 5-ötödikes, hiperaktív gyereket a frissen kitakarított, és felújított lakásotokba,1-órára, és hagynátok csak 5. percig felügyelet nélkül őket? És ezt mind 50. 000-forintért?

Figyelt kérdés
Van egy tanár ismerősöm,aki régóta pedagógus. Most nemrég lepaktált egy brit takarítószereket gyártó céggel,akik össze válogattak neki 5,ötödikes kisiskolás igencsak angyal tündéri kinézetű,aranyos gyermeket,akiket 1-órára kéne beengedni,egy frissen kitakarított,és felújított lakásba. És 50.000-forintot fizetne érte az Angol takarítószereket gyártó és forgalmazó cég. A tanár ismerősöm engem bízott meg ezzel a feladattal,mivel nekem most nemrég lett felújítva a lakásom egy része (idáig.300.000-forintomba került) amire a Fundamenta adta a hitelt,és nyögöm is rendesen a törlesztő részleteket. És ezért vagyok nagyon rászorulva arra a pénzre. Nekem is van gyerekem,szóval a tanár azért bízott meg engem,mert Ő szerinte nagyon jó,és türelmes szülő vagyok. Na igaz nagyon aranyos tündéri kis gyerekek,de mind az 5-Hiperaktív! És a legnagyobb kihívás az hogy az utolsó 5-percben felügyelet nélkül kell őket hagyni,csak 5-percre. Csak azt nem értem,hogy egy háztartási vegyi árút gyártó,és forgalmazó brit cégnek,ami ökológiailag gyártott kizárólag természetes alapanyagokból elő állított háztartási takarító szereket reklámozó termékeknek mi köze van,a hiperaktív,ötödikes gyerekekhez? Tisztítószerek,légfrissítők,súrolószer,mosogatószer,Stb. Szerintem ilyen reklám szerűség lehet. De hogy miért pont hiperaktív,és miért pont 5-es,iskolás gyerekeket kértek fel erre a célra? És a tanár cimborám,aki régi jó ismerősöm,miért pont engem kért meg erre? Igaz a pénzre szükségem van,de 50.000-az kevés! Még éppen a lakásfelújítás egy része van még csak kész,és már 300.000-forintnál tartok. És ha valami kárt tesznek azok a kis "aranyos,angyal képű" (ahogy a tanár cimborám megnevezi őket) a lakásomba,vagy a berendezésben akkor perelhetem a brit nagy multi céget? Na aki szülő,vagy tanár vagy gyerekekkel foglakozik adjon tanácsot. Nekem is van gyerekem,de nem hiperaktív. Én sajnos tartok tőlük mert a munkahelyemen ahol dolgozok ottan láttam már egy ilyen gyereket. Nagyon szeretnek pusztítani,és rombolni. Legalábbis Én ezt láttam. Amint a felvett hitel miatt nagyon szükségem van a pénzre,és nem mondhatok nemet az ajánlatra. Várok minden jó tanácsot.

#5-híperkatív gyereket #lakásomba?
2015. okt. 9. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Faxt!
2015. okt. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy az egész bűzlik. A takarítószereket gyártó cég valami kísérletet végez, hogy a szereikkel hogyan lehet 10 perc alatt helyrehozni a károkat? 50.000 forint nagyon kevés, ha valamit tényleg tönkretesznek, nem csak koszolnak.


Amúgy melyik szülő engedi a gyerekét egy ismeretlen lakásába? Pláne részben felügyelet nélkül? bele ne menj ilyesmibe, 50.000 Ft-ot nagyon sokféleképpen lehet keresni, teljesen tiszta, értelmes úton.

2015. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És mi áll a szerződésben? Mert ilyen célra (gondolom forgatás lenne) elég komoly szerződést szokás írni minden érintettel. Többek között a gyerekek szüleivel is.
2015. okt. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Már az elképzelést sem egészen értem. 5 ismeretlen ötödikes gyerek odamenne a lakásodba egy órára? És ki felügyelne rájuk? Te, vagy valaki más? Én nem engednék öt idegen gyereket a lakásomba felügyelet nélkül, és idegen felnőtt felügyeletével sem szívesen. Akkor sem ha nem hiperaktívok és nem frissen felújított a lakásom.
2015. okt. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha reklámfilmet forgatnának (szerintem arra kell vagy valami kísérlet), kérheted nyugodtan a többszörösét, és beleírhatod a szerződésbe, hogyha valamit tönkretesznek annak árát is fizetik ezen felül.

Enélkül biztos nem engedném.

2015. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A Gyerekek Állami gondozottak. A szerződés angolul van leírva. Nos Én nem igazán tudok angolul. De majd elkérem a Magyar nyelvű változatát. Nekem is nagyon bűzlik a dolog. De 5,ötödikes cuki,aranyos gyerek mégiscsak elviselhetőbb mint 5-részeg hajléktalan. Mert a másik konkurens Cseh cég,ami ugyanúgy takarító szereket gyárt,és forgalmaz,az például hajléktalanokkal tesztelne. Egy Német,meg egy Osztrák cég meg piszkos Utcaseprőkkel,meg Kukásokkal népesítené be a lakásomat. Mondjuk ők jóval többet fizetnének. De Én mint szülő gondolom mégis csak elviselhetőbb 5 kisiskolás gyerek,mint 5-hajléktalan,vagy piszkos proli.Vagyis köztisztasági tevékenységet végző munkás. Csak Én attól tartok hogy hiperaktív gyerekek. Meg tök idegen gyerekek,nem ismerem őket,és hiába vagyok szülő,nem tudom,hogy milyen meglepetések érhetnek. De az a fránya pénz nagyon kell nekem,mert amit keresek, abból nem nagyon tudom fizetni a kölcsön törlesztő részleteit.
2015. okt. 9. 13:07
 7/10 A kérdező kommentje:
A Tanárnő a reklám filmben lenne a mérges morcos takarítónő,és Én pedig a gyerekek apukája lennék. Most már ennyit megtudtam a forgató könyvet író producerrel. Félig rohadt gyümölcsöket kéne majd a bútorokra csapdosni,meg nugát krémmel össze kenni a kanapé kárpitját,meg sáros cipővel össze járkálni a szőnyeget. Az idáig oké. De a ami számomra nagyon beteges szerep,hogy nekem plüss játék állatokat kéne széttépnem,és hagynom azt hogy egyszerre 5-nagyon harsány gyerek üvöltsön bele közvetlen közelről a fülembe. Semmi kedvem megsüketülni. A másik verzió hogy toll párnát kéne szétveretni a fejemen,na az sem valami jó.
2015. okt. 9. 13:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt valami nem kerek, ha minden ok lenne, akkor a tanár miért adja át másnak ezt a lehetőséget.

Egyébként igen. Attól hogy hiperaktív, még nem azt jelenti, hogy tőrni zúzni fog.

2015. okt. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
És te komolyan elhiszed, hogy reklámfilmben való szereplésért 50.000 Ft jár? Ne haragudj, de ha ennyire értesz a pénzhez, nem csoda, ha nem áll tornyokban nálad:(
2015. okt. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Örök életre vésd az agyadba, aranyszabály minden élethelyzetben:

NEM ÍRUNK ALÁ SOHA SEMMI OLYAT, AMIT NEM ÉRTÜNK!

Tehát ha nem érted a szerződést akkor ne írd alá. Ha nem adnak magyar változatot, sumákolnak valamit.

Ha komoly cég lenne, nem ismerősön hanem szakemberen keresztül keresnének embert. Rokonomnak is van egy ingatlana amit forgatásra ki szokott adni és mindig a produceriroda jelentkezik, nemhogy a forgatókönyvíróval nem tárgyal, hanem sokszor azt sem tudja milyen film, csak rendelkezésre bocsátja az ingatlant. Ha vkinek van vmi jó ötlete és le akarja forgatni, nem fogja fűnek- fának elmesélni és színészeket alkalmaz. Annyi álláskereső színész van, fillérekért találna valakit vagy leakaszthatna a színművészetiről egy diákot akinek zsebpénzre van szüksége.

2015. okt. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!