Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van az, hogy az ADHD-s...

Miért van az, hogy az ADHD-s fiam az iskolában még úgy-ahogy viselkedik, itthon meg kikészíti a családot?

Figyelt kérdés
A tanítónéni szerint elég jól közreműködik órákon, azt mondta, látott már durvábbat is. Ahogy hazajön, kistesóját piszkálja, de általában én vagyok a célpont. Ahol tud keresztbetesz. Tanulni nem akar, utálja az egészet, házi feladatát csak segítséggel hajlandó megcsinálni, mert ha nem ülök mellé, visít, ordít, és elmond mindennek. Az egész napját képes végigenni, hazajön, és estig eszik! Megpróbáltam vele nyugodtan beszélni, hogy ez nem jó, ordibál velem. Mérgemben elvettem tőle a kaját, erre nekemesett. Egyre többször van, hogy elkezd ütni, rúgni, fenyeget, és olyanokat mond, hogy ha öreg leszel, megbánod ezt még...

2015. okt. 9. 13:57
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
5-ösnek köszönöm a cikket, nagyon jó, kipróbáljuk. Amúgy nem járunk fejlesztésre most, Mo-on járunk. Nyelvi felzárkóztatóra jár. A tanárok amúgy meg vannak vele elégedve, mert az órán tud figyelni, most már jelentkezik, igaz, a dolgozatai nem olyan fényesek még, a nyelvi nehézségek miatt.
2015. okt. 11. 16:34
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem ez nem ADHD-nak tűnik... Az ADHD-s gyerek az iskolában sem tud figyelni, sőt! Viselkedés zavara pedig az impulzus kontrroll zavarából fakad. Tehát hirtelen dühbe jöhet, mondhat nem oda valót, de a lelkiismerete ép és ezért megbánja, amit tett, mondott. Az a gyermek, aki nem tanusít megbánást (valódi megbánást), impulzív, másokkal durva, nem tanul a hibáiból, ott más gond van!

Ez az eset, amit írtál tényleg túlmegy a konvenciókon! Én mindenképpen pszichiátriai, kilinikai pszichológusi részletes kivizsgálást javasolnék, erre van külföldön is lehetőség!

Az ADHD terápiája a gyógyszeres kezelés akkor is, ha ez sokaknak visszás. Az agyban hiányoznak olyan igerületátvivő anyagok, melyeket pótolni kell ahhoz, hogy a gyermek (vagy felnőtt) a képességeinek mérten tudjon teljesíteni, viselkedni. A kezeletlen ADHD nagyon súlyos következményekkel járhat!

De ismétlem még egyszer. Ha a gyermeked az iskolában jól teljesít, otthon nem, akkor nem az ADHD a fő probléma.

2015. okt. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

De pedig igen, az ADHD-től viselkedik így egy gyerek. Ez nem nevelési hiba. Legalábbis abból a szempontból nem, hogy a hagyományos gyereknevelési módszerek náluk nem működnek. Hogy mi az, ami működik, azt meg ugye nem mondja meg senki.

Mi kb. ott tartunk, hogy a Vadaskertben diagnosztizálták, de ezzel a papírral is mindenhonnan elhajtanak.

5 éves, nálunk még nincs ilyen szerencsére, imád engem. Viszont vannak értelmetlen hisztik. Nagyon durvák.

De nekünk még szerencsénk van, mert a Vadaskertben a többi adhd-s gyerek tényleg annyira rondán beszélt az anyjával, hogy csak pislogtam.

Dicsérik nagyon Dr Máté Gábor: Szétszórt elmék című könyvét, ebben vannak tanácsok is.

2015. okt. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2015. okt. 14. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!