Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha gyorsan akar mondani...

Ha gyorsan akar mondani valamit a kislányom, akkor dadog. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

3 éves. Most megy oviba. (talán stressz)

Mert szokott sokat énekelni is akkor nem dadog.Vagy elmúlik magától?


2015. okt. 13. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ovónők majd fogják tudni a dolgukat .
2015. okt. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez legnagyobb valószínűséggel az ún. élettani dadogás. "Gyorsabban forog az esze, mint a nyelve." Ne csinálj semmit. Hallgasd meg türelmesen, esetleg segíthetsz kimondani a nehéz szót. De NE mondd neki, hogy beszéljen lassabban, ne kapkodjon, főleg, hogy ne dadogjon. És senki a tágabb családból se tegyen ilyet. El fog múlni. Baj akkor szokott csak lenni ebből, ha egy gyerekben a folytonos figyelmeztetéssel tudatosítják, hogy az ő beszédével valami probléma van. Ez nagyban növeli annak az esélyét, hogy valódi dadogássá alakul egy amúgy múló jelenség.

Ha mégis súlyosbodik a dadogás, esetleg görcsös együttmozgások kísérik, és/vagy úgy tűnik, hogy a gyerek is szenved tőle, logopédust kell keresni.

2015. okt. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Haha, jót mosolyogtam az első válaszon, hogy az óvónők tudják a dolgukat. Nagyon kívánom a kérdezőnek, hogy így legyen, de sajnos nekem más a tapasztalatom.


A 2. hozzászóló jókat írt, ilyen korban „élettani” lehet még a dadogás, és semmiképpen ne kínozzátok vele, hogy hagyja abba. Annyit tennék még hozzá, hogy mikor én logopédust kérdeztem e témában (a fiam is oviban kezdett dadogni), azt mondta, ez pszichológiai probléma, nem logopédiai.

2015. okt. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as V¨˘laszol¨Ž mi¨Śrt tartod h¨šlyes¨Śgnek az 1v¨˘laszt? Ez az ¨Žvod¨˘ban az ov¨Žn0“2k feladata mivel majdnem mindent ott tanul meg egy gyerek. A log¨Žp¨Śdust szerinted minek tal¨˘lt¨˘k fel? Az oviban kell lenni 1 log¨Žp¨Śdusnak. A tesom is besz¨Śdhib¨˘s volt,¨Śs a log¨Žp¨Śdushoz j¨˘rt kb 1-2¨Śv (Nem tudom pontosan) alatt abba hagyta m¨˘r mint ak¨¤rmit sz¨Śpen mondott lassan ¨Śrthet0“2en
2015. okt. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
gyorsabban jár az agya mint a szája :) kisfiam ugyanez. 5 éves, már nem dadog, időnként leblokkol, keresi a megfelelő szót!
2015. okt. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!