Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A "fogyatékos" gyereknek...

A "fogyatékos" gyereknek mindent szabad?

Figyelt kérdés

Tegnap a boltban egy 5 éves forma kisfiú megrúgdosta a 1.5 éves babakocsiban ülő gyermekem. Mivel a anyukàja meg se rezzent elöttünk, így szóltam a gyereknek, hogy "mit csinálsz, nem szabad!"

Erre anyu nekiállt velem üvölteni, hogy "mutassam a papirt, hogy a gyerek fogyatékos?!"

De egy bocs vagy valami el nem hagyta a száját, ès én voltam a paraszt...

Iszonyúan felhúztam magam, ugyanakkor sajnáltam is őt, ok elhiszem, hogy szívás az élet beteg gyerekkel, de akkor kuss a nevem, és tűrnöm kell, hogy az egészséges gyerekemet rugdossa egy "fogyatékos"?!


2015. okt. 18. 08:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem szabad nekik mindent, ez egyértelmű. Az is, hogy őket sokkal nehezebb kordában tartani. Addig érthető, hogy a gyerek rugdosni kezdett. Onnantól viszont nem, hogy az anya erre miért nem reagált. Vagy azonnal szólnia kellett volna neked, hogy vidd arrébb a gyerekedet, vagy neki kellett volna a sajátját arrébb vinnie. Természetesen minimum egy bocsanatkeressel osszekotve.
2015. okt. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon sok Sérült gyerek szülője hiszi azt, hogy nekik mindent szabad.

Fennhangon szajkózzák éjjel-nappal, hogy "elfogadás meg tolerancia", de amit ők valójában elvárnak, az a 100%-os hozzájuk való alkalmazkodás, és a gyerekével szembeni 100%-os kivételezés.


HA neked nem tetszik, és nem tűröd szó nélkül, hogy bántja az övé a tiédet, hogy az övé tör, zúz, ordít, rombol (még ha "akaratán kívül" is), akkor te leszel mindig a szemét.

2015. okt. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Nem szabad mindent, de sok szülő félreértelmezi a feltétel nélküli szeretet fogalmát.
2015. okt. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Abszolút nem értem miért támadt nekem a nő. Kicsit sem látszott a fiún semmi, eszembe nem jutott hogy beteg. :( De akkor meg ha ilyen, akkor jobban kéne figyelni, hogy ne bántson senkit. Szerintem.
2015. okt. 18. 09:25
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
azért van vele az anyja,hogy rászóljon. Vagy az is fogyatékos volt?
2015. okt. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondozó voltam halmozottan sérültek bentlakásos otthonában. Biztosíthatlak, hogy meghatározott szabályok szerint éltünk, természetesen nem tehettek meg bármit a gondozottjaink.


Az anyukának kellett volna odafigyelnie a gyermekére, és ha már megtörtént a rugdosás, elnézést kellett volna kérnie. De attól tartok, kikészültek már az idegei, ez sajnos elég gyakori.


Te pedig jól tetted, hogy megvédted a gyermekedet.

2015. okt. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
sérült gyermeket nevelő szülő vagyok, bár az én gyermekem soha nem volt agresszív, inkább túlszeret mindenkit - vadidegeneket is - természetesen ezt se engedem neki, mert ez is sok embert megijeszt, hogy köszön neki, nyújtja a kezét hogy bemutatkozzon, puszit kér :) - viszont ami miatt mégis írok, hogy miért kell általánosítani a sérült gyermeket nevelő szülőket? hány olyat olvasni itt is, hogy az egészséges gyerekére nem szól rá a szülő miközben rugdos vagy bármit csinált? mindegy hogy a gyerek egészséges vagy sérült, a szülőnek kéne nevelni - megelőzni az ilyen helyzeteket és természetesen nem mentség hogy a gyerek sérült... (a fogyatékos szó degradáló )
2015. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatos eset, és én se hagytam volna szó nélkül, ha az enyémet kezdi valaki bántani (és tök mindegy, h sérült/egészséges az a bizonyos gyerek - bár sokszor meg se lehet állapítani).

Teljesen evidens, hogy kiakadtál, és számomra érthetetlen az anyuka reagálása. Neki kellett volna résen lenni, és ha megelőzni nem tudja, legalább utólag kérjen bocsánatot vagy valami, de neki álljon már feljebb.

De: általánosítani nagy hiba. Ugyanilyen bunkókkal az egészséges gyerekeket nevelők közt is szép számmal találkozhatsz. Nekem történetesen egy egészséges és egy idegrendszeri sérüléssel küzdő gyermekem van. És nem, nem szabad neki mindent/bármit. Nevelem legjobb tudásom szerint, szívvel és ésszel.

2015. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, teljesen független attól, hogy a gyerek ép, vagy nem, a szülő dolga rászólni, fegyelmezni. Senki nem csinálhat ilyet, akkor sem, ha "papírja" van. Anyuka nem normális, nem arról szól a papír, hogy szabad másokat bántani, neki ugyanúgy figyelnie kell rá, vagy ha agresszív a gyerek, akkor még jobban.
2015. okt. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan fogyatékos állapotok, vagy eltérő fejlődési zavar, ami kívülről nem látszik, mégis a gyereknek más a viselkedése, eltér a konvencióktól.

Na most ebben a helyzetben is nagyon fontosak a szabályok, a következetesség, a nevelés. Ha előfordul iylen, azt a szülőnek azonnal korrigálni kell, a másik fél felé egy bocsánat kéréssel, az érintett gyerek felé a neki megfelelő nevelési módszerekkel. Ha a szülő homokba dugja a fejét kicsi korban már, akkor később nagyon komoly viselkedés zavarok alakulhatnak ki!


Mint minden ember, a fogyatékos gyerekek szülei sem egyformák. Van köztük okos, művelt, udvarias, van primitív, tanulatlan csacsi is. Nem szabad senkit egy kalap alá venni.


autista kisfiú anyukája

2015. okt. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!