Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A "fogyatékos" gyereknek...

A "fogyatékos" gyereknek mindent szabad?

Figyelt kérdés

Tegnap a boltban egy 5 éves forma kisfiú megrúgdosta a 1.5 éves babakocsiban ülő gyermekem. Mivel a anyukàja meg se rezzent elöttünk, így szóltam a gyereknek, hogy "mit csinálsz, nem szabad!"

Erre anyu nekiállt velem üvölteni, hogy "mutassam a papirt, hogy a gyerek fogyatékos?!"

De egy bocs vagy valami el nem hagyta a száját, ès én voltam a paraszt...

Iszonyúan felhúztam magam, ugyanakkor sajnáltam is őt, ok elhiszem, hogy szívás az élet beteg gyerekkel, de akkor kuss a nevem, és tűrnöm kell, hogy az egészséges gyerekemet rugdossa egy "fogyatékos"?!


2015. okt. 18. 08:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

Nem ,nem szabad mindent ,és az anyukának kéne figyelnie ,rá illetvolna bocsánatot kérnie .

Te meg ne álltalánosits ,mert nem minden sérült gyerek vagy szülöje ilyen .

2015. okt. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
31%

Nem kell tűrnőd, te meg is védted. Ez talán tűrés volt? Habár igazad van, teljesen úgy állítod be a dolgot, mintha autista - hiperaktív gyerekekből álló horda járna minden nap a kistecsóba megrugdosni szegény csimotádat, magyarán általánosítasz, feleslegesen élsz retorikai kérdésekkel, és uszítasz.


Attól, hogy te találkoztál egy darab paraszt szülővel, meg egy neveletlen beteg gyerekkel, ne kiáltsd már ki az összeset gyereked életére törő patásördögnek!


És csak zárójelben jegyezném meg, hogy megnézném majd azért a te gyerekedet is az üzletben, ha beköszönt majd nála a dackorszak... másfél évessel könnyű ítélkezni...

2015. okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem érzem, hogy àltalánosítottam volna...

A "fogyatékos" szót azért tettem "-be, mert anyuka fröcsögte a képembe többször is, nem sértésnek szántam!

2015. okt. 20. 13:41
 14/16 A kérdező kommentje:
#12 ha az én gyerekem valaha ilyet fog tenni, tuti nem a másik szülőt fogom leugatni felháborodásomban ;)
2015. okt. 20. 13:43
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem szimpi húzás, hogy idézőjelben megkérdőjelezel valamit. Ha anyuka ezt mondja, biztos az is. Ez nem releváns a vitátokkal kapcsolatban, és nem vet rád sem túl jó fényt, hogy ezt így ki is emeled, meg idézőjelezed.


Ha te pl. kiemelnéd a kérdésben, hogy pedig a te gyereked egészséges, és én azt írnám:


Egy "egészséges" másfél éves gyerekkel mentél vásárolni, az hogy érint?


Nem arról van itt szó, hogy beteg - e a gyerek. Ha beteg, ha egészséges, ilyet nem szabad tennie senkinek. Ezt te is pontosan tudod. Anyuka kiemelte, mert valószínúleg alapból egy paraszt, és így akar előnyöket szerezni maguknak, vagy elérni, hogy te legyél a szemét mások szemében, ha rászólsz. Pszichológia.


De ezt így kérdésen belül idézőjelezni, kérdőjelezni a másik parasztság, főleg az illető háta mögött. Ha ilyen anyatigris vagy, miért nem vele keménykedtél? Megmondom: mert vele szemben nem mertél.

2015. okt. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 gnoomage ***** válasza:
Erről asszem a Simspon családból volt egy jó rész. Ott volt az amikor Simpson bárkit felrúghatott, bárhova bemehetett és csak szajkózta hogy "fogyatékos vagyok". Nem, nem szabad. Attól hogy "más" nem muszáj hagynia neki. Rokonságba is volt egy anyuka, akinek a fia vissza maradott, mégis képes kordában tartani, pedig iszonyatosan nehéz neki is.
2015. okt. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!