Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tudsz olyan családról, ahol...

Tudsz olyan családról, ahol "kitagadták" a gyereket, mert kiderült, hogy meleg volt?

Figyelt kérdés

Pl. egyetemista korában tudták meg, és beszüntették az anyagi támogatást, akárcsak egy időre is?

Vagy akár valóban megtagadták?


Légyszíves írjatok a történethez korosztályt, helyszínt ! (Faluban, városban, Budapesten történt?)



2015. okt. 23. 01:52
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Tudok, Pesten történt.

A fiú 20 éves egyetemista volt, amikor kiderult. Az anyja és az apja is üvöltött vele, a fiú sírt, könyörgött, hogy fogadják el így. Az anyjaek aztán mondták neki takarodjon innen soha többé nem akarják látni.


Azóta a fiú 35 éves egy egy boldog (!!!) párkapcsolatban él és örökbe fogadott a párjával egy kislányt aki most 4 éves :)

2015. okt. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és mindez 2000 körül... Azóta milyen a szüleivel kapcsolata?
2015. okt. 24. 13:20
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Engem tavaly raktak ki az utcára, szó szerint, azt az éjjelt a parkban töltöttem a városban ahol lakom. Nagyjából 2 hónapot úgy éltem hogy egyik baráttól jártam a másikig, mindenhol töltöttem egy kis időt, nem akartam sokáig egy helyen maradni, mert féltem hogy "sok" vagyok a családnak bár mondták hogy maradhatok nyugodtan, mert hogy munkám sem volt, még iskolába jártam, nem tudtam albérletbe se költözni; azért kényelmetlennek éreztem, hogy nem tudom mivel viszonozni.

A szüleimmel azóta sem jó a kapcsolatom; igaz most már (állítólag, közös ismerősök ezt mondják) az is felkerült a listára a leszbikusságom mögé, hogy nem mentem továbbtanulni, helyette dolgozom, különben nem tudnám fizetni az albérletet, vissza pedig nem mehetek hozzájuk, de nem is akarok. Ha egyszer lesz annyi pénzem, hogy tudjak jelentkezni estire vagy levelezőre, munka mellett fogok tanulni. No mindegy.

Egyébként, annak ellenére jól elvagyok, megtanultam főzni meg teljesen önállósodtam, úgyhogy valamilyen szempontból jó, hogy anyumék megtudták "miféle abnormális" vagyok, ahogy ők fogalmazták anno :)

19L

2015. okt. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem az exemmel történt ilyen. Az apja elég csúnyán megverte, ő összecsomagolt és elhúzott otthonról. (Ez Budapesten volt)


Az exem mázlija az volt, hogy örökölt a nagyijától egy kis lakást, és ott "rendezte be az új életét", de ameddig nem töltötte be a 18-at addig ő is egyik baráttól a másikig járt.

2015. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

Számomra megdöbbentő amiket írtatok, bizony kissé naiv voltam, mikor azt hittem, ilyen viselkedés, főleg budapesten szinte is létezik - de még most is azt gondolom, hogy igen ritka. Nem mellékesen nekem úgy tűnik, hogy a fenti történetek egy részében a szülő jog szerint elvben büntetendő is lehet.

Biztos vagyok benne, a legtöbb fiatal embernél traumát hagy hátra egy ilyen eltaszítás, amit talán csak sok segítséggel tud földolgozni.


Ha valaki hasonló helyzetben van, talán segíthet ez a lehetőség is:

[link]

2015. okt. 27. 22:11
 6/9 anonim válasza:
100%
Én is egyszerűen nem tudom elképzelni azokat a szülőket akik egy olyan dolog miatt rakják ki a gyermeküket az utcára amiről nem tehet..az ilyen nem hogy szülőnek nem való, az életre sem méltó ha a saját gyereke életét ilyen módon tönkre teszi, a sajátját!! Szörnyű..Valami eszméletlen módon tudom sajnálni őket..
2015. okt. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Pont tegnap láttam egy műsort Novák Angéláról. Bár ő nem meleg, hanem transzszexuális, az is belefér a "nem ilyen az átlagos ember, ezért nem fogadjuk el" kalapba.

Vele 4 évig nem beszéltek a szülei, közben műtéteken esett át, a külseje teljesen idomult a belső identitásához, azaz nővé vált.

Aztán hirtelen tört meg a jég és azóta helyreállt a viszony. Ott a nővére sokat duruzsolt a szülőknek, hogy fogadják el annak, ami.

2015. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan családról tudok ahol tudomásul vették, elfogadták ezt.

Ha az én fiamról lenne szó természetesen mindenben segíteném, úgy fogadnám el a helyzetet ahogy van!

2015. nov. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: ja én is így gondolom, hogy mindenben segíteném satöbbi, de azért nem lehet ez olyan könnyű, amikor valóban benne vagy a helyzetben. Már nem az, hogy szeresd és segítsd és megértsd, hanem hogy elfogadd. Cseppet sem szeretnék mentegetni egy szörnyeteget sem, aki bármilyen okból utcára rakja a saját gyerekét, de elképzelem azt a pillanatot, mikor ezt bejelenti a gyerek. Habár bizonyos esetben valószínűleg már korábban gyaníthatta a szülő, max igyekezett nem tudomásul venni.
2015. nov. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!