Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem viszi le a szemetet...

Miért nem viszi le a szemetet szó nélkül?

Figyelt kérdés

A nyolc éves fiúnknak a feladata a szemét le vitel és az új szemeteszacskó elővétele.


Ez nem sok dolog, de gyakran olyan nehéz rávenni. Megmakacsolja magát és azt mondja nem viszi le, ebből gyakran lesz veszekedés, utána leviszi és maga sem érti miért veszekedtünk 20percet ha 1perc alatt letudja vinni a szemetet.


Miért nem viszi le szó nélkül vajon? A fiú amúgy ADHD-s, nem tudom ez számít e jelen esetben.


köszönöm a válaszaitok!


2015. okt. 25. 15:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem találj ki neki más feladatot, a szemétlevitel még nekem, a 30 éves felnőttnek sem a kedvenc házimunkája. Lehetne pl. a feladata helyette -ahogy előttem is írták- pl. az asztalterítés, annak leszedése kaja után, vagy vásárlás után a hazahozott cuccok kipakolása a hűtőbe.
2015. nov. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
37%
Ha a te gyereked kérné tőled minden nap hogy menj le neki valamiért te is mindig szó nélkül jó csicska módjára tennéd? Kétlem.
2015. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egy nyolcéves, figyelemzavaros gyerektől nem kell elvárni azt, hogy robot módjára, ha megkérik rá, ha nem, szó nélkül levigye a szemetet, ha amúgy útálja ezt a tevékenységet mindenki a családban.

Bár az én fiam még csak 6 éves (és ADHD-s) de általában olyan dolgokban igénylem a segítségét, amit szeret csinálni. Ha kertészkedek, ő szállíthatja el az összesöpört leveleket a komposztdombra a nagy kerti teherautójával. És nem baj, hogy így 3-szor annyi ideig tart, mintha magam csinálnám. Ha segítünk anyának a sütibe diót törni, saját kiskalapácsa van, és szívesen jön. De a mézes süti szaggatásába is beszáll. A nagyika mondja a receptet, anya összeállítja, én kinyújtom, a gyerek kiszaggatja, anya megsüti - a családból mindenki kiveszi a részét belőle - legalábbis a gyerek ezt látja. És büszke is erre, ha vendég érkezik, megkínálja a sütivel, és mondja, hogy ő is segített. A szalvétát is szereti az étkezésekhez összehajtogatva odakészíteni, ő ezzel segít a terítésben. Ha látná rajtam, hogy valamit útálok csinálni, akkor biztosan nem segítene megcsinálni. De ha azt érzi, hogy egy házimunka jó buli, ő is bekérezkedik ebbe a buliba, nem akar kimaradni a vidámságból.

Szóval gyakran a szülő hozzáállásán is múlik, hogy a gyerek a házimunkába való besegítést az élet szükséges és kellemes velejárójának tekinti, vagy útálatos és kerülendő tehernek...


A szemétkivitellel kapcsolatban, az én kis gyöngyszem feleségem biztosan versenyt indítana, és így adná elő a dolgokat: fiúk, aki hamarabb kiviszi a szemetet, kap egy plusz túrórudit és 2 puszit! Na, had lássam, ki a jelentkező??? És szaladna a fiam is, én is, hogy megelőzzük egymást, és enyém lehessen a szemét kivitelének a joga.

Lehet ezt jókedvűen is csinálni!

2015. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!