Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nevelési tanácsadóba fogadnak...

Nevelési tanácsadóba fogadnak beutaló nélkül?

Figyelt kérdés
Megyénként van központi rendelő? Időpontot kell kérni?
2015. okt. 26. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fogadnak beutaló nélkül, szerintem nem megyénként van, sűrűbben, legalábbis nálunk a városban (kisváros) is van, nem csak a megyeszékhelyen. Talán pedagógiai szakszolgálatnak hívják? Időpontot kell kérni.
2015. okt. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, nem szükséges a beutalo. Minden nagyobb varosban van, ird be a googleba hol keresel. Időpontot kell kérni. Az első alkalomra egyedül kell menni, ott elmondod miért igényled, a másodikra a gyerekkel együtt. Több hónapos varolista van.
2015. okt. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. okt. 26. 19:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi beutaló nem kell. Viszont egy jótanács: bármi is a problémád, kérd meg az óvodát, hogy ők kérjék a vizsgálatot. Ha csak a szülő kéri, esélytelen, hogy leírják, hogy mit találtak, vagy bármi fejlesztést is adjanak.

Én 3 évesen elvittem a fiamat, mert egy-két szót mondott csak és teljesen kezelhetetlen volt. Azt mondták a Nevtanban, hogy beszédpercepciós zavara van. Leírni nem voltak hajlandók, fejlesztésre nekik nincs kapacitásuk. Anyuka fejlessze otthon.

Próbáltam kínlódni vele itthon, amennyit a Gósy Mária könyveiből olvastam, meg irattam fel TSMT-t, de szerintem többet ártott, mint használt, nagyon sokat veszekedtünk miatta, nem akarta csinálni. A tsmt-t felíró védőnő is csak azt mondta, hogyha nekem fontos a gyerekem, akkor elérem nála, hogy csináljuk végig minden nap, ha nem fontos nekem a gyerekem, akkor meg mit várok másoktól.

Na, ilyen a segítség Magyarországon, ha van egy problémás gyereked.


Középső csoport végén behívtak az oviba, hogy a gyerekem fejleszthetetlen, és vigyem már el kivizsgálásra. Mondtam, hogy voltunk és hogy beszédértési zavara van. Felhívták a Nevtant, azt mondták, hogy belső használatra készült a feljegyzés, nem adhatják ki,s em az ovinak sem a szülőknek!!! Hát ez röhej.

Akkor az ovi írt egy kérelmet, kivizsgálták, most már elértem azt, hogy legalább logopédiát kap, de tornászni nekem kell behordani a városba, mert ki nem jönnek. 2 évembe került...

2015. okt. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fogadnak,de velem is az történt kis különbséggel.,mint az előttem szólóval.Én kivizsgálást kértem.4 évig hetente 1x fejlesztették,de a végén azt mondták nincs baja.Tovább vittem a Vadaskertbe és ki akartam kérni a dokumentumait.Mondták nincs!!! A Vadaskertben első alkalommal közölték,hogy a gyerekem autista.Ennyit a nevtanról.
2015. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Az autizmus mentális betegseg, abecelesi tanácsadóban pedig nincsenek orvosok

2015. okt. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2015. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5. és a 7. vagyok. Pont az a feladatuk kedves 6. Belinkeltem.Le van írva SNI státusz megállapítás is a feladatuk.
2015. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az sninek semmi köze az autizmushoz. Az sni egy összefoglaló név, a kicsit tulmozgasos gyerektől a mozgássérültig bárki belefer, lévén azt jelenti, speciális nevelési igényű.
2015. okt. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Azért már bocsánat, de az autizmus gyanúja fel kéne hogy merüljön bármilyen fejlesztő pedagógusban vagy gyermekpszichológusban. Rendben van, hogy nem autista szakértő, de akkor küldje tovább!

Ez a Nevelési Tanácsadó intézménye egy nagy röhej, csak arra való, hogy lerázza a szülőket, hogy nincs semmi baj a gyerekkel. Számtalan ilyen esetet hallottam már, de hogy konkrétan segítettek volna bármiben, azt nem sokat.

Én is hiába könyörögtem a logopédiai oviért, még a helyi logopédust sem írták ki, pedig 3 évesen szinte semmit nem mondott.

3-as voltam.

2015. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!