Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nevelési tanácsadóba lehet...

Kisvirág2223 kérdése:

Nevelési tanácsadóba lehet ilyen problémával menni?

Figyelt kérdés
Teljes idegroncsnak és egy szerencsétlen béna anyának érzem magam. Hosszú lesz, de szerintem olvasd végig, mert ismerni kell a részleteket ahhoz hogy bárki megértse. Boldog párkapcsolatba született a kislányom 5 éve. Nem votl egyszerű az eleje sem, mert párom vállalkozásában volt egy elég meghatározó pozícióm, mikor megszületett a baba, szóltam anyósomnak, hogy átvehetné a helyemet a családi vállalkozásban. De ő inkább a gyerek körüli doglokat akarta átvállalni. Ez odáig fajult, hogy nem volt 2 hónapos sem a lányom, mikor minden nap reggel 8tól 16-ig anyósoméknál volt. Még abba sem egyeztek bele hogy legalább nálunk vigyázzanak rá, hogy munka közben mondjuk oda-oda nézhessek rá. Akkor nem mertem ellenkezni anyósomékkal, mert mindig arra tanítottak hogy tiszteljem az idősebbeket, és úgy gondoltam ez így van jól. De nem. Sajnos nagyon sok olyan dolog el lett rontva a múltban, aminek a levét most a jelenben iszom meg. 8 hónapos volt a lányom mikor kialakult nála egy olyan rendszer hogy délelőtt és délután is azonos időben aludt, így végre itthon lehetett velem és csak akkor vittem el anyósomékhoz, ha a munkával nagyon nem boldogultam. 8 hónapos korától 1,5 éves koráig otthon voltam vele. Aztán tönkrement a családi vállalkozás és el kellett mennem dolgozni munkahelyre. Megint anyósomékra kellett bíznom. MÉg ekkor is úgy gondoltam hogy talán talán jó ott neki, bár ekkor már jöttek az olyan alapvető konfliktusok, hogy ha én pl megtiltottam hogy a gyereknek ne adjanak csokit mert szorulása van tőle, később mindig kiderült hogy csak előttem játszották meg magukat, mikor nem voltam ott mindent másképp csináltak. Aztán egy fél év után helyreállt a rend, párom tudott dolgozni, elköltöztünk kicsit távolabb tőlük, egyre kevesebbet találkozott anyósomékkal és viszonylag jól kezelhető gyerkőc lett belőle. Aztán mikor úgy láttam hogy jól mennek a dolgaim, úgy döntöttem hogy heti egy napot elmehet a mamáékhoz mert jól érezte ott magát, akkor miért tiltsam, szüksége van a nagyszüleire is. Ennek megint egy kis idő elteltével jelentkeztek a negatív oldalai. Amit én mondtam a gyereknek hogy jó, és így kell csinálni, azt a mama mindig rácáfolt és megerősítette a gyerekben a bizonytalanság érzését, hogy vajon most ki mond igazat, kire kell hallgatni. Időközben kistesó is született. Volt féltékenység, volt nagyon sok rossz nap, mire beállt a rendszer és megint csak jól éreztük magunkat. Ekkor megint nem nagyon engedtem mamázni, mert láttam hgoy jobb neki itthon. De megint telt az idő és úgy gondoltam hogy talán már ovis fejjel kevésbé viseli meg ha a mamáék másképp mondanak valamit mint én. De nem. MOst pedig hogy már 5 éves, elkezdtem a főiskolát, minden hétvégén suliban vagyok és persze megint csak anyósomékra tudom bízni, sajnos az én szüleim a világ másik felén laknak. A kisebbik gyereken látszik hogy csak 1.5 évesen volt egyedül otthagyva a mamánál, mert róla lepörögnek ezek a kettős dolgok és kettős nevelés. Egész egyszerűen nem érdekli hogy a mama mit mond, még a papára is rászól ha csúnyán beszél vagy köpköd(!). De a nagylánnyal mostmár egyáltalán nem tudok bírni. Mindenért hisztizik sokszor hozza teszi hogy a mamáéknál ez nem így van ott ezt vagy azt szabad. Pl nagylány már, de a mamáék mindig összekarikázzák a palacsintát, a kenyeret összefalatkázzák a levest kanalazzák neki. Ennek meg az az eredménye hogy itthon hisztizik hogy ő így kér enni, és ha mi nem adjuk neki úgy az ételt, akkor kiakad és hisztizik. De ez csak egy egész egyszerű példa. És egyébként mikor oviba került nem volt hajlandó sokáig enni, és én hülye ezt sem vettem észre hogy anyósomék befolyása alatt mi is etettük meg összefalatoztuk neki a kaját, holott már egy három éves gyereknek kellene tudnia egyedül enni. és eltelt egy hónap az oviban mire rájötttek hogy azért nem eszik mert nem tud. Ez mennyire szörnyű. És most nem tudom hgoy hogyan lehetne normális kerékvágásba terelni. azon is hisztizik hogy melyik ruhát vegye fel, ha adok választáis lehetőséget akkor tuti hogy egy másik kell ami pl pont a szennyesben van vagy nem száradt meg vagy valami. De olyan is volt hogy olyan ruhát akrt felvenni ami neki nincs is. Ilyen problémával is lehet nevtanba menni, vagy ott csak tényleg komoly gondokkal küzdő gyerekekkel foglalkoznak? Mert már teljesen ki vagyok borulva és egyszerűen nem bírom. Bocsi hogy hosszú lett és köszi ha végigolvasod!
2014. márc. 13. 09:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hat nem vagy konnyu helyzetbe az biztos. Szerintem mindenkepp probalj meg segitseget kerni ha nev.tanacsado nem foglalkozik ilyesmivel akkor pszichologus esetleg. Ha anyosek ennyire maskepp nevelik akkor nem lehetne megoldani hogy csak a te felugyeleted mellett lathassak? Ha vmi dolgod van inkabb fogadj bebisittert
2014. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen, az ilyen problémákra van a nevelési tanácsadó. Ott a pszichológussal át tudjátok beszélni a viselkedésproblémát és annak a kezelését.

Sajnos jól elszúrtad, őszintén ezt gondolom... jobb lett volna, ha bölcsibe adod, mert ott van egy szigorú napirend, önállóságra nevelés, korának megfelelő elvárások, foglalkozás stb. Én azt nem értem, ha érezted belül, hogy nem jó helyen van a lányod, akkor miért nem változtattál? Azért, hogy megfelelj a nagyszülői elvárásnak?! Ezeket most is tisztázni kell utólag ahhoz, hogy változtatni tudjatok. Én azt is javaslom, hogy a mamát is vonjátok be a családkonzultációba, hogy tisztában legyen a szerepeivel.

Nem lesz egyszerű, de csak így van esély a változásra. Én nem adnám a gyerekemet olyan nagyszülőnek, aki nagyvonalakban nem ért egyet az én módszereimmel és szándékosan ellenem neveli a gyereket.

2014. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolsó teljesen igazad van. Én szúrtam el azzal, hogy nem bölcsibe tettem. Most úgy néz ki hogy lehet hogy a kisebbik gyerkőc bölcsis lesz, mert dolgozni fogok a suli mellett is, és nem fogom anyósomékra bízni. Ha a fene fenét eszik is. Megpróbálom akkor a nevtant, szóljak az ovónéniknek erről vagy oda csak símán besétálok?
2014. márc. 13. 10:47
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha az óvodát is érintő magatartás probléma van, akkor mindenképpen szólj az óvónőnek, hogy írjon pedagógiai véleményt. Ha az oviban rendben van minden, akkor ki lehet hagyni.

Az evési gond miatt én kérném azt a véleményt.

2014. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kicsit még most is érzem, hogy bizonytalan vagy a bölcsit illetően a kicsinél?! Miért ilyen nehéz az anyósnak nemet mondani és védeni a gyerekedet? Egy jó bölcsiben, jó gondozókkal biztosan nem lesz baja, csak a javára válik.
2014. márc. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyébként sokszor éreztem azt hogy nem jó az ahogy ők csinálják a dolgokat, de ott volt sógornőm is aki anyósom alá tette a lovat és végig elhitették velem hogy én csinálok rosszul mindent, ők pedig az okosak. Ha lázadozni mertem akkor nagyon hamar le lettem hurrogva, hogy csak beképzelem a problémákat és csak én nálam vannak ilyenek mert náluk a gyerek normális és semmi gond nincs vele.
2014. márc. 13. 10:51
 7/14 A kérdező kommentje:
Az óvódát nem érinti a probléma, max annyiban hogy az óvónő már szólt többször, hogy nem kommunikál felnőttekkel a lányom. De ez mással is így van, nem köszön pl senkinek sem, a családban max 1-2 rokonnal van olyan kapcsolatban hogy beszélgetnek. Azokkal akikben megbízik.
2014. márc. 13. 11:03
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menjetek el. Neked is szükséged van segítségre ahhoz, hogy kompetens anyának érezd magad és felnőttnek egyaránt. Alaposan el lettél bizonytalanítva és ha ez, amúgy is kevesebb önbizalommal társul, akkor "teljes a siker". Vissza kell szerezned a kontrollt mind a gyerek, mind magad felett. A te kislányod, nem az anyósé, nem a sógornőé stb. Te pedig felnőtt ember vagy és nem gyerek, akinek állandóan oktatásra, javaslatokra van szüksége a "nagyoktól". Érted ezt a dinamikát, ami kialakult? Ezt kell visszaállítani ahhoz, hogy a kislányod is jól érezze magát. A köszönésért pedig szabad és kell is szólni, hiszen a nevelés fontos része az udvarias viselkedés.
2014. márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Persze szoktam szólni neki hogy köszönjön, de csak nyávog és odabújik hozzám. Az óvónéniknek szokott egyedül köszönni, de azt is csak azért mert csapatostul megtanulták hogy SZIIIAA ÓVÓÓNÉÉÉNNNIII! és ezt így könnyebb kimondani, mert olyan mint egy betanult vers.
2014. márc. 13. 11:16
 10/14 A kérdező kommentje:
Amikor egyszer ezt felhoztam hogy ne bánjanak már velünk úgy mint a gyerekkel, mert szerintem a gyerek is ezért feszült mert érzi, hogy nem anya meg apa a nagyfőnök, akkor csak le lettem szidva, és faképnél hagytak hogy milyen hülyeség ez már...
2014. márc. 13. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!