Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiammal nevelési tanácsadób...

Kisfiammal nevelési tanácsadóba kell mennünk. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Az óvoda nevelési tanácsadóba küldte a kisfiamat, mert nagyon mozgékony, sírós, és nem szeret rajzolni. Igazából nem is értem a dolgokat, itthon szépen elrajzolgat, ha kedve van, igaz nem a legszebb amit csinál, de hát nem mindenki születik festőnek, mozogni is imád, és néha rakoncátlan, de ha megkérem, hogy üljön le, nyugton marad, és ha a kedvenc játékai kerülnek a kezébe órákig elvan vele. Ezt elmondtam az oviban a tanácsadónak, ő erre annyit felet, hogy nézze meg azért a nevelési tanácsadóban valaki. Mire számítsak, volt valaki aki ilyen miatt oda küldtek?
2014. okt. 23. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Ez budapesti ovi?

Leírásod alapján egy teljesen normális kisfiúrúl van szó. Nem vagyok benne biztos, hogy teljesen ép eszűek-e az őt tanácsadóba küldő pedagógusok. Milyen legyen egy ovis kisgyerek, ha nem mozgékony? Komolyan mondom, le vagyok döbbenve.

2014. okt. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Szia, gyógypedagógus vagyok. A Nevelési Tanácsadóban a következőkre számíthatsz: Először egy pszichológus fog veletek elbeszélgetni. Ismerkedik a kisfiaddal, ad neki néhány játékot, megfigyeli játéktevékenység közben, megkéri rajzoljon valamit stb. Lehet, hogy megkér téged arra, pár percig hagyd őket kettesben barátkozni, érdemes együttműködni.

Veled is el fog beszélgetni. Felvesz egy anamnézist, vagyis részletesen kikérdez mindent a gyermek születésétől fogva, a terhességtől kezdve a szülés körülményéig, csecsemőkori mozgásfejlődés, beszéd megindulása, szobatisztaság kialakulása stb. Mindez szükséges ahhoz, hogy gyermekedről teljes képet kapjon, s a továbbiak ezután következnek. Lehet, hogy csak néhány alkalmas foglalkozást fog javasolni. Segít kideríteni, miért olyan oviban a gyermek, amilyen, és otthon miért más.

Érdemes vele együttműködni, segítség számodra is.

2014. okt. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tanácsadónak mondtad el?

Azért egy gyerek egész máshogy viselkedik a csoportban, mint otthon egyedül. Nem véletlenül küldik a nevtanba. Te nem kérdezted, az óvónőket? Hány éves a kisfiad?

Semmi bajotok nem lesz egy vizsgálattól.

2014. okt. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Előző vagyok, hozzáteszem, az óvónők nem pszichológus szakemberek, ezért küldik tovább a problémás eseteket, amelyek nagyrészéről azért kiderül, hogy az átlagos intervallumba beleesnek. Ha túlmozgékony, esetleg arra gondolhatnak, hogy hiperaktív, de ezt megint csak szakember döntheti el, mert lehet, hogy csak eleven-mint minden gyerek- és nincs eléggé lekötve az energiája.
2014. okt. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Vidéki ovi, 5 éves egyébként és nagycsoportos, az oviba jár ki egy hölgy, gyerekpszichológus, de csak tanácsadónak hívják, ő jelezte felém, hogy az óvónők időpontot kértek, és hogy hozzájárulok-e a vizsgálathoz, és meséljem el, hogyan viselkedik otthon, ő meg nézte, hogy az oviban hogyan viselkedik. Igazából nem bánom, tudom, hogy egy vizsgálattól semmi baja nem lesz, csak nem értem miért baj az, ha egy öt éves még nem ül meg egy órán keresztül, vagy kicsit sír, ha megüti egy másik gyerek.
2014. okt. 23. 14:36
 6/9 anonim ***** válasza:

2!

Elso alkalommal az gyerek nelkul kell menni......

2014. okt. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó nekünk együtt kell mennünk a gyerekkel.
2014. okt. 23. 16:29
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

azért baj ha egy 5 éves, nagycsoportos nem ül meg egy órán keresztül, mert a suliban 8 órán keresztül kell majd ülnie.

nagy az elvárás, nem véletlenül iskolaelőkészítő a nagycsoport, itt már ezeket is kell nézni. a rajz meg szintén az iskola miatt fontos, mert ha nem szeret ülni a fenekén és rajzolgatni, akkor majd a suliban se biztos, hogy fogja szeretni azt, hogy 8 órán keresztül írni kell. a szép rajz meg azért jó, mert akkor nyilván a betűk leírásának megtanulása is könnyebb lesz. persze nem kell festő palántának lennie, de egy bizonyos szint elvárható, hogy a gyereknek jobb legyen majd.

és azért vannak ilyenkor ezek a vizsgálatok, mert még van egy év, fejlesztéssel fel lehet zárkóztatni az iskolaérettekhez. ha meg nem sikerül, maradhat majd még egy évet oviban.

nekem legalábbis amiket leírtál, nagyon iskolaérettségi kritériumbeli problémáknak tűnnek, szóval nem baj, időben vagytok, ha a nevelésiben is azt mondják, akkor majd ráhajtotok kicsit :)


annak meg, hogy otthon hogy viselkedik, azért nincs nagy jelentősége, mert az iskola se otthon lesz, szóval az óvodai viselkedés ilyenkor a mérvadó

2014. okt. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy 5 éves még nem tud megülni egy órán keresztül!!! De még egy elsős sem, a tanórák is 45 percesek, az elsősök ott sem ülnek 45 percen keresztül egyfolytában, mert egy-egy feladat után óra közben is megmozgatják őket, mozgásos mondókák, játékok, légzőgyakorlatok, és elsőben még nincs 8 órájuk, sőt 8 óra kötelező egyáltalán nincs az általánosban.

Ha iskolaérettségi probrémáról van szó, a szakember majd úgyis véleményt mond, de tavaszig még sokat fejlődhet.

Pl. abban igaza van az előzőnek, hogy azért kell valamilyen szinten szépen rajzolni, mert iskolában majd írni tanulnak, és akinek gyenge a finommotorikája, annak problémái lesznek az írástanulással. Ezt a rajzolás mellett sokmindennel lehet még fejleszteni, festés, ujjal festés, gyurmázás, papírtépés, ragasztás, olló használata, fűzögetős játékok stb.

Attól még hogy mozgékony, lehet iskolaérett, ha egy adott tevékenység le tudja kötni hosszabb időre, ami miatt hajlandó egy helyben ülni, de ha izeg-mozog, fel-fel ugrál, megszakítja rövid időn belül a tevékenységét, akkor vagy nem elég iskolaérett, vagy motorikusan nyugtalan, esetleg hiperaktivitás tüneteit mutatja.

Minderről érdemes megvárni a szakember véleményét, és akármiért is küldték be az óvónők, ártani nem árt a vizsgálat.

2-es válaszoló voltam.

2014. okt. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!