Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Dackorszak alatt hogyan...

Dackorszak alatt hogyan fegyelmeztek?

Figyelt kérdés
Büntisarok, megvonás, vagy mi válik be? Ötleteket tanácsokat várok, hogyan lehet a dackorszakot kezelni, hogyan kezeltétek a hisztiket, lehet e egyáltalán...
2015. nov. 1. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Amíg üvölt, addig semmi értelme beszélni, erre gyorsan rájöttem. Ha csak azért sem csinálja azt, amire megkértem, (ma pl. minden áron a lábát akarta tenni az ebédlőasztalra evés közben), akkor megszakítom a tevékenységet, és minimális következménye van. Pl. ma befejezte idő előtt az evést, mert nem tudott megfelelően viselkedni az asztalnál. Én nem vagyok híve annak, hogy bezárjam a szobájába, vagy kapjon a fenekére, stb. Az adott helyzet mindig hozza magával, hogy mi a megfelelő szankció, ha épp direkt rosszaságon töri a fejét. Az üvöltésre nem reagálok, leülök és megvárom, míg elmúlik. Utána odajön, megölelem, és elmondom neki, hogy örülök, hogy újra tudunk beszélgetni. Ez az utcán a legnehezebb, de eddig sikerült kivitelezni.
2015. nov. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csak az a baj hogy az evés befejezése nála nem szankció nem szívesen ül egy helyben inkább nem eszik :) de azért köszi a választ
2015. nov. 1. 10:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ezt nálunk is csinálta párszor. Nos, akkor ő nem evett. Túl szigorú vagyok, tudom, de nagyon nem szeretem a rendetlenkedést az asztalnál, ez nálam kardinális pont. Aki a lakásban rohangálva akar enni, az nem eszik.

1-2x éhes maradt, aztán azóta leül. Folyamatosan beszélgetünk, nem uncsi az étkezés, de vannak szabályok, 1-2, amit elvárok tőle. 2 éves amúgy, de elfogadta.

2015. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Büntisaroknak meg megvonásnak szerintem nincs sok értelme, mert dackorszak korú gyerek még nem tudja pontosan összekapcsolni, hogy most azért kell a sarokban állnia vagy azért nem kap csokit, mert feltette a lábát az asztalra. Inkább a büntetés és a "bűntett" legyen ok-okozati összefüggésben, pl. be kell fejeznie az evést. Egyébként mindhárom gyerekemnél más vált be a dackorszak kezelésére. A legnehezebb eset a középső gyermek, őt hagyni kell(ett) kicsit dühöngeni, kivárni míg megnyugszik. De a legkisebbnél például a kompromisszum válik be, pl. megmondom hogy evés közben nem rohangálunk, de délután kimegyünk sétálni és akkor rohangálhat.
2015. nov. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem büntetem, valaki leírta ha nem eszik akkor éhes marad, ez nálam is így van. Eszi-nem eszi... ő marad éhes. Viszont nincs semmilyen nasolnivaló, gyümölcs stb. a következő étkezésig, csak víz. Kétszer játszotta el az ebédjét a harmadikat nem merte megkockáztatni. Nem szóltam egy szót se, csak mondtam neki mehet akkor játszani vagy amit akar, de nem idegesen mondtam hanem nyugodtan, mosolyogva. Ha elveti magát az utcán arra is így reagálok. Szoktam neki mondani, megvárom amíg befejezed és vagy ott állok vagy ha tehetem leülök egy padra. Ezt se játszotta el túl sokszor. Ha csak nyűgös akkor figyelemelterelés vagy megcsiklandozom ha elkezd veszekedni, vitázni ilyesmi, de azt is nyugodtan és mosolyogva.
2015. nov. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, már én is azt csinálom, hogy kétszer megkérdezem, hogy kér-e még, ha kiköpi, pancsolja, dobálja, vagy beledobálja a dolgokat, akkor befejeztük. Mehet.

Ha rombol, akkor azt annak könyvelem el, hogy fáradt és akkor sajnos nem sajnos, a kiságyba találja magát egyre inkább azonnal. Ha nem alszik el, nem üvölt, de látom, hogy babrál és ha rámnéz vigyorog, akkor kiveszem és játszhat tovább. Ha megint kezdi a vezeték tépést, törés zúzást, akkor kiságy.

Olvastam, hogy nem szabad az ágyat büntetésből használni, mert nem fog benne aludni megmaradni stb. nos, ez nem jött be. Ha álmos, szépen alszik és mostanában odaáll, hogy tegyem be aludni. Pontosan tudja mostmár, hogy mi a büntetés és mi az, ami azért van, mert neki "jó" pl. az alvásidő. 20 hónapos


Ha az utcán nem fogad szót, akkor babakocsi és irány haza. Sajnos hiába próbáltam bármit, max egy banán idejére emberelte meg magát, úgyhogy ha lehasal a járdán, mert nem arra megyünk és nem túrunk bele a konvektorkivezetésekbe pl. akkor pikkpakk haza és ha itthon is hiszti van, mert hazajöttünk, akkor kiságy. Más nálunk teljesen hatástalan.

2015. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!