Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 éves kisangyalomat elérte a...

2 éves kisangyalomat elérte a dackorszak?

Figyelt kérdés
Áprilisban múlt 2 éves kisfiam pár napja nagyon ki van cserélődve. Jön 2 alsó hátsó foga is és kicsit nyűgösebb volt, de most elkezdett ellenkezni, provokálni és direkt nem csinálja meg ha kérek valamit. Például reggel a pisit szerettem volna letörölni róla és nem hagyta, magán kívül hisztizett. Nem akar felöltözni, pisilni, enni, semmit sem. Minden re nem a válasz. Eddig nagyon aranyos kisfiú volt, most nem tudom kezelni ezt a helyzetet, felidegesítem magam én is volt, hogy ráütöttem a kezére. Mit tegyek?????
2014. aug. 16. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Ha hisztizik, ne törődj vele. Tégy úgy, mintha észre sem vennéd, ott se lennél. Ha nem hagyja abba, vigyed a szobájába, és ne engedd ki, amíg nem nyugszik meg.

Ne az történjen, amit ő akar, hanem amit te.

2014. aug. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is áprilisban múlt 2 éves. Nálunk ez a helyzet már lassan 2-3 hónapja tart, ráadásul 8 hetes a kisöccse, akinek az érkezése csak rontott a dolgon. Nálunk is mindenre "nem" az első válasz. Volt, hogy a "Kérsz csokit?" kérdésre is rutinból rávágta, persze aztán javította :D Néha nagyon próbára teszi a türelmemet, volt, hogy a fél napot sarokban töltötte, mert két percenként csinált valamit, amiről pontosan tudta, hogy nem szabad. Eddig én sem jöttem rá teljesen, hogyan kezeljem a helyzetet, de elkezdtem ezzel kapcsolatos könyveket is olvasni. (F. Várkonyi Zsuzsa: Már százszor megmondtam) Kicsit talán jobban megértem a kisfiam gondolkodását, és néhány hisztit sikerült is leszerelnek az olvasottak segítségével. De bízok benne, hogy hamar túl leszünk ezen a rázós időszakon is.
2014. aug. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Igen, dackorszak, ami nagyon nehéz idöszak, de ezen átkell esni, nincs mese. Ez hozzátartozik a baba fejlödéséhez, aki korábban úgy "hitte", hogy minden emberi lény ugyanolyan és ugyanazt gondolja. Most ért arra az értelmi fejlödési szintre, hogy kezdi felfogni, hogy ez nincs így, söt, más ember akarhat mást, mint ö. A dacos gyerek nem akar rosszat a szülönek, pusztán mint egy picike tudós, elkezd kisérletezni ezen az új felfedezésén és hát teszi ezt a legközelebb elérhetö kisérleti alanyon, a szülön. Direkt ellenkezik, tudatosan ! és ezzel nem az éppen aktuális cselekmény (pelenkázás, evés) ellen van, hanem arra kiváncsi, azt figyeli, hogyan reagál erre a szülö, mit tesz, hogyan kezeli.

Ugyan meglehet büntetni érte, lehet egy picit visszafogja a gyerköcöt a büntetés az újabb dacoskodástól, de ez idönként csak meghosszabbítja az idejét ennek a korszaknak. Ez egy olyan szükséges fejlödési folyamat része, mint az amikor elkezdett járni. Morbid példával élve, ha büntiböl lekötözném a gyereket amikor ö járni próbálna, valszeg elöbb-utóbb akkor is megtanulna, csak lassabban, nehezebben. Egy gyerek lelki, gondolkodásbeli fejlödése nem mindig "aranyos" vagy könnyü, ilyen akár a szeparációs szorongás és a dackorszak is, nem beszélve a majdani kamaszkorról, de sajnos ezeken túl kell esni.


Olvasd el: Bölcsek a bölcsöben - Hogyan gondolkodnak a kisbabák ?

Sokat fog segíteni a dackorszak "túlélésében", ha érted miért viselkedik így a kicsi legényke :)

2014. aug. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!