Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 6 éves szellemileg sérült...

6 éves szellemileg sérült gyermekem számára mi lenne a legjobb döntés? (Többi lent)

Figyelt kérdés

6 éves gyermekem felmérés alapján kb 1-1.5 évesnek felel meg. Nem beszél, nem szobatiszta,nem étkezik önállóan, teljes ellátást igényel. A bizottság heti 20 óra (5 nap) fejlesztési tantervet írt elő, de az iskola csak heti 8 órában (2 nap) tudja foglalkoztatni. Ez az iskola másik városban van. 2 iskola közül valaszthattunk az egyik az bentlakásos másik (ahova most is járunk) bejárós

Az veszem észre hogy kevés neki ez a heti 8 óra, kértem hogy emeljék meg de nem tudják helyhiány miatt. Tavaly még korai fejlesztésre jártunk helyben heti 5 napot. Akkor sokkal látványosabb volt a fejlődés mint amióta az iskolába járunk. Féltem öt beadni bentlakásos iskolába, de lehet hogy az lenne neki a legjobb a fejlődése miatt. Nagyon tanácstalan vagyok. Hogy tényleg jó döntést hoztunk e? Aki bentlakásos iskolába irattatta gyermekét kérem az mondja el tapasztalatait. Minden tanácsot meghallgatok.



2015. nov. 6. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

pedig ha 20 órát írtak elő akkor 20 órát kell kapnia. fenntartónál, önkormányzatnál jártál? ne hagyd magad lerázni!

óvoda nem jöhet szóba? nekem a barátnőm nagyfia óvodás, napi 5 órában, ott kapja a fejlesztéseket, délután meg viszi úszni meg dévényra. esetleg nézz körül a környéketeken 8 éves koráig járhat oda is

2015. nov. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen jártam. A helyi önkormányzat nem tud mit tenni, mert nem a városunkban van az iskola. A bizottság pedig módosította a szakvéleményt, hogy amíg az iskola nem tudja heti 20 órában alkalmazni, elfogadják a heti 8 órát. Óvoda nem jöhet szóba, mert a helybéli óvodákban nem tudják megoldani a fejlesztést, gyógypedagógus hiány van. Másik városban pedig azért nem veszik fel olyan óvodába ahova járhatna,ért meg van szabva hogy csak a helybéli gyerekeket tudják felvenni a kis férő helyek miatt és telítve vannak ott is.
2015. nov. 6. 14:25
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
nagyon felháborító! :( sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok! utazó gyógypedagógus esetleg?
2015. nov. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utazó gyógypedagógusról meg nem hallottam. Tudnál mesélni róla?
2015. nov. 6. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!