Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi lenne a legjobb...

Ilyenkor mi lenne a legjobb döntés? (extra hosszú =) )

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz és szerintem bonyolult is, megpróbálom érthetően leírni.. Nem kérek beszólást a hosszú szöveg, és az miatt, hogyha valaki szerint ez "kis probléma". Lehet, hogy az, de nekem fontos.

Leírom az elején az alap dolgokat, kivel milyen kapcsolatban vagyok, majd a végén kiderül, hogy mi köze ezeknek az egészhez.. :)

A barátommal majdnem 3 éve vagyunk együtt (én 18, ő 21 éves), nem felhőtlen a kapcsolat, párszor voltunk már szorult helyzetben, ahogy most is ezen a héten. Ez alatt azt értem, hogy kezdtünk elhidegülni egymástól, sokat veszekedtünk, és ezen a héten (már nem először van ez) tartottunk pár olyan napot, hogy nem beszéltünk egyáltalán, és átgondoltuk, ki mit akar a másiktól. Ő kezdeményezte a találkozást, azt mondta szeret, de nem tudja mit akar, végül kibékültünk, és megbeszéltük hogy megváltozunk, jobban odafigyelünk a másikra, stb. Ritkán járunk bulizni, de amikor a faluban ahol mindketten lakunk, van buli, és lemegyünk, akkor általában külön megyünk. Én ezt nem értem, és mindig szóvá teszem neki hogy miért, mert szerintem az lenne normális, ha együtt mennénk le. Ő meg nem érti, miért baj ez nekem, és mindig azt mondja, hogy oké, menjünk le együtt (plusz barátokkal), de soha nem lesz belőle semmi. De így szerintem olyan mintha nem is lennénk együtt, csak mintha haverok lennénk kb, hiszen úgy gondolom aki már majdnem 3 éve együtt van, azok együtt mennek el.. Na és a lényeg a lényeg, most szombaton is lesz buli, és megbeszéltük, hogy együtt megyünk (ismét én hoztam fel), azt mondta jó, majd meglátjuk... Kíváncsi leszek.


A történet következő része a barátnők.. Van 2 legjobb barátnőm, akik közül az egyik szintén itt lakik (ő legyen X, egyidős velem), a másik (legyen Y, ő is egyidős velem) nem. Y-nal mostanában nem alakul valami jól a kapcsolatunk, mert sokszor van az hogy felidegesít, mert nem bírja elviselni a barátom (és a barátom se őt), és amikor a barátomról mesélnék neki valamit, akkor állandóan fintorog stb. Ezért már nem mondok el neki semmit róla szinte. Ezért kicsit eltávolodtunk egymástól, de most meghívtam erre a bulira.

X öccse szombaton este egy kis összejövetelt, vacsorát csinál a haverjaival (akik 15-18 évesek) otthon, és mivel jön hozzám Y, és őt nagyon kedveli a barátnőm öccse, meghívott engem, X-et és Y-t (jaj de hülyén hangzik:D). Egyébként is jóban vagyunk, de nem hívott volna meg, ha nem jön Y, mert nem is nagyon szoktam beszélni X öccsével, meg a haverjaival sem. Ettől függetlenül jóban vagyunk.


Na szóval ezzel az egésszel az a problémám, hogy nem tudom, hogy elmenjek-e erre a vacsorára. Mert a barátomat nem hívta meg X öccse, és X-nek is van barátja (neki még kevés ideje), és nem tudom mit tegyek, hogy senki ne sértődjön meg, mindenkinek jó legyen.

X sem igazán akar elmenni erre a vacsorára/iszogatásra, mert az ő barátját sem hívták meg, és a barátja nem is ismer ott senkit.

Én azért nem tudom mit csináljak, mert hogy hívjam meg a barátom, ha nem mondták hogy hozzam? És még az is hogy itt a barátomnál jóval fiatalabbak lesznek, és ő inkább a vele egyidősekkel és az idősebbekkel jön ki jól, és ez a társaság tényleg nagyon komolytalan, szóval a barátom nagyon nem érezné itt jól magát. A másik még az, hogy mivel leírtam az elején, a barátommal éppen most próbálunk kilábalni ebből a nehéz helyzetből, a szakadék szélén állunk. Ha nem is hívom meg erre a vacsorára, az rosszul esik neki (nekem is rosszul esne), de úgysem jönne el. De nem tudom mire vélni azt sem, hogy miért nem akar együtt menni velem/velünk? Pont ezért akarok jobban rá koncentrálni, hogy megtudjam mi ez és mit akar, és jó-e ez a kapcsolat így.. Szóval nehéz helyzetben vagyunk.. És ha megint külön megyünk le, akkor megint olyan mintha együtt sem lennénk.

Viszont el is szeretnék menni a vacsorára azért, mert mivel Y-nal eltávolodtunk egymástól, szeretném ezt a barátságot "megjavítani". Akárhogy is idegesít azzal, hogy beszól, mert nem kedveli a barátom, attól bírom őt, és ezeket a dolgokat majd megbeszélem vele, szóval szeretnék javítani vele kapcsolatban is. Ő nagyon szeretne elmenni erre a vacsorára, de én és X nem igazán, a barátunk miatt. Y-nak pedig nincs barátja. Ha elmennék a vacsorára, csak miatta mennék el, hogy ne sértődjön meg, de akkor lehet hogy a barátomnak esik rosszul.

Ez az a helyzet amikor döntenem kéne pasi és barátnő között? Az a baj, hogy mivel egyikkel sem a legjobb most a kapcsolat, fogalmam sincs kivel kapcsolatban mit gondoljak. Mindketten fontosak nekem, de mindkettőjükkel úgy vagyok, hogy kicsit belefáradtam ebbe az állandó vitába, és abba hogy távolodunk el, és abba hogy azon agyalok, mi van velünk. Nyilván velem van a baj, ha 2 embertől is eltávolodtam, de javítani szeretnék.


Jó hosszú lett... Szerintetek mi lenne a teendő? Hova menjek, kinek mit mondjak? Menjek vacsorára és járjak a kedvében Y-nak, vagy mondjuk meg X-el Y-nak, hogy inkább menjünk le a barátunkkal, meg ő is velünk? Akkor lehet azt érezné, hogy különbözik tőlünk, és úgy érezné kitaszítjuk.. De mégis ez jobb lenne nekem és X-nek is ha a barátunkkal mehetnénk le, mert mégiscsak.. Vagy milyen megoldás van erre a helyzetre? Köszi aki elolvasta, és még van ereje/kedve válaszolni is :)

18l


2011. ápr. 21. 13:26
 1/2 anonim válasza:
Szerintem maradj otthon es mondd meg X-nek,Y-nak h faj a fejed vagy valami.
2011. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem, beszéld meg a pasiddal,hogy mit szólna ,ha te elmennél erre a vacsizásra,ha azt mondja ,hogy nem szeretné,akkor udvariasan visszautasítod a vacsora meghívást,ha azt mondja,hogy oké,akkor nyugodtan menny el,már amennyire lesz kedved hozzá.

Meg nem tudom,hogy X meg Y mennyire ismerik egymást,vannak jóba,de összehozhatnátok egy talit,mindkét barátnő(i)ddel:)

A pasiddal meg beszéld meg ezt a faluban lévő bulit! Próbáld meggyőzni,hogy milyen jó is lenne,meg ,hogy neked mennyire fájó és érthetetlen dolog,hogy ő ennyi idő után,nem képes veled menni a buliba.

Remélem tudtam segíteni!:)

2011. ápr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!