Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mikor és hogyan tudom leszokta...

Mikor és hogyan tudom leszoktatni a 4 hós babám a ciciről?

Figyelt kérdés
4 hós kisfiam vagy karban tud meglenni vagy cicin. Ha bármi baja van, cicit akar, nyugtatásként is azt, és altatáshoz is, anélkül nem alszik. Ringatás stb nem jó, üvölt. Néha még hasfájós, ezért is volt már az elején állandóan kézben és nyugtatásként folyton mellen, de már zavaró, semmit nem tudok mellette csinálni, otthon már wc-re se tudok elmenni, vagy a postára se, mert görcs, unalom meg ki tudja miért üvölt. Állandóan mégsem lehet kézben és mellen. Hogyan szoktassam le róla. Nem akarom , h akár 1 évesen még mindig cicin tudjon elaludni.
2015. nov. 6. 19:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen normális ez így. Hidd el, nem fog így maradni. Hamarosan rohamosan beindul a mozgásfejlődése, és majd nem akar már "mindig" kézben lenni.

Amúgy használhatsz esetleg babahintát (pl. adamo), vagy hordozókendőben magadra teszed és mindkét kezed szabad, csinálhatsz amit szeretnél.

2015. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%

Süt az írásodból az érzéketlenség a gyereked iránt. 4 hónapos!!! Mit akarna a szerencsétlen,ha nem az anyját? Neked meg EZ a dolgod most! Ha teher,miért kellett a gyerek? Az enyém 10 hónapos és még mindig cicizik,sőt van amikor galád módon csak meg akarja magát nyugtatni rajta. Az a szegény pici nem tudja máshogy kifejezni,hogy szeretetre és babusgatásra van szüksége. TE vagy az egyetlen a világon,aki a nyugalmat és a biztonságot jelenti számára.


Amúgy kösd magadra kendőben-ne kifelé hordozva kenguruban!!-és akkor mindent meg tudsz csinálni, a hasfájás is elmúlik. Amúgy nagyon sok esetben a baba hasfájásának az oka a stressz!! Pont úgy mint az iskolásoknál .Én is így tettem,soha semmivel nem voltam,vagyok elmaradva,sőt még magamra is jutott így idő mindig. Ha nagyobb lesz,elkezd mászni,játszani,akkor is vidd magaddal konyhába,pl.etetőszékbe,vagy letehetsz neki játékot is hogy ne legyen egyedül. Ettől nem lesz önállótlan. TE, az ANYJA vagy neki a legfontosabb és most a cici jelenti a legközelebbi kontaktust neki! Ja és úgyis elhagyja magától a cicit,amikor már NINCS RÁ SZÜKSÉGE. Az enyém is cicin aludt el minden este,aztán fél éves kora után valamikor magától elhagyta,elég az összebújás.De ha mozgásfejlődési ugrás vagy fogzás van akkor még kéri,mert fájdalomcsillapító és nyugtató számára.

2015. nov. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
még nagyon pici ,ne vond meg tőle.Nem tudja szegény ,hogy teher ez neked.Pár hónap múlva már minden érdekli ,kinövi a hasfájós korszakát is.Ha 1-2 éves lenne megértelek ,de szerencsétlen jó ,hogy megszületett.Térj erre vissza akkor.Nekem 6 hónapos a fiam ,kb ugyan ezt csinálja.Mondjuk vele már lehet játszani is ,de ha álmos ,fáj valami stb akkor ugyan ez.Nekem nem lenne szivem nem odaadni neki ,mert nem tudja ő még hogy miért van ez és nagyon sajnálnám.Kicsit több türelmet,lesz még több gondod vele.
2015. nov. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

4 hónapos a babád! Mit foglalkozol te a postával? Ki nem carja le?! Kösd magadra, vagy egyszerűen vedd ölbe és menj ki a vécére! Én hányszor ültem a vécén a fiammal az ölemben?!

Egyébként ha magadra kötöd, tutira nem fog üvölteni, hanem békésen elnézelődik majd, te pedig eljutsz a postára is.

2015. nov. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha hónapok óta nem alszol és nincs egy nyugodt perced, teljesen természetes igény, hogy néha nyugodtan elmenj wc-re vagy ne adj' isten lezuhanyozz vagy egyél. Ettől nem vagy caranya.

Egyébként az, hogy most cicin alszik el, nem jelenti azt, hogy 1 évesen is ez lesz, a hozzátáplálással majd egyre kevesebb tejre lesz szüksége, és a szokásai is változnak majd, a hasfájása is javulni fog.

Másnál meg tud nyugodni? Apukája, esetleg nagymama kezében, ahol nem érzi a "tejszagot"? Egy ismerősöm éjjel, ha nem azért ébredt a baba mert éhes csak vissza kellett altatni, a férje pólójában ment, de egyszerűbb, ha néha megkéred apát, hogy próbálja megnyugtatni. Az éneklés is sokat segíthet, ki kell tapasztalni, hogy a babád milyen típusú hangokra nyugszik meg, lassú dal, gyors dal, mély hangok vagy magasak. Zenét is hallgathattok. De ha már 4 hónapos, akkor nézelődhettek, sétáljatok körbe a lakásban és mutass neki érdekes dolgokat. Ha leteszed és melléraksz egy színes csörgőt, vagy fölélógatsz dolgokat, azt nem nézegeti?

2015. nov. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A 2. hozzászóló, te hogy veszed a bátorságot, h leszaranyázz. Mivel van gyereked, tudnod kellene, h nem rózsaszín felhő az egész és mivel ezek szerint gond nélküli gyereket fogtál ki, aki eszik-alszik és nem mész keresztül azon amin én vagy más, hogy mersz -látatlanban főleg- ítélkezni. Honnan veszed, h nem a fiam a legfontosabb. Az utolsó hozzászólónak igaza van. Hónapok óta nem alszom, nappal sincs semmi segítségem, még jó, h szükségem van feltöltődésre. De ettől nem leszek érzéketlen. Akkor lennék az, ha nem kérnek tanácsot, hanem ahogy sokan teszik, rázárják az ajtót az üvöltő gyerekre. De ez a te szuperanyu agyadig nem jut el. Kül. az egyéb dolgot néha-néha intézni kell, mint háztartás vagy posta, vagy ha vkinek van meg gyereke, akkor annak ellátását, oviját stb. Kül. A fiam utálja a cumit, a friss lefejt anyatejet sem issza belőle, a hordozót is utálja. Már mindent próbáltam.

Ha nem tudsz értelmesen hozzászólni, annak ellenére, h van gyereked, akkor inkább tartsd meg a véleményed. Ilyen mentalitással nem hiszem el, h emberek képesek gyereket nevelni.

2015. nov. 7. 11:04
 7/19 A kérdező kommentje:

5. hozzászóló köszönöm a normális hozzáállásod, ezt mind csinálom: tornáztatás, játszás, hordozás a lakásban, sétáltatás, zenehallgatás. De ez mind kézben hordozva. Már beszakad a hátam. Akkor arra az időre megnyugszik, de pl. a játszószőnyegén nincs el egyedül 10 percet sem (rálátok), h legalább kiteregessek vagy mosogassak. Ez nem az a ki nem szarja le kategória, ahogy vmelyik írta. Egész nap és egész este a hordozása mégse normális. Ahogy írtam, nincs segitsegem. Apa éjjel nappal dolgozik, nem 8-16-ig van a munkaidő. Nagyszülők meg messze, az egyik részről még dolgoznak.

Ezért is érdeklődtem, h más pl. több gyerek mellett hogy csinálja, mert gondolom nem egész nap hordozza a babát és minden mást, a többi gyereket is beleértve, lecarja.

2015. nov. 7. 11:27
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Nálunk sokszor volt úgy, hogy a nagyobb kisgyerek elszórakoztatta a babát, szóval bizonyos szempontból az elsővel nehezebb, mert az még "egyedül van".

Ami még eszembe jutott, nekem a háromból két babám is az autós hordozóban szeretett nagyon lenni. Odatettem hogy lásson, és hintáztattam, illetve olyan 4-5 hónaposan megtanulták magukat lábbal hajtani, és magukat ringatták, egyikük egészen elaltatta magát benne.

2015. nov. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha és a hordozó fülére fel lehet lógatni mindent, amit meg lehet fogni, vagy libeg-lobog, szép színes, stb.
2015. nov. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

8-as, köszönöm az ötleteket. Van kis pihenőszéke mindenféle csilivilivel, ami rezeg meg hintázik. Már tudja magát hintáztatni is. Rám lát, én is rá, beszélek hozzá. Nála az a baj szerintem, hogy ha nem a fájdalom/görcs bántja, akkor egyszerűen elunja. Szerintem az átlagnál bújósabb, anyásabb is. Nem kifogásokat keresek, tényleg már mindent megpróbáltam.


Persze a kérdésem fent lehet, hogy félreérthető volt. Nem most 4 hónaposan akarom leválasztani. Inkább arra voltam kíváncsi, hogy ez az állapot (cicin nyugvás, hordozás) javulni fog-e, és mikor egy ilyen nagyon anyás, bújós babánál.

2015. nov. 7. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!