Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes,8 hós babámat...

Anyatejes,8 hós babámat szeretném leszoktatni az éjjelente több ciciről, ha odaadnám próbaképpen egy estérea nagymamájának?

Figyelt kérdés

Este 6 körül vinné, reggel 8 körül hoznám.

Éjjelente nagyon ritkán sikerül máshogy megnyugtatni mint a cici. Amint lefordul róla, vagy én elfordulok, sokszor felébred rá, és kéri vissza. Már nem bírom ezt az éjszakázást. Gondoltam erre a megoldásra, mert ismerek egy kisfiút, aki így szokott le, hogy a nagyszülőknél volt pár napig, bár ő 15 hónapos volt.


2013. aug. 11. 07:51
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem jó ötlet, én biztosan nem okoznék ekkora törést szánt szándékkal a fiamnak. 13 hónapos, általában 2-3 alkalommal ébred, ha gyötri a foga többször is. Gondolj bele, mit fog érezni a gyereked, amikor téged keres és te nem vagy ott. Ő még nem érti, hogy anya csak azért ment el, mert (szerintem önző módon) nem bírja az éjszakai szoptatást. Az anyatejes babák nagy része többször kel éjjel, megnyugvást és az anyát keresi. Ja, és a mama mit fog érezni, amikor nem tudja megnyugtatni az unokáját?
2013. aug. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem hiszem hogy a kérdezőt érdekli mit fog csinálni a nagyma a gyerekkel éjjel amikor keresi az anyjàt. Azt nem értem akinek ilyen felfogása van, , miért nem szoktattad inkább cumisüvegre szerencsétlen gyereket?
2013. aug. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam erre én is.

Ezért megy csak elméleti síkon a kérdés.

2013. aug. 11. 08:05
 4/9 A kérdező kommentje:

Második, egy otromba bunkó vagy, de ez látszik a válaszaid hasznosságából is. Szerinted minek tettem fel itt a kérdést????

És igen, érdekel a nagyi is meg a gyerek is, és ha tudni akarod, pont a nagyi mondogatja ezt nekem mindig, hogy0 próbáljuk meg. Ha nem, akkor már rég megtettem volna, vagy még drasztikusabbat.

És képezeld, sosem kellett neki a cumi és a cumisüveg is csak 5 hós koráig. Nem hajlandó belőle sem enni sem inni.

Csőrös itatója, és kétfülű pohara van már.

Ennyi. Köszönöm, nem kérek több hasonló, sőt semm0iqlyen hozzászólást, már bánom, hogy kitettem a kérdést, mert sosem okoznék törést neki.

Sziasztok.

2013. aug. 11. 08:08
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Második vagyok: Köszi az igen kulturàlt szavakat. Ha ennyire ideggyenge vagy, lehet tényleg jobb a nagymamànàl a gyereknek. Nem hiszem hogy, bármi rosszat irtam volna.
2013. aug. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nem működne, mert lehet, hogy a nagyinál vissza aludna, de ha újra veled lenne otthon, akkor megint csak cicivel aludna vissza, hacsak nem akkor az apukája kelne hozzá egy ideig.

Meg szerintem ahhoz több idő kell, nem elég egy éjszaka, és szerintem az első pár éjszakán nem sokat aludna szegény nagyi sem.

Bár nem tudom, az enyém 21 hónapos, de még mindig kb. 2-szer cicizik éjjel. Nálunk ez teljesen reménytelennek tűnt, úgyhogy nem is próbáltam semmit tenni ellene, de nekem hamar vissza alszik, max. 10 perc, és újra alszunk mindketten.

Szerintem 8 hónaposan még lehet korai lenne.

2013. aug. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, nekem is 8 hónapos a kisfiam és most kezdek kikészülni a sok keléstől. De bírni kell, annyi minden változik most benne, mozgásfejlődés fogzás, szüksége van ránk.. Nehéz dolog az anyaság :).
2013. aug. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megprobalhatnad azt h h ejszaka kel akkor nem cicire teszed hanem egy kis vizet adsz neki a csőrösből.Ha nem tetszik neki meg mindíg ott a cici. :)
2013. aug. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kiscsillag7906 ***** válasza:

Az én fiam 15 hónapos és még ő is felkel egyszer kétszer. Nem cumizott és nem cumisüvegezett sosem. Probaltam neki vizet adni mikor megébredt a csőrös itatójából, de nem kellett neki. Csak a cici. Nálunk az a jó, hogy szopik pár kortyot, és alszik is tovább. Ha elvinné a nagyi a kicsit, éjjel felébredne mikor szomjas, akkor miböl adna neki? Szerintem vigye el napközben egy pár órára, addig te feküdj le aludni egy kicsit, hogy kipihentebb legyél, és könnyebben menjen az éjszakázás.

3 fiú anyuja

2013. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!