Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » F 90.9 diagnózissal SNI-s,...

F 90.9 diagnózissal SNI-s, vagy nem? BTM is elég az eltanácsoláshoz?

Figyelt kérdés
A jelenlegi óvodája nem fogad be SNI-s gyerekeket és félő,hogy eltanácsolják a gyereket.

2015. nov. 12. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
BTM-el nem küldhetik el, de ha van SNI-s kategóriája és az ovija nem fogad SNI-s gyerekeket, akkor igen, sajnos elküldhetik, de ebben az esetben a szakértői bizottságnak mindenképp ki kell másik óvodát jelölnie!
2015. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a szakvéleményben benne van, hogy a gyerek sajátos nevelési igényű-e v. nem.
2015. nov. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az orvos nem írta bele,hogy SNI-s lenne.
2015. nov. 12. 21:45
 4/12 anonim ***** válasza:

Megyei Szakértői bizottságnál voltatok? Ők mondhatják ki a SNI-t. De az f90.9 az SNI kategória, mivel a BTM-nek nincsenek ilyen számozásai.

Az én fiam szakvéleményébe beleírták, hogy sajátos nevelési igényű.

dg. F80

orv: O26.9; O14;Z81

Nem egy ember dönti el, hanem megnézi a gyereket ugye pszichológus, gyógypedagógus, ha kell orvos is. Ők hozzák meg a döntést. Egy ember nem hozhat döntést. Nem kaptatok szakvéleményt?

2015. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Vadaskertben diagnosztizálták.Nevtanban még nem nem volt a barátnőm.(Ő nincs regisztrálva ide.)
2015. nov. 12. 22:14
 6/12 anonim ***** válasza:

A Vadaskertes diagnózis az kb. annyit ér, mintha te írtad volna le. Ha ezen aggódik egyáltalán minek mondta meg az oviban?

Innentől kezdve még mindig egy komoly tortúra, hogy kiadják az SNI-kódot, a Megyei Szakértői Bizottsághoz kell fordulni.

Ha kiadják, akkor kell utazó gyógypedagógust küldeni, ami azért jó, mert a gyerek helyben és ingyen kapja a fejlesztést, nem kell este cincálni a gyereket, és fizetni érte. Viszont sajnos ez max heti 2 óra. Tehát mérlegelni kell, hogy kell-e az a gyógypedagógus, vagy nem. Amennyiben úgy gondolja hogy nem, vagy megoldja magánúton, akkor nem kell kikérni az SNI-kódot, és akkor az ovi sem szólhat semmit.

És ez biztos, hogy nem fogad az ovi SNI-s gyereket? Meg kell nézni az alapító okiratban, hogy mit írnak. Sokféle SNI-kód van, a dadogástól elkezdve, az autizmusig.

Dadogós gyereket bárhol fogadnak, hiszen logopédus mindenhol van, autista gyereket viszont kizárólag erre szakosodott intézményekben. Nem tudom pontosan ez a kód micsoda, utána kell járni, és meg kell nézni, hogy mi van az óvoda alapító okiratában. A legtöbb gyerek azért elég jól integrálható, és hacsak nem a fővárosban vagy megyeszékhelyen laktok, nem sok speckó ovi van. A vidéki óvodákban szinte kivétel nélkül fogadnak sni-s gyerekeket, hova is tanácsolja el.

Az én fiam is sni-s, beszédpercepciós zavarral, nem rúgták ki, jön az utazó gyógypedagógus, majd egyszer, ha végre sikerül elérni. Én fontosnak tartom, mert attól tartok magától nem oldódik meg ez a probléma.

2015. nov. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, megnéztem, nem meghatározott hiperkinetikus zavar. Magyarul hiperaktív. Ez nem fogyaték, hanem viselkedészavar, ezzel szerintem nem teszik ki, de mindenképp kérjék ki az alapító okiratot.
2015. nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az alapító okiratban nincs benne az integrálás. Minket is most küldenek el,de más problémával.Én a vadaskerttől rögtön megkaptam az sni a fiamra.Ha tudtam volna,nem adom oda a papírt az ovinak,de késő bánat.
2015. nov. 12. 22:32
 9/12 anonim ***** válasza:

Mivel van BNO kód (F 90.9) így SNI.

De a véleményben lennie kell javaslatnak, hogy hová vigye a szülő. Már hogy melyik konkrét intézménybe.

Letagadni felesleges, úgy is kiderül.

2015. nov. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a Vadaskertes szakvéleményre nem fog utazó gyógypedagógust kapni. Beszélgetek egy másik anyukával itt, aki szintén Vadaskertben volt a gyermekével és nem kap rá utazó gyógypedagógust, mert azt csak a megyei szakértői bizottság javaslatára küldenek.

Ez az a kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..

Annyit javítanék, hogy az nem igaz, hogy csak heti kétszer mehet az utazó gyógypedagógus. Az én fiamnak heti 4 órában jelölték ki, ez a max. 3 óra logopédia és egy óra szenzoros torna. Ez nem azt jelenti, hogy heti 4 nap megy ki a tanár, hanem hogy 4-szer 45 percet kell elosszon. Még mi is várjuk az utazó gyógypedagógust, október közepétől van szakvéleményem a szakértőiből.

2015. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!