Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hátrahajló méh és méhszájseb,...

Hátrahajló méh és méhszájseb, ezzel a diagnózissal?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam rákszűrésre és az orvos ezt a két diagnózist állapìtotta meg. Lehet hogy emiatt ( 4 honapja) nem jön a baba?
2015. ápr. 16. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:

A méhszájsebet meg kell műteni, mert ha elhanygolod akkor méhnyakrák is lehet belőle

A hátrahajló méh pedig nem akadály (anyukámnak is az volt: 3 gyereket szült, nekem is az van és tavaly született meg a babám).

Ha megműtenek akkor semmi akadálya nem lesz a terhességnek. Azt mondjuk csodálom, hogy erről rögtön miért is nem tájékoztatott a doki.

2015. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nemnemnem. A méhszàjseb nem ràkosodik el. Akkor alakulhat ki ha mellette a HPV vìrus is jelen van. Olvass utàna. Àltalàban ha nem olyan fokú az elvàltozàs, nem is kezelik, csak ha panaszt (pl. aktus utàni vagy pecsételő vérzés, vagy bő hüvelyi folyàs ami visszatérő gombàt okoz) okoz. (Bocs a szóismétlésért.) Addig pedig évente ràkszűrés. Az orvos tudja h mit kell csinàlni a méhszàjsebbel, végső eset a konizàció (műtét). A nők többségének életr soràn van szerencséje ehhez a fajta elvàltozàshoz, ez viszont egyàltalàn nem akadàlya a teherbeesésnek. Pl. nekem is volt. Nem tudtuk honnan jön terhesség alatt a pecsételő vérzés, aztàn meglett. Viszont szülés utàn 1 évvel ecsetelte csak le az orvos. Azóta rendben van.

Hàtrahajló méhhel is milliók esnek teherbe.

Ha aggódsz -bàr 4 hónap kevéske - vizsgàltassàtok ki magatokat. Az apukajelölt legyen az első, aztàn te.

2015. ápr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2015. ápr. 16. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!