Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak komoly diagnózissal...

Csak komoly diagnózissal lehet valakire rámondani, hogy hiperaktív? Vagy ezt szimplán rámondják a nagyon sokat mozgó gyerekre is?

Figyelt kérdés

na, szóval, ez egy diagnózis, mármint a hiperaktívitás? ezt szakember állapítja meg?

nekem nincs hp gyermekem, csak érdeklődöm.



2014. jan. 5. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy diagnózis!

És sokan rámondják, mert gőzük sincs egyébként a dologról. Pláne azok mondják rá, akiknek semmi diagnózisuk sincs. Akinek van, és tényleg komoly a dolog, azok nem dicsekszenek ezzel, hanem minden erejükkel küzdenek a normális életért, nem hangoztatják, hogy a gyerek hiperaktív.

2014. jan. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1-es tökéletesen leirta. Az én fiam hiperaktív, külön segítő tanára is van ( külföldön élünk), mégis az átlag (neveletlen) gyereke anyukái takaroznak ezzel amiért a gyerekük nem bir viselkedni a boltban, az utcán az iskolában.
2014. jan. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Igen, rámondják, mert tudatlanok. Ez ugyanolya, mint amikor egy kisgyerek kicsit furcsa, és azonnal beindul a "házi diagnózis", hogy autisztikus. Múltkor éppen ezen akadtam ki, mert a vonaton pont ez hangzott el : " a gyerek autisztikus, mert megcsípte és megharapta az óvónénit" ... Ennyi erővel szerintem akkor a gyerekek 80%-a vagy hipeaktív vagy autisztikus...
2014. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A durvább az, hogy sajnos az óvónők is boldog-boldogtalanra ráhúznak mindenféle jelzőt, aztán ha a szakember megcáfolja őket, még csak nem is ég az arcuk...
2014. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!