Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyerek óvodai felvétele?

Pazsu kérdése:

Autista gyerek óvodai felvétele?

Figyelt kérdés
Arról van szó,hogy a kisfiam még nem járt óvodába.Találtam neki a szomszéd faluban agy olyan ovit,aki fogad ilyen gyereket.Beszéltem az óvoda vezetővel és ő azt mondta semmi akadálya,hogy felvegye a gyereket,ez a kijáró gyógypedagógusom mulik,hogy vállaja-e a fejlesztését,hogy belefér-e az idejébe.Van még egy ilyen gyerek az oviban,őt fejleszti.Most akkor ,hogy van ez,hogy ha válllja akkor felveszik,ha nem akkor nem??Aki jártas ebben,vagy hasonló cipőben jár légyszives SEGITSETEK,nagyon köszönöm!!!Mi ennek a menete?Még annyit,hogy elöször azt mondták az oviban,hogy adjak be egy kérelmet a szakértőihez ovikijelölés cimen,ez megis történt még májusban,viszont errre semmi reagálás nem volt.FElhivtam őket ,most hogy mi van már és egészen mást mondtak,azt hogy kérjek az ovitól egy befogadó nyilatkozatot és azzal menjek hozzájuk.Na de mármost az óvonő meg azt mondja ő nem ad ilyet mivel kell egy felülvizsgálat,hogy integrálható-e agyerek mehet-e közösségbe.Akkor most nem értem,egyik küld amásikhoz és forditva.
2015. nov. 13. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg a pedagógia szakszolgálat (lánykori nevén a nevtan) kijelöli azt az integráló óvodát, ahová a gyermekedet kötelesek felvenni, és a határozatukban megjelölt óraszámú fejlesztést megadni.
2015. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kicsit zagyva lett a leírásom, de remélem érthető :)
2015. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát,akkor az óvoda semmilyen kifogással(mint az én estemben,hogy gógyped.nem tudja vállalni)nem utasithat el?jól értelmezem amit mondtál?
2015. nov. 13. 19:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a bizottság azt az óvodát jelöli ki, akkor nem utasíthatnak vissza.

Ha ilyet akar bárki, adasd vele írásba!

2015. nov. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van a fb-on egy csoport, ott sok tapasztalt szülőtárs van, segíthetnek!

[link]

2015. nov. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A 4/5-ös válaszolónak szeretném irni,hogy ezt az ovit és szeretném kijelöltetni a kisfunak,és a vezetővel és a polgármester részéről sincs semmi akadálya elöttem kérdezte meg telefonon,viszont aki kijár utazó gyógyped. az mondta nekem telefonon,hogy ő nem tudja válallni a gyereket(pedig még májusba azt modta,hogy dec. leállamvizsgázik és januártól.Most meg már azt modta,hogy megváltozott az élethelyzete és nem vállalja!Ilyet lehet???
2015. nov. 16. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!