Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szocpol 1 meglévő gyerek és...

Orion81 kérdése:

Szocpol 1 meglévő gyerek és egy 2012. szept. Születő gyermek esetén új ház építésére és kamattámogatott hitel felvétele. Mennyit kaphat az ember?

Figyelt kérdés
Úgy értelmezem a törvényt hogy 2 gyerek kell szocpolhoz. Ha 90m2 felett ház építésébe gondolkodunk az 1,3 M (+ a szorzók)? Ja és ha nekem van 12M, igénybe veszem a szocpolt (1,3) akkor még igényelhetem a kamattámogatott hitelt is...ugye? Kb. 5-6 M kellene még. Van ennek az igényelhető hitelnek valami felső összeghatára. + én gyeden vagyok és azon is leszek egy darabig, így is működik? Valaki hasonló cipőben???

2012. márc. 4. 17:42
 1/1 anonim ***** válasza:

A hitelfelvétel feltétele:


A hitel célja: a Magyarország területén lévő új lakóház/lakás vásárlása, lakóház/lakás építése.


A hitel összege: minimum 1 millió Ft, maximum 12,5 millió Ft Budapesten és megyei jogú városokban, 10 millió Ft egyéb településeken, amely függ az ingatlanfedezet hitelbiztosítéki értékétől, a hitel/hitelbiztosítéki érték arányától, illetve az ügyfél igazolt jövedelmétől.


Futamidő: 6 év (96 havi LTP megtakarítás esetén minimum 10 év), maximum 25 év.


A hitel devizaneme: a hitel forintban vehető igénybe.


Kezelési költség: nem kerül felszámításra


Rendelkezésre tartási idő: maximum 2 év.


A lakás vételára/építési költsége nem haladhatja meg a fővárosban és a megyei jogú városokban a 25 millió, egyéb településen a 20 millió forintot,


A támogatást a legfeljebb egy gyermeket nevelő nagykorú, a 35. életévüket még be nem töltött, vagy legalább két gyermeket nevelő nagykorú, a 45. életévüket még be nem töltött támogatott személyek igényelhetik,


Általános feltétel a hiteligénylés időpontját megelőző 3 hónap időtartam alatti rendszeres jövedelem meglétének igazolása, melynek el kell érnie a mindenkori minimálbér összegét,


A szocpolhoz 90nm feletti ház építésnél 2 gyermek szükséges, de lehet megelőlegezett szocpol is, tehát akkor is jár ha még nem mszületett meg a baba ha 40 év alatt vagytok.


[link]

2012. márc. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!