Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Baj, ha 2,5 éves szinte szó...

Baj, ha 2,5 éves szinte szó szerint elmond egy boribon mesét?

Figyelt kérdés

Mióta elkezdett mondókázni rengeteget megtanult. Az újakat is nagyon gyorsan visszamondja. Néha csak úgy játék közben kezd el valamilyen meserészletet.

Elég sokat ismétel. A ragokat még rosszul használja.

2 évesen kezdett igazán beszélni, előtte szavakat mondott.

A hangsúlya (vagy beszédritmusa) szerintem más, mint a kortársaié.

Rendben van ez így? Vagy vigyem el kivizsgálásra? De hová? A gyerekorvos mindenre legyint.


2015. nov. 23. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Tehát most burkoltan arra vagy kíváncsi, hogy mennyire "zseni" a gyereked?
2015. nov. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Igen... nagy baj...
2015. nov. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi... büszke is vagyok rá, persze, de úgy tudom az ismétlés nem hasznos, nem jó és nem része az egészséges beszédfejlődésnek.
2015. nov. 23. 22:20
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

"az ismétlés nem hasznos, nem jó és nem része az egészséges beszédfejlődésnek."


Akkor a te elméleted szerint hogy tanulnak meg beszélni a gyerekek? Kitalálják maguktól, minek mi a neve???


Miért lenne baj nem értelek. Én is inkább dicsekvést érzek a kérdésedben.

2015. nov. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Az én lányom másfél évesen a legtöbb versszakot el tudta mondani az Öreg néne őzikéjéből. Minden este azt kellett elmondanom, persze, hogy rögzült benne. Furcsa volt ezt akkor átélni, valószínűleg nem is fogta fel, mit mond, csak mondta. Akkor valószínűleg ez volt a normális fejlődési folyamat. Most már egy kukkot se tud belőle, továbbléptünk :)

Szerintem most teljesen felesleges bárhová cipelned a kisfiadat, 3 éves státuszon úgyis kiszűrnék, ha valami gond lenne vele. De szerintem nincs.

2015. nov. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
az unokatestvérem is visszamondott tobb oldalas meséket...lényegében szoszerint...mindig sejtettuk, hogy valami nincs rendben vele...o asperger szindromás. mindent visszamond..ha meg felteszel neki egy kérdést, mosolyog és ugyanolyan hangsulyban válaszol, mint azt a tévében a reklámokbol hallja..és ugyanazt is mondja. szoval megkérdezed, mit szeretnél délután játszani? kimenjunk? vagy rajzoljunk? - o azt feleli, hogy -kérdezze meg orvosát, gyogyszerészét... nagyon sokf ejlesztésre vitték, a mozgásával baj volt..fejleszteni kellett azt is. egyszeruen nem értette, hogyan kell páros lábbal ugrania (ja, ekkor o már 5 éves volt)..5 évesen sirt , ha lhuztzuk a wc-t..nem beszélt, mosolygott..majd félelmében az asztal alá bujt. alapbol oxigénhiányosan szuletett..eloszor attol féltek suket, utána, hogy autista..végul kiderult csak asperger szindromája van. suliban fel van mentve tobb tárgybol (matematika, testnevelés, rajz) viszont az unnepségeken mindig o szaval.. a mese és versmondo versenyeket pedig sorra nyeri.
2015. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van. Két lányom volt ilyen, és egyikük sem aspergeres! A kisebbik most 4 éves, és még mindig nagyon gyorsan tanul, elég kétszer elmondani neki egy gyerekverset, utána már simán kijavít, ha véletlenül eltévesztem.
2015. nov. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
a lanyom 16 honapot toltotte a héten, boci boci tarka es ehhez hasonlo mondokak elso sorat mar elmondja. 2,5 evesen o is elfogja mondani szoval ne rohanj a zseni kepzobe :)
2015. nov. 24. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Nem baj, teljesen természetes. A lányom esténként mesét olvas a plüsseinek, csak pillogok hogy milyen összetett mondatokra emlékszik.


Eszméletlen, milyen okosak a gyerekek ennyi idősen. Ha majd közösségbe kerül, észreveszed, hogy nem csak a tiéd :-)

2015. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3 évesen még nem fog tudni számolni, 4 évesen írni, 5 évesen olvasni, 6 évesen deriválni, 7 évesen nem fogja ismerni a kvantum-elméletet, akkor sürgősen vidd fejlesztőhöz.


Viccet félretéve: nem gond semmi sem abból, amit leírtál. Ennyi idősen ennyivel érd be. Még csak fél éve kezdett beszélni. A hangsúly majd alakul, az ismétlések is csökkenni fognak, a ragokat is javítani fogja. Nem kell semmilyen kivizsgálás. Jelenleg legalábbis nem. Figyeld a későbbiekben nemcsak a beszédét, hanem a többi részképességét. Ha úgy ítéled meg, hogy szerinted eltér, vagy más, mint az átlagos gyerekeké, akkor a magad megnyugtatására elviheted, de most fölösleges. Korának teljesen megfelelő.


Az ismétlés pedig szerintem önmagában nem baj. Ha pedig az "echolálásra" gondolsz, az - optimális esetben - megszűnik magától. Ha nem, akkor megnézetheted.

2015. nov. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!