Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagyon nagy baj, hogy ennyire...

Nagyon nagy baj, hogy ennyire gyűlölöm a nővérem 7 éves lányát? Ezek szerint rossz anya leszek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és a nővéremnek van egy 7 éves gyereke, mindketten velünk laknak. És az a helyzet, hogy úgy érzem, tiszta szívemből utálom ezt a gyereket. Más kisgyerekekkel nincs semmi bajom, de ezt nagyon utálom. Egyrészt azért, mert ő is mindig kötözködik velem és ok nélkül lökdös, meg belémrúg, meg ilyesmi és mikor vissza merek ütni vagy rászólok, hogy hagyjon már békén, az én szüleim meg nővérem is velem ordibálnak, hogy hagyjam békén szerencsétlen gyereket, másrészt mert mindig mindenben akadályoz. Amikor iskola van, valamennyivel jobb a helyzet, de nyáriszünetben mindig itthon kell lennem vele, mert mindenki dolgozik és kicsit se irritáló, amikor látom, hogy más normális 16 évesek nyáriszünetben a barátaikkal mennek ide-oda, én meg még a házból se mehetek ki unokahugom miatt, mert nővérem gyűlöl engem és azt se engedi meg, hogy a boltba lemenjen csak velem a lánya, mert akkor biztos, hogy elütné egy kocsi, vagy elhagynám valahol út közben...-.- Ráadásul azért is idegesít ez az egész, mert még maga anyám is mindig az orrom alá dörgöli, hogy milyen hülye vagyok, hogy egész nap itthon ücsörgök, mások meg bezzeg kint vannak meg elmennek a városba, amikor ők nem engedik meg, hogy elmenjek itthonról -.- Egyszerűen gyűlölöm ezt a gyereket...Tudom, hogy ez rossz így, de nem tudok mit csinálni, próbáltam már vele kedves lenni, de akkor is idegesít és mikor én kedvesen mondok neki valamit, ő akkor is úgy beszél velem, mintha valami rosszat mondtam volna.

Szóval nagyon nagy baj, ha így érzek iránta? És ha a nővérem lányát így utálom, akkor majd ha lesz saját gyerekem, rossz anya leszek és őket is utálni fogom?

16L


2014. aug. 3. 16:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ajjaj! :D De,hogy leszel rossz anya. És ha anya leszel,akkor is lesz olyan rokon gyerek akit nem bírsz majd elviselni.Ez természetes dolog. Én anya vagyok.Többszörösen. Még is a hideg ráz egy pár rokon gyerektől. A neveltetésük katasztrófa,csoda hogy ők se teljesen nyomosak. A frász kerülget,ha jönnek,vagy mi megyünk. :) De túléltem még eddig minden találkozást. Majd csak felnőnek,és normális felnőttek lesznek.Remélem.Ebben bízok.
2014. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam :D Én is amúgy úgy megkönnyebbülök, mikor nővéremmel elmennek legalább egy pár napra, de amikor hazajönnek, megint tiszta gyomoridegem lesz..
2014. aug. 3. 16:24
 3/17 anonim válasza:
77%

Nekem inkább úgy tűnik, mintha inkább testvérekként viselkednétek. Ha a nővérednek már 7 éves a gyereke, akkor gondolom köztetek is nagyobb a korkülönbség, tehát a nővérednek is végig kellett mennie hasonlókon, mikor ennyi idős volt. Ettől persze nem lesz könnyebb, de ez is egy nézőpont. :)

Egyébként nem lesz rossz anya szerintem, vannak gyerekek, akik egyszerűen elviselhetetlenek, de még az elviselhetetlen kölyköket is szeretik a szüleik - végülis ki ha ők nem, ők nevelték ilyennek.

2014. aug. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert a testvérek ha civakodnak is egymással, azért még szertik egymást, én pedig gyűlölöm. Néha legszívesebben szájbarúgnám.
2014. aug. 3. 16:47
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Nincs semmi baj. Úgysem rúgod szájba, az pedig, hogy néha ilyet érzel, nem tragédia.


Van egy ötletem: mi volna, ha apránként megpróbálnád megszeretni? Ha kis gesztusokat tennél felé, leszerelnéd? Annak is van valami oka, hogy piszkál téged, barátkozz kicsit össze vele és akkor jobb lesz.


Láttad, ha visszaütsz, az nem segít.

2014. aug. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom (:
2014. aug. 3. 18:01
 7/17 anonim válasza:
35%
Nem leszel rossz anya, de próbálj megértőbben viselkedni a kislánnyal. Az életedben rengeteg olyan ember lesz akivel nem fogod tudni megtalálni az összhangot p, meg kell tanulnom kezelni.
2014. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
*tanulnod! Bocsi
2014. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Veled nincs baj, természetes, amit érzel, figyelembe véve mindazt, amit leírtál. Viszont úgy érzem, olyasmivel terhelnek, ami még nem igazán neked való. 16 évesen még nem neked kellene egy hét éves gyerekre vigyázni egész nyári szünetben, ha rokon, ha nem. Az rendben van, és nagyon szép dolog, hogy besegítesz, hogy az anyja tudjon dolgozni. Ezért igazából akár hálás is lehetne. De azt már nem igazán látom jónak, hogy pár nap kivételével egész nap be vagy a gyerekkel zárva a házba. Mi is dolgozunk, nagyszülők is. És beosztjuk a nyári szünetet úgy, hogy mindig más legyen szabin, illetve iktatunk be nyári napközit, nyári tábort. A gyerek nyári gondozása nekünk, mint szülőknek persze "kötelező feladat", a nagyszülőknek viszont önként vállalt, amit persze szívesen meg is tesznek, de a lényeg az, hogy felnőtt emberek, és önkéntesen teszik. Ne érts félre, semmiképpen sem szeretnék beleszólni mások családi életébe, de az, hogy benned ilyen formában merült fel ez a kérdés, és csapódott le ez a szituáció, arra utal, hogy a helyzet a te fejlődésednek nem tesz jót - amire pedig a családodnak szintén gondolnia kéne.
2014. aug. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, csak egyszer mondtam anyámnak, hogy miért nem lehetne valaki másra rásózni, erre ordibálni kezdett velem, hogy milyen lusta szemét disznó vagyok, hogy ennyit se vagyok képes megtenni...
2014. aug. 4. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!