Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek sem normális,...

Szerintetek sem normális, hogy ennnyit hisztizik az 5,5 éves fiam? Már nem tudom, mit tehetnék, kikészít teljesen.

Figyelt kérdés
Megy a hiszti, ha pl a húga öltözik fel először, ha ő mos előbb fogat, ha útközben látunk egy macskát, de mire ő odanéz, már elaszalad. Hisztizik, ha az apja 2 percre átlép a kisboltba es nem búcsúzkosott el tőle, nem tudott neki integetni. Ezenkívül mindennap sír az oviban. Hiányzom neki, nem akar öltözni ilyenek miatt. Itthon sem akar, illetve olyan lassú,hogy arra nincsenek szavak. Mindig elbambul evésnél is. 30x rá kell szólni, h csinálja már. Hiawba mondom h sietni kell, mert elkésünk, nem hatja meg. Mintha képtelen lenne rá, v nem tudom. Most költöztünk, ovit váltottunk, de a régiben is ez ment. Most itt közölték, hogy az iskolát felejtsem még el. Mondjuk ezt gondoltam. De se a védőnő nem mond semmit, h gond lenne, se a doki, se az óvónők. Régiek se, újak sem. Mit csináljak vele, hova vigyem, v mit szúrtam el? Segítsetek, légyszi!
2014. nov. 4. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szúrtál el semmit nyugi. Most egy ilyen korszakban van, gondolom a hugi, az új ovi, az új otthon minden együttesen hat rá, főleg ha előtte is ilyen volt akkor meg ragaszkodik a kis dolgaihoz. Annyit tehetsz, hogy elfogadod, hogy ilyen és amiben lehet segítesz neki. Nekem a nagy fiamnak kellett sokat segíteni pl. az öltözködéskor nem azért mert nem tudta megcsinálni hanem mert a húgainak segítettem akkor neki is...
2014. nov. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az első válaszolóval. Az én nagylányom is ilyen típus, most 5 éves, és kezd kicsit önállósodni meg gyorsulni. A húga is ilyen, reggel 15 perc, amíg megiszik egy kakaót, ha sürgetem, akkor még lassabban megy.

Amit tehetsz: sokat szeretgeted, mert valószínűleg féltékeny a tesójára. Ha fontos neki, hogy ő öltözzön fel előbb, meg ő mosson fogat előbb, akkor intézd úgy, hogy úgy legyen. Ez sok nagytestvérnél előfordul, ragaszkodik hozzá, hogy ő maradjon az első. Nagylányomnál is volt ilyen időszak, hogy csak ő mehetett elöl az utcán, a folyosón, ő mehetett be először az ajtón, stb. Tartott egy-két hónapig, aztán elmúlt. Azt mondják, ez megerősíti abban őket, hogy mindig is ők maradnak az elsőszülöttek, elfogadják a családban betöltött pozíciójukat. Az öltözködésben, meg egyéb teendőkben meg nyugodtan segíts neki! Én is elkövettem azt a hibát annak idején, hogy a nagylányomnak azt mondtam, hogy ő már nagy, ezért egyedül kell öltöznie, de nem értem célt vele. Jobban jártam volna, hogyha egy ideig még segítettem volna neki, hogy érezze vele is foglalkozom annyit mint a kisebbekkel, valószínűleg egy-két hét vagy hónap után magától jött volna rá, sokkal jobb ha egyedül csinál dolgokat, és ezért megdicsérik.

2014. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Csak az a gond, h ha itthon segítek neki öltözni, akkor az oviban lesz gond, ha nem gyakorol, nem lesz gyorsabb. Tegnap pl nem evett levest, mert mire felöltözött, a többiek már a második fogásnál tartottak. Az óvónők sem tutujgatják már nagycsoportban őket.
2014. nov. 4. 10:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Igen, igaz, hogy az óvónők már nem tutujgatják. Az én lányom is sokszor nem evett levest, mert mire oda jutott, hogy kanalazott kettőt, már összeszedték a levest. Viszont ha nagyon nem akarja az egyedül öltözést, akkor nem biztos, hogy a "de neked már egyedül kell öltözni mert nagy vagy" a leghatásosabb. Mint írtam, én sem segítettem a lányomnak sokáig, úgyhogy otthon is sírt, hogy nem akar egyedül öltözni, az oviban is sírt, hogy nem tud egyedül öltözni, és lassú is volt. Úgyhogy végül is nem értem el vele semmit, csak azt, hogy sokat sírt a gyerek. Szerintem jobb lett volna - ahogy most csinálom a középsővel, hogy itthon segítek neki, ha mégis egyedül csinálja, akkor megdicsérem, és nem a demárpediggel próbálom ösztönözni. Amíg ekkora benne az ellenállás, addig valószínűleg nem fog fejlődni. Ami nálunk ideig-óráig bevált ösztönzőleg, az a "ki öltözik fel előbb, te vagy a tesó, vagy te vagy én", meg a "testvéred még nem tud egyedül öltözni, mutasd meg neki hogy kell, mert te vagy a nagytestvére akitől majd mindent elles", de ígérhetsz neki jutalmat is. Mekkora a kistestvér?
2014. nov. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2 éves a húga. Sokmindenben már önállóbb, mint a fiam és gyorsabb is. Ebből is gondoltam, h lehet, h figyelemzavaros, v mittudomén. De remélem, igazad van. Megpróbálok másképp hozzáállni, csak olyan nehéz türelmesnek lenni vele. köszi a válaszod!
2014. nov. 4. 11:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ilyen az én lányom is. Én is figyelemzavarra gondoltam. Sőt még a hiperaktivitás is felmerült. Nálunk is volt oviváltás, de sajnos megjártuk, mert nem toleránsak az óvónénik. Az előzőben azok voltak. Én a pszichológia összes módszerét végigcsináltam, de egyikkel sem értem el eredményt :-(
2014. nov. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló volt nálunk is a helyzet. Nekem az óvónénik mondták, hogy nyugodtan segítsek neki, napközben majd ők megoldják, meg egyébként is tudják, hogy fel tud egyedül öltözni, ez a hiszti csak anyának szól. Szóval segítettem, volt, hogy én öltöztettem, s kb két hónap alatt olyan szinten megoldódott a probléma, hogy egy-egy rossz napot leszámítva (értsd hidegfront, telihold), észre se veszi, hogy egyedül öltözik.
2014. nov. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, aranyosak vagytok! Próbálok akkor türelmes lenni. És megnézzük, hogy megy ez a jutalmazás.
2014. nov. 5. 19:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Hasonló gondokkal küzdünk. Bár a hiszti kevesebb, de az öltözésben a lassúság, és a tevékenységek közti váltás, no meg a játék befejezése az rosszabb. Több pszichológushoz is elvittük, mindent rendben találtak. Aztán most egy ideggyógyász állapította meg a határon lévő figyelemzavaros hiperaktivitást, nagyon enyhe autisztikus jelekkel. Logagolni járunk és kutyás terápiára és fejlesztő pedagógushoz is járunk - mert a rajzolása borzasztó.

Úgy érzem sokat javult az utóbbi időben. Szófogadóbb, ügyesebb lett

2014. nov. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is a választ! Ha záros határidőn belül nem látok változást, meg az oviban sem mondanak semmit, én is viszem tovább. De tuti nem autista, v hiperaktív. Én figyelemzavarra gondolok, meg vmi idegrendszeri éretlenség lehet.
2014. nov. 12. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!