Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 16 éves fiam nemtanul, öngyilk...

T.Ildikó kérdése:

16 éves fiam nemtanul, öngyilkossággal fenyeget, mit tegyek? Hová forduljak?

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 10:22
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Kedves utolsó, szerintem meg ne szólj hozzá olyan témához amihez nyilvánvalóan egy icipicit sem értesz, és akkora marhaságokat írsz hogy legszivesebben felpofoználak. köszönöm!
2016. jan. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ne törödj a 10-essel, szerintem olyan 8 és 12 év között lehet
2016. jan. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Vajda Gábor válasza:
10-eske...nincs gyereked...különben nem írtál volna ilyet...az ember nem hagyja hogy a kölyke megtegye...mert először is marha nagy felelősség,másodszor meg bűncselekmény...
2016. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 helopelo válasza:
Találj célt az életének. Én is tizenhat vagyok és már gondolkoztam öngyilkosságon, mert értelmetlen sodródásnak tartottam az életem. Most rájöttem, hogy kell lennie valami célja az életemnek, különben semmi értelme, hogy megszülettem. Most már életvidám vagyok és próbálok minél jobban törekedni a szeretetre. Nem tudom pontosan mi baja a gyerekednek, de ha depressziós, akkor ez lehet, hogy segít neki. Remélem megoldod.
2016. jan. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Bár nekem nincs gyerekem, de szerintem ezek a tinédzser fenyegetőzéseknek nincs alapjuk. Drogozik? Iszik? Ezeket kell megvizsgálni.
2016. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
9%
Javaslom, hogy imádkozz Istenhez. Kérd Jézust, hogy segítsen neked és a fiadnak.
2016. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Sunako-chan válasza:

/3astól kérdeném: mégis hogyan jutottál olyan következtetésre, hogy egy tininek nem lehetnek igazi problémái, illetve nem érheti valódi stressz??? ekkora ökörséget is rég olvastam már...bocs, de ez eléggé hmm arra vall, hogy nem szoktál gondolkodni sokat mielött valamiröl véleményt alkotsz...

No válaszolva az eredeti kérdésre: mielőbb a fiatalt tanítókkal, illetve ofővel beszélni, emellett mint előttem már megjegyezték, az iskolapszichológussal. meg ami még fontos: biztosítani a fiad, hogy te, bármiről is akarna beszélni, meghallgatod. ott vagy és ha esetleg veled nem tudja/nem szeretné a gondokat megbeszélni, segíteni, hogy találjon valakit akivel igen. esetleg akár szakembert is. vagy ha már van bizalmas tanár, egyébb felnőtt számára ilyen téren, vele konzultálni, hogy mi is lehet a gond. De ezt sose tedd a gyermeked háta mögött/tudta nélkül. fontos hogy érezze,tudja, hogy rád számíthat, te segíteni akarsz. és nem feltétlenül kell egyböl gyógyszerhez nyúlni...sőt jobb ha inkább elgondolkodtok az iskolaváltáson. Nem szabad kétségbeesni, mert ha megérzi a gyerek, akkor az rá is rosszabb hatást gyakorolhat. próbálj összeszedett és nyugodt maradni, bármit is mond, vagy tesz.

Lehet hogy az iskolában zaklatják, olyan helyzetbe-akár többször is-került, ami miatt ilyen viselkedési minta alakult ki nála.

Remélem semmi komoly baja nem fog esni. Szorítok hogy sikerüljön ezt a válságot épen egészben átvészelnetek. Sok szerencsét és kitartást. főleg utóbbit

2016. jan. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Sunako-chan válasza:

Ui.: 15-ös: látszik h nincs gyereked :) oké h figyelembe kell venni h van-e bármilyen szer az életében, de ennek is oka kell legyen. és ha van szer akkor az már nem az első facsoport a problémák erdejében sajnos.

10-es: oké h imádkozzon. megnyugtató, segít oldani a saját kétségbeesését. de az Istene vajmi keveset fog tenni értük, sajnos csak elméletben működik a dolog. de az már félig kisegíthet a rémségek mocsarából, ha elmédet meg tudod nyugtatni :D

hajrá anyuka, bármi jön is sose feledd: Te egy ANYATIGRIS VAGY! aki bármivel képes szembeszállni.

2016. jan. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Önmagában hogy nem tanul és öngyilkossággal fenyeget az még semmit nem jelent,általános kamasz dolog,a legsikeresebb emberek élete is általában igy kezdödik. Mennyire nem tanul ? Mit nem tanul? Hany éves?
2016. jan. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Milyen butaság az hogy egy kamasznak nincs problémája? A gyerekek a legkegyetlenebbek egymással. Volt egy eset a TV-ben is, amikor suli után az egyik úgy megverte a másikat, hogy belehalt a sérüléseibe. Ehhez képest a felnőtt problémáid semmiségek.
2016. jan. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!