Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit tegyek az...

Sharongasset kérdése:

Nem tudom mit tegyek az öngyilkossággal fenyegető anyósommal, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Anyósomról van szó, aki január óta egyedül él mert utolsó fia is "kirepült". Azóta depressziós lett és sokadjára fenyegetőzik öngyilkossággal. Sajnos majdnem 300km-re lakunk tőle a párommal(a fiával). Nem tudom mit tegyek, mostanábam engem hívogat és meséli hogy mennyire nincs jol és ő véget fog vetni az életének, de a gyerekeinek el ne mondjam. Persze elmomdtam, de sajnos nem mindenki ugy áll hozzá, ahogy én, és inkább legorombítják h fejezze be. Ugy tudom pszichiátriára csak akkor vihetem ha magától megy de ez esélytelen! :( Mit tegyek? :(

2015. máj. 12. 18:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem küldhetitek kezelésre akarata ellenére, de ő maga elmehetne pszichológushoz. Amúgy aki mondja, nem teszi meg igazán, nekem ez a tapasztalatom. Csak sajnáltatja magát. Speciel én ideges leszek az ilyen emberektől, és igencsak kiosztanám, hogy anyám, és nem gyerekem, szedje össze magát, és ha úgy érzi, kezelésre van szüksége, támogatom, de ezt a lelkiismeretfurdalás keltést fejezze be, mert szánalmas! N31
2015. máj. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%

Mondd neki, hogy tudsz egy veszélyes partszakaszt, és szombat hajnalban elviszed oda, ott véget vethet az életének.

Aztán menj is el, és vidd is el.

Majd szombaton elválik, hogy komolyan gondolta-e!

De ha nem gondolta komolyan, biztos lehetsz benne, hoyg sose fog ilyenekkel hivogatni többet.

2015. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
Kaphatna egy kutyát ajándékba, az annyi törődést igényel, hogy nem lenne magányos.
2015. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Hisztizik, abból is látszik, hogy nem a fiának panaszkodik, hanem neked. Legyen neked lelkiismeret-furdalásod, amiért "lenyúltad" a fiacskáját.

Jól teszed, hogy elmondod a férjednek, de ennyit tudsz tenni, ha tényleg kezelésre lenne szüksége, akkor a fiának kell lépni (ha az anyja nem teszi meg).

2015. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Ne foglalkozz túl sokat vele, ez az érelmeszesedés és depresszió egyik velejárója. Egyébként sem rád tartozik a dolog, udvariasan tereld más útra a beszélgetést.
2015. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is itt inkább csak sajnáltatásról, figyelemfelhívásról van szó. Mamóka nem tud magával mit kezdeni. Farmville-ezzen...
2015. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Egyedül van, úgy érzi nincs rá szükség, a családtagjai pedig mindennek hallatára legorombítják, mert nincs kedvük vele foglalkozni. Majd ha tényleg megteszi (márpedig idősebbek gyakran látják ebben a megoldást), akkor utólag lehet sírni. Kicsit többet kellene vele foglalkozni, és támogatni egy új élet kialakításában. Valószínűleg ő beleesett abba a hibába, hogy csak a gyerekeiért élt a utóbbi évtizedekben. Társaságra lenne szüksége, járhatna nyugdíjasklubba, vagy akárhova, ahol ismét magára találhat.. De akár egy kiskutya is enyhítheti a magányát, és könnyebbé teszi az ismerkedést.
2015. máj. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Ez ócska érzelmi zsarolás.

Én ezt a saját klienseimnel ugy kezelem le, hogy "ez a te döntésed, pont ezért szeretném ha tudnád, hogy hozzám bármikor fordulhatsz."

Aki menni akar, nem fenyeget, hanem megteszi.

2015. máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Szerintem az a baja hogy egyedül él unatkozik, és igy próbálja magára hívni a figyelmet mert úgy érzi nem kap elég törödést a családtól. Ha valaki öngyilkos akar lenni az megteszi és nem mondja. Vagy valamivel/valamiért sakkban akar tartani téged. Esetleg hozzátok akar költözni és ezzel fenyegetőzik de mindenképp szakemberhez kell vinni ha gyengébb a lelkiállapota akkor meg is őrülhet az egyedüllétbe. Pszichiáter segítségét kell kérni
2015. máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%

"Nem küldhetitek kezelésre akarata ellenére, de ő maga elmehetne pszichológushoz."


Ez így nem igaz egészen. Ha szuicid kijelentéseket tesz, és ezt a család a megfelelő helyen jelzi, elviszi a mentő a pszichiátriára, ha nem akar menni, a rendőr bácsik is besegítenek az elvitelébe.

2015. máj. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!