Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hova forduljak segítségért,...

Hova forduljak segítségért, ha képtelen vagyok kordában tartani a gyermekemet és magamat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kár, hogy nincs problémás szülő, mert itt velem is baj van.

3 éves a kislányom és egyáltalán nem fogad szót nekem, én meg nagyon nem bírom ezt elviselni. Valamilyen segítség kéne, de nem tudom, hogy ki tud tanácsot adni.

A heti mérleg: annyira felidegesített, hogy nem öltözött fel reggel(pizsama felső+zokni volt rajta, a többit levette), kb. fél-1 órát mondogattam, hogy öltözzön fel, de nem, úgy rávágtam az ajtót, hogy kitört az üveg, ma kb. déltől kértem, hogy pakoljon el a szobájában, estig sem történt semmi, ezért nem mentünk le, nem nézhetett mesét, halál lazán eljátszott, én időnként rászóltam, hogy pakoljon, ő közölte, hogy nem, végül kiborítottam az összes játékát, hogy akkor mindent el kell pakolnia, volt hiszti, de nem, végül én szedtem mindent össze egy szemeteszsákba, hogy elveszem, de igazából mi értelme elvenni az összes játékát. Egy játékdoboza el is tört. Ráadásul olyan csúnya dolgokat mondtam neki, hogy le sem írom. Egész nap mindig rá kell szólni, állandóan zárom a konyhát, mert mindig a hűtőben turkálna, meg a szekrényben. Bármit mondok szinte mindeg el engedi a füle mellett én meg nem tudom mit tegyek. Mindig mindent milliószor kell elmondani, aztán vagy csinálja vagy nem. Képtelen vagyok őt megnevelni, illetve magamat, hogy ne akadjak ki. Teljesen kudarcot vallottam, mint anya és ettől nagyon ki vagyok. Természetesen már többször meg is ütöttem, már veszi át, ha valami nem tetszik ő is ütni akar, meg hallom vissza, amit dühümben üvöltök. Félek, hogy már teljesen elrontottam szegényt, illetve, hogy mi lesz így belőle, tönkreteszem a gyerekkorát, de ő meg engem tesz teljesen tönkre. Nagyon boldogtalan vagyok. Van egy 11 hónapos húga is, nagyon félek, hogy vele is ez lesz. Ő már most akaratos, a nagy ennyi idősen még nem volt ilyen. Teljesen kétségbe vagyok esve, nem tudom, hogy mit tegyek.

A férjemre jobban hallgat, de ő ritkán van itthon, ő általában elvicceli a dolgokat, meg átveri, de én képtelen vagyok erre.


2015. máj. 24. 23:46
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
85%
Fordulj a nevelési tanácsadóhoz.
2015. máj. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
41%

Te veszélyes vagy a gyerekeidre, bakker. Üvegajtót bevágsz úgy, hogy a gyerek a közelben, meg még vered is...nem vagy normális.


Egy háromévesnek még nem kell tudnia elpakolnia maga után egyedül...na és mi lett volna, ha segítesz neki pakolni, netán rendezel egy kis versenyt, pl. kit tud minél több játékot a kosárba pakolni adott idő alatt?

2015. máj. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
72%
Egy 3 éves gyerek a szülő tükörképe, ahogy te viselkedsz vele ő úgy veled. Itt nálad lesz a bibi neked kène valami pszihomókust felkeresned és rendbe tetetni magad, utána máshogy állnál a lányodhoz és ő is egyből kezelhetőbb lenne.
2015. máj. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
92%
Túl sokat vársz a három évestől.Ráadásul még két évesen született is neki egy kishuga,azt is fel kellett neki dolgoznia,hogy ezután nem csak rá figyeltek.Egy ennyi idős gyermeknél az a természetes,hogy így viselkedik és ellenkezik.Tudatosítsd magadban,hogy nem direkt téged akar bosszantani,hanem életkori sajátosság ez a viselkedés.Meg kell tanulnod a türelmet,főleg,hogy még van egy kisebb gyermek is.Ha ezt a mintát fogják látni tőled,szerinted ők milyenek lesznek?Ha úgy érzed,hogy egyedül nem tudsz megbirkózni a dolgokkal és ha úgy érzed kivan az idegrendszered mindenképpen kérj segítséget szakembertől,mert ez így nagyon nem lesz jó.Bántani meg nem szabad a kislányodat.Próbálj lazábban venni mindent.Nem idegeskedni feleslegesen.Ezek hidd el nem olyan nagy dolgok,hogy ennyire ki kelljen akadni miatta.
2015. máj. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nyilván, azért vagyok kiborulva, mert ez így nem jó. El tud pakolni maga után egyedül, ha akar, és mondtam, hogy segítek, együtt csináljuk, de nem, közölte, hogy inkább én pakoljak el, mert ő nem tud, mert neki ez fárasztó! Volt már máskor, hogy próbáltam versenyt, meg ki talál a dobozba bele, de azzal sem mentem sokra.
2015. máj. 25. 00:19
 6/56 A kérdező kommentje:
Nekem ezek nagy dolgok, mert fontos, hogy szót fogadjon. Állandóan leéget a boltban, az utcán, a játszón, mert soha nem fogad szót. Már néha, tök szégyen, de nem szólok inkább rá, mert úgy gondolom, hogy tartsanak lazának, aki sok mindent megenged a gyerekének, mint, hogy lássák, hogy mennyire semmibe vesz. Amúgy soha nem fogadott szót, se a tesó előtt, se soha. Azt mondta, hogy azért nem csinálja, amit kérek, mert neki az nem jó, mert ő mást akar.
2015. máj. 25. 00:22
 7/56 A kérdező kommentje:
Én nem tudok így élni, ami nálunk folyik, amit csinál egész nap. Biztos, tényleg ilyen minden 3 éves, de azért azt látom, hogy a kis barátai közül vele van a legtöbb gond.
2015. máj. 25. 00:24
 8/56 A kérdező kommentje:
Meg persze nem így kezdtem a nevelését, hogy verem, csak, egyszerűen, az állandó harc miatti tehetetlen düh miatt van. Meg ne úgy képzeljétek, hogy most mindennap kikap, de sajnos előfordul.
2015. máj. 25. 00:27
 9/56 anonim ***** válasza:
100%
Oviba jár?
2015. máj. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:
Majd szeptembertől.
2015. máj. 25. 00:30
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!