Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Most akkor hiperaktív a...

Most akkor hiperaktív a gyerekem? 5 éves.

Figyelt kérdés
El küldtek minket nevelési tanácsadóba,az óvodából.És ott míg a feladatokat csinálta oké volt minden megült stb.Majd mikor végeztünk fel kelt,vagy bemászott az asztal alá stb. Kértem,hogy üljön le, le is ült de 1 perc után már mozgolódott ismét felkelt.De ezt csak idegen helyen csinálja,itthon nem.Ha megyünk valahova és várni kell,nem türelmes oda megy másokhoz.Csak,hogy fel hívja magára a figyelmet..A nevelési tanácsadóba azt gyanítja a hölgy,hogy hiperaktív.Itthon szót fogad egy szóra ,de ha máshol vagyunk akkor többször kell rá szólnom.Nem tudom,hogy kezeljem.Túl szigorú vagyok?
2016. jan. 14. 18:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha boltba megyünk,szépen sétál mellettem,ha étteremben vagyunk ül és nem kell fel..Az oviban sincs rá panasz.
2016. jan. 14. 19:05
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első mondatodban azt irtad, hogy az oviból küldtek a nevelésibe. A kommentedbe azt irod, hogy az oviban nincs rá panasz....akkor miért küldenének a nevelésibe az oviból?? Nem értem
2016. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt tényleg nem írtam oda.A beszéd végett,h kell neki logopédia.
2016. jan. 14. 19:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Kicsit zűrzavaros a kérdező válasza :)
2016. jan. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Nekem ennyiből nem úgy tűnik. A hiperkinetikus magatartászavaros gyerek szabályosan "vibrál", keze-lába folyamatosan jár. A tettei következményeit nem látja előre, ezért folyamatosan bajba sodródik. Ha ezek nem jellemzők, akkor nem valószínű. Ugyanakkor az idegenekkel való bizarr viselkedés másra utalhat... ilyenkor pontosan mit csinál? Odamegy idegenekhez, és?
2016. jan. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha pl dr nénihez megyünk mert beteg,és olykor vàrni kell.Mikor meg unnya magàt,akkor oda megy màs gyerekekhez,felnőtekhez is,bemutatkozik megkérdezi a nevüket,h hol lakik stb.Nem jàr a keze làba folyamatossan.Nem vibràl.Mese olvasàskor este nyugodtan fekszik,alvàsa nyugodt,vêgig alussza az éjszakàt.Ha ovis gyakorló feladatokat csínàlunk itthon akkor addig nem kell fel mig nem végeztünk.
2016. jan. 15. 07:41
 7/7 A kérdező kommentje:
Az oviban az a büntetés,h le ülteti a gyerekeket.Itthon én is így büntetem.Szót fogad addig ül míg meg nem engedem h felkeljen.És az ovódàban is szót fogad.Magatartàsàval nincs gond.
2016. jan. 15. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!