Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiperaktív lenne a gyerekem?...

Hiperaktív lenne a gyerekem? Kisfiam másfél éves, minden érdekli, a lakásban, kertben állandóan mászkál, jön-megy, pakol-rámol.

Figyelt kérdés
Az ölünkben nem marad meg fél percet sem, amikor azonban álmos vagy elfárad hozzánk bújik. Ha ölünkbe vesszük és úgy akarjuk etetni nem marad ott, jön-megy közben bekap pár kanál ételt, ha az etetőszékben ül, akkor eszik, ha elég volt neki akkor ki akar szállni és már megy is tovább. Napirendje van, ebéd után általában 2 órát alszik, éjszakát átalussza. A babakocsiban is kibír egy-két órát ülve. A figyelmét játékokkal csak pár percre lehet lekötni, ellenben telefontölővel, hosszabbítóval stb. nagyon jól elvan. Mivel lehetne lekötni a figyelmét és kicsit visszafogni a mozgását?
2012. máj. 7. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A hiperaktivitás komoly idegrendszeri fejlődési rendellenesség, ne keverd össze az "egyszerű" mozgékonysággal. Próbálj ki sokféle készségfejlesztő játékot, foglald le fizikailag és szellemileg is. Majd csak rájöttök mi érdekli. Bár másfél éves gyerekről van szó, természetes, hogy nem tud megülni órákig egy dolog mellett. Fel kell fedeznie a világot. :)
2012. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A leírtakból én nem látom, hogy gond lenne vele.
2012. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
teljesen normális másfél éves gyerek.
2012. máj. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen normális, hogy a hosszabbító meg a telefontöltő jobban érdekli. Az én öcsém a színes-szagos, csörgő-zörgő, tükröt is tartalmazó csodálatos játékpárnán tudod mit talált a leginkább érdekesnek? A bevarrt címkét, amin a mosási utasítás meg ezek voltak.
2012. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Dehogyis!Mindkét fiam hasonlóan eleven,örökmozgó!Játékok kevésbé,telefon,töltő,dvd-lejátszó..csupa olyasmi amivel nem kéne játszani annál inkább leköti őket!Szerintem ez tök normális,mindent fel akrnak fedezni ilyenkor.Nem kell visszafognod a mozgását szerintem,de pl.az enyémeknek a mesenézés a tuti,mert akkor végre leülnek:)
2012. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

bocsi, de miért akarod visszafogni a mozgását??az az idő, hogy elül és sokáig elvan valamivel majd bőven ráér mikor ovis lesz!!Nem olyan rég kezdett el magától járni és az első instabil önálló lépéstől neki gyakorolnia kell,próbálni azt,amit egész életében utána csinálni fog, a járást.Természetes, hogy mászik, rohangál,semmi nem köti le vagy csak rövid időre, hiszen most ennek az ideje van!

Azt sem értem miért kell egy járni tudó 1,5 évesnek 1-2 órát babakocsiba ülnie!!Kisfiam is 1,5 éves, pár hete 1 órát sétáltunk megállás nélkül a mamáékhoz,jött mellettem szépen,fogta a kezem,nem kellett neki a babakocsi,pedig ott volt.Én abszolút nem erőltetem már, hogy beleüljön, ha időben elindulunk egész hosszú távokat lehet vele megtenni.És fizikailag nem fárad ám el, csak agyilag, mert a kötött séta nekik inkább az agyi koncentráció miatt nehéz,nem azért mert a lábuk elfárad.

Semmi baja a fiadnak,nem kell rémeket látni:)

Menjetek ki sűrűn és rohangáljatok nagyokat:)

2012. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

azt nem értem, hogy mielőtt a szeretett gyermekedre ilyen súlyos betegséget aggatsz, miért nem írod be mondjuk a googlebe, hogy mi fán terem a hiperaktivitás????

nagyon durva, hogy a 1,5 évesedre ilyet ráraknál, egyrészt amiket leírtál azok nem tünetei, másrészt hiperaktivitás 6 éves kortól van!


egyébként nem mozgékonyságot jelent hanem figyelemzavart, gondolom a te babád se figyel mikor a Bűn és bűnhődést próbálod bemagoltatni vele, ugye? :)

ne hülyéskedjél már!

2012. máj. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem ÉN aggatom rá ezt a betegséget, anyukám szerint hiperaktív és orvoshoz kellene vinni, nyugtatót kellene adni neki stb, szerintem nem az, ezért kérdeztem véleményeket. Köszönöm szépen a kommenteket.
2012. máj. 8. 08:05
 9/9 A kérdező kommentje:
Az 1-2 óra babakocsiban utazás: pl a bevásárlás elintézése, vidéken lakunk míg elérünk mondjuk az ABC-be az fél óra oda s annyi vissza, ha már postára is megyünk akkor simán másfél órát igénybe vesz.
2012. máj. 8. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!