Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezelitek azt, ha a 8...

Hogyan kezelitek azt, ha a 8 éves fiatok a szemetekbe hazudik?

Figyelt kérdés

Nem vertem meg sosem ezért és másért is már nagyon régen kapott a seggére..Nem akarok lekeverni neki, totál fölöslegesnek tartom a szentbeszédeket is.. a tévétől való eltiltás sem számít szerintem, ezt látom rajta...

Van- valakinek jó ötlete, vagy hogy mi vált be?



2016. jan. 15. 19:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Enyem is 8 eves..en is hazugsagon kaptam tegnap :/ Amiket irtal nalunk is ertelmetlen...Azt talaltam ki,hogy leirja 50* hogy nem hazudok a szuleimnek! Gondolhatod...persze elotte megbeszeltuk,hogy mit varok el tole eztan! Kertem tole,hogy szoljon nekunk barmi gondja van es segitunk neki ! Lenyeg,hogy szoljon!!!! :) De valahol ez termeszet fuggo is..lanyaim nem kamusak,fiam kicsit meg az apja is ilyesmi :D
2016. jan. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Ez erősen helyzetfüggő. Nem ismerjük a konkrét szituációt, így nem tudunk jó választ adni.
2016. jan. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
na itt az eredménye amiért sose kapott egy atyai pofont se. Ha semmit nem akarsz tenni, akkor simogasd meg a buksiját, vagy dicsérd meg..ennyi.
2016. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A konkrét eset, hogy egyest kapott versmondásért, mert nem tanulta meg a verset (ez már nem az első eset -ezzel!) - amúgy kitűnő tanuló, de valahogy erre szarik... odáig fajult most a dolog, hogy büntetésből mondtam neki, hogy még egyet meg kell tanulnia- és azt is fel kell mondania a tanítónak. Meg is tanulta mindkét verset! De nem mondta fel !(csütörtökön is azt mondta elfelejtette) , de ma reggel mind a ketten apjával is legalább 20x elmondtuk hogy el kell mondani ! erre ma megyek érte a suliba -kérdem, hogy sikerült elmondani? erre ő: igen, szünetben felmondtam... büdös volt a dolog és egy elszólása miatt már tudtam hogy hazudott... ez volt a konkrét szitu! ui: nem pontozok senkit!nem ezért írtam ezt a kérdést!
2016. jan. 15. 19:36
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
hát ez azért nem olyan nagy dolog. Elmondanám neki, hogy tudom hogy hazudott, csalódtunk benne, mert azt hittük hogy megbízható, de látjuk hogy nem, de legközelebb nem bízunk rá több mindent mint egy ovisra.
2016. jan. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Gondolj arra egy eg
2016. jan. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
5%
Gondolj arra egy egy hazugságnál hogy fejlődik az agya mert a hazugság az egyik legösszetettebb agyi folyamat. Ez persze nem menti fel... Hazudni is meg kell tanulni a gyerekeknek
2016. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Na, letudtuk...

Beszéltünk vele, majd büntetésnek minden napra egy-egy verset jelöltem ki, amit hétfőn fel kell mondania a tanítónak,- ha nem teszi meg addig folytatódik a napi egy vers, amíg fel nem mondja neki az összeset...

azt hiszem így saját magával szúr ki szóval talán hatásos lesz ez a bünti...

2016. jan. 15. 20:15
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ajànlom neked Vekerdy Tamàs könyveit, és módszereit.
2016. jan. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Így csak a versmondást meg az irodalmat utáltatod meg vele még jobban, és egy idő után magadat is.
2016. jan. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!