Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Verekszik a 11 éves lányom a...

Zkriszti3 kérdése:

Verekszik a 11 éves lányom a 7 éves öccsével. Sokszor nem tudom mit tegyek velük. Ti hogy kezelitek a testvér háborút?

Figyelt kérdés
Ha nyugalom van provokálják egymást ,aminek sírás a vége. Túlpörögnek addig amíg valaki megsérül. Máskor meg angyalok. Szívesen vennék újabb ötleteket, mert én kifogytam belőlük.
2011. dec. 29. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Külön szoba és kész. Amint elkezdi az egyik, mehet át.
2011. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem ilyen egyszerű , ezen már túl vagyunk.
2011. dec. 30. 09:39
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Egy ötlet: ha valamelyik megsérül, a másiknak az legyen a "büntetése" (inkább feladata), hogy a szenvedő testvér egy kivánságát teljesítse vigasztalásként. Persze te is beleszólhatsz, hogy ne legyen túlzott vagy teljesíthetetlen a kívánság. Vagy előre készíthettek egy listát, együtt a két gyerekkel, 5-5 ilyen kívánsággal, amit megbeszéltek, és abból választhat a sértett fél.

Még egy variáció ugyanerre: írjatok együtt egy listát otthoni teendőkről, amiket általában te csinálsz, de ők is el tudják végezni. Ha veszekedés van, mindkét gyerek együtt végezze el az általad kiválasztott tennivalót. Lehet benne cipőpucolás, járdasepregetés, ágyneműcsere, ilyesmik. Talán ez utóbbi a jobb megoldás, mert kooperációra kényszeríti őket, plusz nem kell nyomozni, ki kiben okozott mekkora kárt... És mindkettőt ösztönzi, hogy ne veszekedjenek.

2011. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó ötlet kipróbálom. A cipőtisztítás amúgy már a feladatuk de ezek az ötletek inspirálnak.
2011. dec. 30. 16:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a takarítással, házimunkával való büntetés a lehető legrosszabb ebben az esetben, mert így a gyerekek meg fogják utálni a munkát, mivel mindig kényszerből kellett csinálniuk.

Szerintem egyébként az lenne a legjobb, ha hagynád őket veszekedni, hagy rendezzék le egymás között. Akármin is vesznek össze, az egyik mindig "ártatlan", míg a másik mindig "bűnös", (pl: ha az egyik elveszi a másik játékát, akkor az egyik bűnös másik ártatlan, ha az egyik beleköt a másikba, akkor is ugyan ez)és ha te közéjük akarsz állni és el akarod dönteni kinek van igaza, lehet hogy tévedni fogsz és nem azt a gyereket véded meg akit kellene, vagy ha megbünteted mindkettőt akkor az meg nem igazságos és szegény egyik gyerek szívni fog. Szóval szerintem semmiképp ne avatkozz bele, majd lerendezik egymás közt.


Emlékszem mikor én veszekedtem a testvéremmel anyukám mindig ordított hogy ne veszekedjünk, meg beleavatkozott mindenbe és olyan rossz volt hogy nem védhettem meg magam, mikor tényleg nekem volt igazam, és olyan is volt a tesómat védte, mikor ő volt a hibás és ez nekem nagyon rossz érzés volt.


Van egy rokonom, 16 éves lány. Van egy húga, 12 éves lány. Az a gyerek egy igazi sunyi kis dög, amikor az anyja nem látja állandóan bántja a nővérét. Egyszer amikor nálunk voltak, a kicsi véresre karmolta, rugdosta a nővérét, erre én megkérdeztem a nővérét, hogy te ezt hagyod? Erre azt mondta, hogy ha visszaadná neki, a szüleitől még ő kapna, nem a kicsi. :O Aztán a kicsi csak nem hagyta továbbra sem, a nővére megelégelte és visszaütött neki egy kicsit, erre az idióta húga rohant is az anyjához hogy a testvére megverte, az anyja meg jól leordította szegényt.

Ettől a lánytól egyébként(a nővértől) idegbajt kapok amikor vele kell lennem, mert nagyon nagyon balf*asz. Akármit ajánlok neki hogy mit csináljunk, neki mindig minden mindegy, nagyon balfék szegény lány és biztos vagyok benne, hogy azért mert ilyen nevelést kapott.


Ha megfogadsz egy tanácsot, hagyd őket, hagy veszekedjenek, majd maguk közt elintézik. Egyébként szerintem még jót is tesz nekik, legalább megtanulják felnőtt korukban megvédeni magukat, és személyiség fejlődésüknek is szerintem jót tesz.

2011. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem is van ilyen ismerősöm. Mindig a sunyi 6 évesnek adnak igazat, minden kívánságát teljesítik. Egyszer azt mondta nekem, hogy utál ,mert nem alhat nálunk. Azt mondtam ,tudom , hogy utál de velem nem játszik, és nem alhat itt.Az anyját kikészíti az állandó hisztizéssel, a nővérei beárulásával. A gyerekeim között ezért sem teszek különbséget , a rossz dolgokból tanulok. Mindkét gyereket egyformán kezelek, de elvárom, hogy példát mutasson a nagyobb , ne provokálja a kicsit, legyen diplomatikusabb, legalább a korának megfelelő mértékben. Bizony ezt elfelejtik.
2011. dec. 31. 13:38
 7/9 anonim válasza:
64%
Verd meg mindkettőt! Abból majd tanulnak!
2012. jan. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

5. válaszra reagálnék. Én nem mondtam azt, hogy a takarítás, házimunka egyenlő legyen a büntetéssel. Azt sem mondtam, hogy porszívózzanak, mosogassanak, port töröljenek büntetésből, ezekbe a tevékenységekbe én is úgy vonnám be a gyerekeket, hogy szívesen segítsenek. De mindig vannak olyan teendők otthon, amiket senki sem szeret megcsinálni, és ha egy ideig nincsenek elvégezve, akkor sincs nagy baj. Ilyeneket adnék bünti gyanánt a gyerekeknek, mondván, hogy ha veszekednek, biztosan unatkoznak, de nem baj, majd találok én nekik tennivalót. Szerintem elég gyorsan megegyeznének egymással abban, hogy nincs értelme marni egymást.

Ranschburg könyvében olvastam, hogy a testvérviszályba lehetőleg ne avatkozzunk be, ha nem muszáj, csak ha eldurvul. Ezzel én is egyetértek, de a kérdező éppen azt írta, hogy sírás illetve sérülés szokott a vége lenni a csetepaténak. Erről úgy gondolom, hogy bele kell avatkozni, mielőtt "vér folyik". Méghozzá lehetőleg olyan módszerrel, ami egyúttal a gyerekek közötti szolidaritást erősíti.

2012. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia.Én egy 13 éves lány vagyok.Van egy húgom és egy nővérem.A nővérem 15 éves és én is gyakran verekszek vele.Bár arra azért figyelek hogy ne okozzak neki komolyabb sérülést.Én például utálom ha a szüleim "szétválasztanak" minket,mert amikor nem látják úgyis be fogjuk fejezni.A külön szoba szerintem nem megoldás,vagyis nekünk is külön szobánk van,mégis verekszünk..Leginkább azért csináljuk mert ezzel le tudjuk vezetni a napi stresszt.Aztán a bunyó után haragszunk egy ideig egymásre majd mi leszünk a világ legjobb tesói :)

Esteleg azzal próbálkozhatsz hogy mindkettejüknek veszel egy bokszzsákot..és a nővérnek az öccséről készült képet,az öcsinek pedig a nővéréről készült képet ragasztod rá.Így anélkül verhetik egymást,hogy bármelyikük megsérülne.Én biztosan így csinálnám.És ha lenne bokszzsákom biztosan azt verném és nem a nővérem :)

Remélem azért segítettem:) 13/L

2012. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!