Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet ilyenkor tenni a...

Mit lehet ilyenkor tenni a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Egy 14 éves lányról beszélünk. (a lányomról)

Volt, hogy lekövettem a dolgait, és kiderültek olyan dolgok, amik nem tetszettek. Más szülőnek se tetszett volna. Mivel nem szerettem volna elzárni a külvilágtól, mert nem vagyok olyan szülő így inkább megpróbáltam kinyitni egy olyan kaput, amivel ő jól jár. Jobb telefon, saját számítógép... De az otthoni teendők megmaradtak. Tehát a kötelességek. Egy-két tányér elmosogatása, rendrakás, tanulás. Tehát nem elkapatni, elkényeztetni a gyereket, hanem csak annyival előrébb lépni, hogy neki jó legyen és ne érezze azt, hogy el van zárva. De nem lett jobb. Inkább még rosszabbra kezd fordulni a dolog. Mindig azt mondja, hogy neki sz@r az élete, problémái vannak, mindig csesztetik a szülei... (ezeket nem nekünk mondja el, hanem a haverjainak interneten) Viszont nekünk nem igazán nyílik meg. Csak hallgat. Ha meg el is mondja a gondjait, akkor csak felszínes dolgokat mond el. Az a problémám, hogy rossz társaságot akar választani magának. És ez nem tetszik nekem. Tudom, hogy milyenek azok a gyerekek, akikkel barátkozik. Mások is mondják (más szülők) hogy azok a gyerekek rosszak. Szóval próbáltam jobb irányba haladni, de nem lett jobb. Egyik nap is elmaradt. Nem jött haza. De nem is szólt. És olyanokat ír a neten, hogy legszívesebben fogná magát és lelépne itthonról.


Mitévő legyek? Mi lehetne a következő lépés?

Beszélgetni folyamatosan szoktunk. Próbálom megbeszélni vele a dolgokat. De nem lehet.



2016. febr. 25. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ez sajnos kamaszos lázadás, én a helyedben elmennék a lánnyal és leülnék vele egy külsős helyszínen, nem otthon (pl: cukrászda) és csak megkérdezném hogy ő hogy látja magát? Miket csinál mostanság, mit szeretne? Aztán hallgatnék ..olykor előbb megnyílnak azok akiket nem letámadnak a kérdéssekkel.(ne értsd félre ezt vmi. könyveben olvastam) Sokszor a hallgatás több. Remélem segít a helyzeten
2016. febr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Nem tetszik, hogy belenézel az internetes levelezéseibe a háta mögött...! Ez annak a jele, hogy nem vagytok egymással őszinték, nem tisztelitek egymás határait!

Mindenképpen az őszinteség segítene. Te is őszinte vagy, te kezded az őszinteséget.

Én javasolnék egy szakembert, aki ezt a beszélgetést koordinálja.

2016. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy miért nem jók azok a barátok, akikkel barátkozik? Fiatalabb korában kialakult, hogy olvasó ember legyen például? Mentetek családostul gyakran kirándulni, színházba, szóval valami értelmes dolgot csinálni? Ha igen, akkor majd visszajön megint ezeknek a szeretete, ha túl lesz a kamaszkoron. Amikor a programjairól kérdezgeted, ne mondd eleve, hogy nem jó, hanem ha jól érezte magát velük, akkor te is örülj neki, akkor jobban meg fog nyílni, persze ha nem valami ivós, kábítószeres banda. És a barátnőid hozza fel hozzátok. Lehet scrable játékot játszani például. Vegyetek neki.
2016. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kamaszok valamiért szeretnek versenyezni hogy kinek rosszabb, most az a trendi egyes körökben hogy szüleim nem szeretnek, jaj de rossz nekem ,mindenki utál, közben meg megy a nyalizás hogy jaj szegényem úgy sajnállak, milyen rossz neked, ez ilyen tipikus first world problems....

Majd kinövi, most csak a hibát látja mindenben, tombolnak a hormonok, de ha van egy kis esze előbb-utóbb rájön mit csinál rosszul.

2016. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit utolsó ír abban tényleg lehet valami. A közelmúltig nem volt semmi nagyobb gond a gyerekkel, amíg másik közösségbe nem került, középsikolába. Mi sem néztünk bele soha a dolgaiba, még a szobájába sem mentünk be soha. Egy véletlen folytán derült fény arra, hogy hónapok óta félrevezet minket, amióta kollégista lett. Majd az ügyet felgöngyölítve odáig fajult a helyzet, hogy ki kellett venni a koleszból, ellenőrzésre került a levelezgetése is, mert a hazugságaival a gyámügyet is a nyakunkba varrta. Hónapok óta össze-vissza hazudozott rólunk. Majd saját magát sodorta olyan helyzetbe, hogy a barátait, barátnőit is elmarta maga mellől, mindenki magára hagyta, mert kiderültek a dolgai. A gyámügy természetesen mindennek alaposan utánajárt, amiket hazudott a barátnőinek, majd közölték a gyerekkel, hogy neki otthon van a legjobb helye, saját érdekében ne is pedálozzon, nem fogják kiemelni. Ehhez kb. elég volt az, hogy volt egy intézetis szobatársa a koleszban. Hajmeresztő...
2016. márc. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!