Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Országos beszédvizsgálórol mi...

Országos beszédvizsgálórol mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lányomat most küldték a beszédvizsgálóba mert 3éves lesz és még nem beszél.

Azt mondták azért kell hogy megkapja az sni kódot hogy az oviba majd megkapja a megfelelő fejlesztést.

Na most én tartok attól hogy majd kitalálják hogy szegregált oviba Menjen.

Ezt nem szeretném.

Ott miket fognak csinálni?Vagyis azt tudom hogy engem kikérdeznek majd meg hogy megfigyelik a gyereket de a gyereknek kell majd valami feladatot csinálni?Ha igen akkor mit?



2016. febr. 25. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ha tényleg csak a beszéddel (illetve annak hiányával) van baj, akkor nem valószínű, hogy szegregált oviba küldenék. Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy felajánlanak egy logopédiai csoportot (ha van nálatok a közelben), de ha nem szeretnéd, az első kontrollvizsgálatig szerintem könnyen meggyőzhetők, hogy ne kelljen oda vinned.

Nem lehet előre tudni, hogy mit fognak csinálni, ezt majd a szakember ítéli meg ott helyben, ha látja a kisgyereket. Az biztos, hogy kell majd csinálnia valamit, nem csak nézeget, de ilyen piciknél ez nem azt jelenti, hogy leültetik, és adják elé a megoldandó feladatokat. Játszanak vele, és közben felmérik, hogy hogyan viselkedik, milyen módon fejezi ki magát, megérti-e amit kérnek tőle. El tudok képzelni egy passzív szókincstesztet: könyvet nézegetnek, amiben egy oldalon több kép van, és kérik, hogy mutassa meg, hol van pl. a maci. Megnézik, hogy épek-e a beszédszervei, feltételezhető-e valamilyen orvosi ok, ami miatt nem beszél.

Van olyan IQ teszt is, amihez nem kell beszélni, lehet, hogy ezt is felveszik, bár most nem tudnám pontosan megmondani, hogy ez hány éves kortól mér, lehet, hogy ő még pici hozzá.

Ha még van idő, és eddig nem voltatok hallásvizsgálaton (nem a védőnőire gondolok, hanem egy komolyabbra), akkor érdemes lehet elmenni, mert a hallássérülés az első, amit ilyen helyzetben megpróbálnak kizárni a lehetséges okok közül.

2016. febr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod.

Hallásvizsgálaton még nem voltunk.

Oda is elmegyünk akkor

2016. febr. 25. 23:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk pár éve, ugyanebből az okból. Nem kaptunk még sni kódot sem, csak btm-et. És egyáltalán nem akarták szegregált oviba küldeni, csak előírtak neki heti két óra logopédiát. Ekkor kiscsoportos volt a fiam, de már négy éves. Az időpontot hónapokkal azelőtt kértük. Kell feladatot csinálni, rajzosat és logikai feladatokat. Én nem lehettem bent, de utána megmutatták a feladatait. Most 7 éves, normál suliba jár. Még mindig rajta van a papírjain, hogy btm, de én nem bánom.
2016. febr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!