Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez a kislány lehet autista?

Ez a kislány lehet autista?

Figyelt kérdés

-a gyerektársaságot elviseli,de nem nagyon játszik velük,inkább magában. itthon is elvonul a fürdőszobába vagy valami csendes helyre,és ott játszik.ugrabugrál,repked .elmondani nem akarja/tudja mit játszik. Babázni nem szeret,a plüssállatokat imádja


-beszélni tisztán és érthetően,sokat tud ,kb 2 éves kora óta,semmilyen probléma nincs vele . Nagyon választékos,a hangsúlyozása furcsa


-írni és olvasni 3 évesen tanult meg,senki nem tanította vagy erőltette,azóta is nagyon érdekli szereti a könyveket.


-ugyanazt a rajfilmet kell nézni minden este,hüónapok óta. mást nem hajlandó,ordít,hisztizik,teljesen kiakad . ugyanez,hogyha új ruhát kap ,a pulcsik ujját fel kell tűrni,különben letépi magáról


a memóriája hajmeresztő ,egy felolvasás után visszamond fél-egy oldalakat szóról szóra ,ugyanez a mesékkel


az óvodába nagyon nehezen szokott be ,reggel ordítás hányásig :( az óvónők véleménye hogy okos értelmes gyerek,de nem szociális .a mondókákat,verseket,éneket kérésre sem mondja,aztán itthon random játék közben kezdi el ,tehát tudja .Egyébként az óvónőkkel szívesebben van,mint a többi gyerekkel


az étkezése borzalmas ,válogat ,szín,állag szerint ,alig eszik meg valamit . Kipróbáltam,és inkább éhenhalna szerintem minthogy oylat egyen ami nem tetszik neki.


Mozgásban mindig le volt maradva,folyamatos fejlesztő torna ellenére is,esetlen,botlik,mászókázni ,csúszdázni nem mer,ordít ha felrakom. Az állatok és a természetfilmek nagyon érdeklik,ezekről szeret beszélni bárkivel,nem érdekes,hogy idegen,vagy gyerek .


még egy érdekes és számomra rémisztő dolog. az arcmemóriája szörnyű,ovónénit/csoporttársakat/doktornőt utcán nem ismeri fel. de van hogy a szomszédot sem ,aki szinte naponta átjár hozzánk .


Nagyon aggódom,senki nem vesz komolyan ,merthogy okos a gyerek és szép hosszan választékosan tud beszélni,de én látom,hogy valami probléma van vele . Eddig annyit sikerült megállapítani ,hogy szociálisan fejletlen ,nagymozgásokban elmaradott . Hova vihetném Budapesten,ahol tényleg alaposan megvizsgálják és javasolnak valamiylen felzárkóztatást,akármi is van ?


2016. febr. 29. 23:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

korai fejlesztő 11. kerület

szerintem is jobb ha elviszed, de ez alapjan nem lehet rasutni hogy autista...

2016. febr. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Első olvasásra nekem Asperger -szindrómának tűnik, de nem vagyok szakember, csak "műkedvelő".

Nevelési Tanácsadót próbáltad már? Ott azért komolyan szokták venni az anyukákat.

2016. febr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

mi már 2 évesen kezdtük, 11.kerület, korai fejlesztő, na oda nem viheted. 3 éves korig foganak gyerekeket és 4 éves korig tudnak fejlesztést adni, erről gondolom lekéstetek mert már ovis. pedig ott van az autizmussal élők elnöke.

nevelési tanácsadóba autizmus gyanúval eszedbe ne jusson elmenni! és ezt komolyan mondom, nem értenek hozzá, ne tedd, mert csak megbánod.

vadaskert a biztos, ők a legprofibbak ebben, az egész országból oda mennek dignózisért :)

picit hosszú a várólistájuk, de 2-3 hónap után be lehet kerülni vizsgálatra

2016. febr. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, nekem is az Asperger ugrott be (ilyen diagnózist amúgy már nem adnak). Mindenképp autizmusban jártas szakemberekkel, teammel kéne megnézetni (pl. Vadaskert, Autizmus Alapítvány). Mi anno a Bethesda Kidsnél voltunk, de ott csak 4 évig korig fogadnak gyereket. A nevelési tanácsadó nekünk nagyon nem jött be, a pszichológus hölgy kizárta az autizmust, mivel hiányzott néhány tünet, a sok mást meg az életkori sajátosságokra fogta.
2016. márc. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Vadaskert.

Mintha az én lányomról írtál volna! (Egyetlen dolog nem stimmel nálunk a felsoroltakból: a lányom könnyen szokott be az oviba, viszont fél évig egyáltalán nem beszélt senkivel.)

Őt 5 évesen diagnosztizálták Aspergerrel a Vadaskertben. A választékos beszéd az Asperger tipikus tünete egyébként, ahogy a kiváló verbális memória is.

Egyébként ha megnyugtat: az általad felsorolt tünetekkel a lányom jelenleg normál iskolában, tagozatos osztályban kitűnő tanuló, vannak barátai (igaz, egyszerre csak egy gyereket tud elviselni).

Ha elfogadó közegben van, az önmagában fejlesztő hatású, de sajátos nevelési igényűként az oviban, suliban is kap autizmus-specifikus fejlesztést, plusz hat éves kora óta jár színjátszó körbe a lányom, ami nagyon jó hatással van rá. Ja, és biológiából félelmetesen tájékozott, már elsős korában eldöntötte, hogy ha törik, ha szakad, biológus lesz. (Minden esélye megvan rá.)

A kiváló verbális memóriája miatt pedig ő az egyetlen az osztályban, aki imádja a szövegértést (sorra hozza a csillagos ötösöket belőle).


Kitartás, a diagnózis hosszadalmas, minket se vettek komolyan másfél évig, mondván okos és választékosan beszél. De a Vadaskertben egy nap után megvolt a diagnózis, annyira "tankönyvi". (A vizsgáló hetet végigcsináltuk azért.)

2016. márc. 1. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Még annyi, hogy az Asperger tünete az átlagon felüli IQ is (lányomé eddig minden mérés alapján 130 feletti, még felnőtt teszten is). A Vadaskertben azt mondták, hogy IQ-val minden hiányosságát meg fogja tanulni kompenzálni, és én is ezt tapasztalom.
2016. márc. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2016. márc. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ép gyereknél a jó verbális memória és választékos beszéd szintén előfordul, olyankor ez a magas intelligencia jele. Csak mielőtt mindenki elkezdi a jól beszélő kisgyerekét autistának képzelni, azért jegyezzük meg, hogy van amikor a gyerek simán okos, és jó valamiben.

Nekem a többi dolog inkább tipikus, és így együtt már jelenthet valamit.(arcok, ételek, ruhák, stb.)

De semmiképp ne hidd el, amit itt írunk, vizsgáltasd meg a kislányodat.

2016. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

# 8: Persze, ez így van, de az autizmuson BELÜL Aspergerre utal a magas intelligencia és a jó verbalitás.

A Vadaskertben először autizmust diagnosztizálnak, és utána, ha indokolt, szűkítik a diagnózist.

2016. márc. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én értem, meg az is érti, aki érintett.
2016. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!