Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mik a lehetőségeim, ha nem...

Mik a lehetőségeim, ha nem értek egyet az óvónő véleményével iskolaérettség kapcsán?

Figyelt kérdés

Kialakult egy rettenetes helyzet, amivel nem nagyon tudok mit kezdeni. Van egy hat éves kisfiam, aki jóval fejlettebb a korcsoportjánál. Beszédkészsége kiválló, intelligenciája kimagasló.


Az Iskolaalkalmassági teszten 100%-ot teljesített, ahová viszont azért küldték el, mert az óvónő szerint szorongós típus. (_Kicsit_ szorong.) Azt tudni kell, hogy ez nem egy újkeletű dolog, az ovipszichológus egy éve foglalkozik a gyerekkel, és - én jó apaként -tökéletesen együttműködő voltam, a szorongásoldásba és az iskolaérettségi vizsgálatba is én egyeztem bele.


A vizsgálat végén azonban olyasmi történt, ami kisebb sokkot okozott: előkerült egy levél a pszichológustól, amiben olyan mondatok szerepelnek, konkrétan, mintha bolond lenne a fiam. Hogy pédául felpofozza magát, ha nem sikerül valami, vagy rángatja a ruháját, vagy debilizáltan szorongós. Ezzel nem csak az a gond, hogy így le van írva, és hogy a "kicsit szorongós" és e között akkora szakadék van, mint a Grand Canyon, hanem az is, hogy még csak hasonlót sem tapasztaltunk soha (a gyerek azt állítja, ő nem csinált ilyet), és hát rendszeresen visszük őt programokba, közösségbe, sőt angolra is jár, ahol önálóan csoportban képes érvényesülni...


Hát ebben a pillanatban köpni nyelni nem tudtunk. A tanácsadós nő azt mondta, hogy Ő sem tapasztalt semmi ilyesmi, (Korábban egy kognitív alapítványnál, ahol a gyerek IQ-ját mérték, szintén nem tapasztaltak hasonló dolgokat), de ilyen levéllel nem tudja elengedni. A dolgot magától (tehát nem a mi kérésünkre) elvitte egészen igazgatósági szintig, de végül is az lett ráírva a papirra, hogy vizsgálat alatt, és majd keresnek minket valami felmérés miatt.


Csak az nem most lesz, a gyereket viszont be kellene íratni az iskolába, kéne a papír. Gyorsan. (ide még annyit, hogy ő akar iskolába menni, nagyon nem lelkesedik az oviért, amikor hallotta az eredményeket tegnap, sírva fakadt a nevelési tanácsadóban, hogy a "játékkártyás néni ezt írta? Miért írta ezt?")


Nem vagyok találgatós típus, de egyszerűen nem tudom ezt az egész helyzetet mire vélni. Az a gond, hogy nem vittük el oda és azokra a (nem olcsó) kezelésekre a gyereket, amiket az ovónéni mondott? Vagy a szakmai dac van ebben, hogy mindenhol azt mondják hogy a gyerek oké, és ő nem hajlandó viszakozni?


Köszönöm a válaszokat, örülnék, ha pedagógus válaszolna, vagy olyan szülő, aki már volt hasonló helyzetben.



2016. márc. 11. 10:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Óvónő vagyok, és velem még ilyen nem fordult elő. És egyik kollégámmal sem. Ha valamelyik gyermekkel kapcsolatban felmerült, hogy inkább ne menjen suliba, többnyire egyetértettek a szülők, rövid pályafutásom alatt egy szülő nem értett egyet, de a felülvizsgálaton kiderült, hogy igazunk van, mert voltak problémák. (Mi örültünk volna, ha kiderül, tévedtünk.) Ez azért ennél komplexebb, mivel az iskolaalkalmassági vizsgálaton jól teljesített, de az ovipszichológus negatív szakmai véleményt fogalmazott meg. Én, a ti helyetekben, nem ellenségként tekintenék most az óvónőre, hanem mind legjobb barátra, aki lehet, hogy tud segíteni. Kérjétek meg, hogy beszéljen a pszichológussal, mert szerintetek, ez így nem igaz, nem értetek ezzel egyet. Próbáljátok a magatok oldalára állítani az óvónőt! Ha az óvónővel együtt mentek az óvodavezetőig, az rengeteget nyom a latba. Ha ők mellettetek állnak, akkor kérjetek egy pszichológiai felülvizsgálatot, lehetőleg együtt. Ebben az ovivezető tud segíteni, hogy hol érdemes kopogtatni, területileg személy szerint, kit kell keresnetek. Ugyanis olyan nincs, hogy egy gyermek elvben mindenhol megfelel, értelmileg, fizikailag és pszichológiailag is, de egy ilyen, egyéb komoly diagnózis mégis rejtve marad. Mert ha ez így van, akkor azt mindenhol kell(ene) tapasztalni, oviban, otthon, foglalkozásokon, tényleg az élet minden területén. Egyébként ebből a szakvéleményből az derül ki, hogy a gyermek önveszélyes, erre pedig a pszichológusnak fel kellett volna hívnia a figyelmeteket, mi több, kötelessége lenne! Hiszen, ha emiatt tartós sérülést szenved el a gyermek, és ti nem vagytok tisztában vele, mint jogi képviselő és a gyermek gondozói, az az ő felelőssége. Nem mondom, hogy egyszerű lesz, de mély levegő, és ne hagyjátok magatokat. Amilyen frusztráló ez a helyzet, most olyan higgadtnak kell lennetek, és őszintén szólva, nem is merem azt mondani, hogy a beiratkozási időbe belefértek, de egy ilyen szakvéleményt, ha nem valós, akkor mindenképpen meg kell oldani, hogy hatályon kívül helyezzék. Kitartás!
2016. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Az lemaradt, hogyha tökéletes ellenállásba ütköztök, akkor nyomás a fenntartóhoz. De oda tényleg csak akkor, ha már az ovival nem tudtok megegyezni. Mivel egyébként ebben az eléggé kacifántos helyzetben az óvónénik és az ovivezető tud a legtöbbet és leggyorsabban segíteni.
2016. márc. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Az óvónő véleményét felulbiralja az iskolaérettség vizsgálat. A pszichológus az hogy került a képbe? Miért írt volna hamis szakvéleményt?
2016. márc. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
38%

Most ez nagy divat!

Hülyének meg sni-nek titulálni a gyereket!

Semmibe nem szabad belemenni, mert a gyereket megbélyegzik és nem mehet akármelyik iskolába!

Utána ezektől nem lehet megszabadulni.

Véleményem szerint sok óvónőt kellene inkább vizsgálatokra küldeni és ott aztán borulna a bili mennyi depressziós debil vigyáz a gyerekeinkre.

Nem kell itt együttműködő rendes szülő.

Faarccal nem venni tudomásul amit ezek összehordanak!

De szívesen kisöpörném ezt az egészet!

Mi lett az óvódákból és az óvónőkből!

Nagyon sajnálatos.

Az iskola már más tészta lesz, ott teljesíteni kell és kész.

Ha nem bírja, majd megedződik.

Ha nehezebben veszik az akadályokat, többet kell vele foglalkozni.

Ha nem annyira okos, majd nem kap csillagot és ennyi.

Nem tudom az oviknak kiadják ezt rendeletként vagy a fél országot flepnisként akarják kezelni ezt ki kívánja, ki utasítja ezt?!

Kinek jó ez?

2016. márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm. A pszichológus - mint írtam - az én kérésemre került a képbe, a gyerek szorongását kezelendő. Egyébként alapvetően továbbra sincs vele bajom (bajom a helyzettel van) - a szakvélemény végén szerepel például az is, hogy ha a gyerek mehet iskolába, akkor javasolja a további szorongáscsökkentő kezelést. Csak hát a szakvélemény vége ellent mond a közepén elhelyezkedő "durva" bekezdésnek.
2016. márc. 11. 11:24
 6/22 anonim ***** válasza:
18%
De ha ez a pszichológus véleménye, ami szerint amúgy mehet a gyerek az iskolaba és az iskola érettségi vizsgálat is jó, akkor hogy jön a képbe az óvónő? Miért öt kell támadni, ha az ő véleménye a legkevésbé mervado ebben a kérdésben
2016. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Senkit nem támadok. Van egy gyerekem, aki iskolás akar lenni (tehát nem én erőltetem, az oktatási rendszer jelen állapotát elnézve nem is erőltetném olyan nagyon...), viszont azt látom, hogy olyan akadályba ütköztem, ami kifejezetten neki ÁRTALMAS.


Megoldást keresek, mert úgy érzem, hogy rohadtul ellentmondásos, hogy miután százmillió helyre le van írva az, hogy "ilyen fejlett" meg hogy "olyan okos", és ez is van felé kommunikálva (oviszindarabokban ő mondja a leghosszabb szöveget, úgy, hogy mindenki más szerepét is tudja, vagy pl. a "tücsök és a hangya" verseket írd és mond első/második hallásra jegyzi meg), az egyébként is szorongásos kölyök hat évesen ilyen pofont kap.


Egyébként van bennem tüske az ovónénivel kapcsolatban, nagyon nagy befolyása van mindenkire, például volt olyan helyzet, épp az iskolaérettségi vizsgálat aláírása előtt, hogy a pszichológus azt mondta, hogy ő akarja, ő meg, hogy a pszichológus akarja, de akkor nagyvonalúan elnéztem e felett a zavar felett, mert a gyerek érdekét tartottam számon, meg az ilyesmit tudom is kezelni magamban. A mostani dolgokat viszont nem.

2016. márc. 11. 11:46
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem milyen megoldást akarsz. A gyerek mehet iskolába.
2016. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem mehet, mert felmérés alatt áll, amire hónapokig kell várni, és lemarad a beiratkozásról.
2016. márc. 11. 11:55
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
Az óvónő csak ajánlást adhat, hogy szerinte menjen-e vagy ne a gyerek iskolába, de a ti döntésetek. Az igazgatósággal pedig beszélnék, hogy ti nem kértétek, hogy ki legyen ez vizsgálva, és hogy hazudik a pszichológus. De az is lehet, hogy igazat mondd a pszichológus, és a gyerek nem meri elmondani nektek, hogy tényleg bünteti magát valahogyan ha nem sikerül neki valami (Pl a pofozás).
2016. márc. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!