Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 2.5 éves kisfiunk most...

A 2.5 éves kisfiunk most találkozik először agresszióval, csoporttársaktól. Hogyan segítsük?

Figyelt kérdés

2.5 éves kisfiú, játszócsoport, családi napközibe jár heti pár órára. Nagyon illedelmes, jól nevelt gyerek. Pl. kérés nélkül odaadja a saját játékát a másik gyereknek, vagy összeszedi az oda nem illő szemetet az utcán, vagy ha sír egy gyerek, ad a szájába cumit, ilyesmik.

Viszont van pár kis agresszív gyerek a csoportban (akik csak úgy, orvul hátbatámadják, ellökik hátulról, fejbecsapják, kitépik a kezéből a játékot, stb. És ilyenkor persze hogy meg van szeppenve, sír, hiszen ő nem ehhez a magatartáshoz szokott, az elmagyarázását ezeknek a jelenségeknek meg nem biztos, hogy érti még. Én vagyok az apja, és gyerekkoromban én voltam az, akit vertek az osztálytársak, (persze mára már pont nekem nincs ellenségem, inkább irigyeim), de szeretném, ha fiam nem erre a sorsra jutna, mert nekem az egész iskolás korszak nem volt egy kellemes emlék. Küzdősportra mindenképp be szeretném iratni (hány éves kortól érdemes?) de mi mást tehetnék még, hogy ne ő legyen a csoport gyámoltalanja?


2016. máj. 8. 08:51
 1/3 Alain Delon ***** válasza:
100%
Mivel te vagy az apa, te játékosan birkózhatnál vele, hogy felvegyen valami agressziót, így szokva az ilyen helyzeteket.
2016. máj. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon nehéz, mert nyilván nem szabad arra nevelni, hogy üssön vissza, de valahogy meg kell tanítani, hogy védje meg magát. Amit az első írt, az jó ötlet, illetve a küzdősport is, mert ott az etikai és önértékelési dolgokra is megtanítják. Ahol mi lakunk, van ovis judo, 3 éves kortól lehet menni, kisebbek is vannak, csak ők még inkább csak rohangálnak. ☺ szerintem a legtöbb helyen van ilyesmi, nézz utána a neten, hogy a ti városotokban milyen lehetőségek vannak.
2016. máj. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk(állami bölcsi) a gondozok tanitják a gyermekeket, pl aki lökdösi a másikat, kiállítják.

Abszolut nem is jellemző az ilyen magatartás a csoportban, a gondozok figyelnek arra is hogy pl ha egy gyerek jatszik valamivel akkor a masik nem veheti el tőle.erdekes minden gyerek tanulja ezeket a szabályokat, mndenki előzekeny. Es ezert mi is ott tartunk mint kérdező hogy pl orvosi vároban hasonlo koru gyerek meg élelmes, az en gyerekemmel ellentétben. simán elveszi akár az összes játekot a gyerekemtől :(


En eddig ugy tanitom, hogy pl játekot nem adok egyszerűen oda, hanem vegye el.abszolut sikertelen a dolog. Nem veszi el tőlem es barmilyen játékát átad nekem amit nem akar azt is.

Es borzaszto hogy jatszoteren is nekem kell védeni a gyereket a masiktol hogy nem adjuk oda a lapátot mert az én gyerekem ás most vele.


Mivel a gyerekek egymastol tanulnak küzdosportnak semmilyen ertelmet nem latom.

Majd ovis korszakban fogják szerintem megtanulni addig a bölcsinkkel is egyetertek.

2016. máj. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!