Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fiam 9 éves, és úgy érzem a...

Fiam 9 éves, és úgy érzem a társai "elviszik" rossz irányba, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Ahogy írtam, nem egy jófiú, de eddig még nem volt akkora gond vele. Itthon is van, hogy ellenkezik, és rosszalkodik. Ugrál, focizik, pedig tudja, nem lehet... ha rászólok abba hagyja. Csak ugye próbálkozik.

Az iskolában eddig nem volt gond ennyire. Könyvtárban és vadasparkban voltak, és hát az ottani viselkedése miatt 2-es lett a magatartása.

El se tudom képzelni, mit művelhetett. És hogy mért. Persze tudom a társai nagy hatással vannak rá..és szinte az egész osztályra, mert többször kapott már "mindenki" fekete pontot az órai viselkedése miatt...

ilyenkor elbeszélgetek vele... mért nem helyes ezt csinálni.

Büntit nem kap érte, mert igazán nem hatják meg.

És a legbosszantóbb, tudja, hogy kell viselkedni!

Mivel kezdhetném a "visszatérítését"?



2016. máj. 17. 13:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Azért viszik rossz irányba, mert egy 9 éves ugrál és focizik? Pusztuljak meg, de nem értem, hiszen korral jár, hogy mozgásos tevékenységet akar csinálni egy 9 éves.


Mi lenne a helyes magatartás? Ül egy helyben?

2016. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

"El se tudom képzelni, mit művelhetett"


:O kettest kapott és nem tudod miért??????

Szerinted kivel van itt gond??? N32

2016. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Lehet félre érthető voltam :) neeem az otthoni viselkedésével volt húde nagy gond...bár ugye a szekrénysor egy része üveges..és nem szeretném, ha a focival kirugná...az ablakról nem is beszélve.

ezt példaként írtam...hogy ennyibe merül ki a rosszalkodása...

2016. máj. 17. 13:50
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Arra nem gondoltál még, hogy pont azért feszegeti ennyire a határokat, mert soha nincs konkrét büntetés? Olvass kicsit utána annak, hogy mekkora biztonságot ad egy gyereknek, ha a szülő következetesen betartatja a szabályokat.

Te ismered a gyereked, neked kell tudni, hogy melyik büntetés lehet rá hatásos! Nincs tévénézés, vagy játszóterezés pár napig, ez teljesen egyénfüggő, de minden gyerekre lehet valahogy hatni.

Neked kell megtanítanod rá, hogy a viselkedésének vannak következményei. A jónak is és a rossznak is.

Nemrég olvastam egy ikerpárról, akik pokollá tették a szüleik életét, míg rájöttek végül, hogy a fiúk csak sokkal több figyelmet szeretnének és szabályokat az életükbe.

2016. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Képzeld olvasom ma a mozanaplót... és ennyi. Szerinted én gondolat olvasó és látnok vagyok? vagy az otthoni viselkedés alapján tudnom kellene? mert idáig úgy ismertem, hogy tud viselkedni idegen helyen....

hát ezért lep meg ez a hirtelen változás....

de te kedves válaszoló biztos jobban tudod...látatlanból

de azért köszönöm a válaSZT!


38/N

2016. máj. 17. 13:53
 6/14 A kérdező kommentje:

Kap büntetést konkrét dolgokért. De a fekete pontokért, amit az órán szerzett, nem adok, mert nem tudom mi történt...azon kívül hogy a tanárnő szerint mindenki hangoskodott...

először rászólok, hogy hagyja abba(ha nálunk rosszalkodik), és ritka mikor többször kell szólnom, na ekkor van bünti...

2016. máj. 17. 13:57
 7/14 A kérdező kommentje:
Az 5-ös válaszom a kettesnek szólt
2016. máj. 17. 13:58
 8/14 anonim ***** válasza:

"El se tudom képzelni, mit művelhetett."


Menj be az iskolába, és kérdezz rá a tanárnőnél. A kettes magatartás általában komolyabb indok miatt szokott lenni, mint egy kis hangoskodás. Általában igazgatói intő is meg szokta előzni.


A fekete pontokért nem értem, miért nem jár bünti. Rosszul teljesített, tehát jár a bünti. Pl. nincs tévé, nincsenek haverok, nincs számítógépezés, ...


Ha nálad nincsenek következmények a nem megfelelő teljesítményért/viselkedésért, akkor elég hamar komoly gondjaid lesznek vele.

2016. máj. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Állítólag mindenki kettest kapott, kivéve az aki nem volt ott :O


intő? jesszus! de arról már tudnék. bár ahogy erről a két dologról is csak napokkal később tudtam...


beszélek a tanárnővel az biztos.

2016. máj. 18. 10:13
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha mindenki kettest kapott lehet, hogy a pedagógussal van. Ez is egy opció.
2016. máj. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!