Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ritalint szedő gyermekek...

Ritalint szedő gyermekek anyukái, leírnátok a tapasztalataitokat a gyógyszer szedését illetően? (mennyire változott meg a gyermek? Votak-e mellékhatások? , mennyi ideig tartott a hatás? )

Figyelt kérdés

Hétvégén lesz a próba. Amennyiben jó lesz minden, akkor hamarosan megkezdjük a szedését.

Annyi mindent (leginkább rosszat) olvastam a Ritalinról, kissé félek is, de remélem nem lesz baj.

Kérem, hogy a ne drogozzam a gyerekem, és egyéb hangvételű hozzászólásokat hanyagoljátok.


2016. máj. 25. 14:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
32%
Itt kulfoldon rengeteget foglalkoznak a Ritalin es egyeb hasonlo gyogyszer hasznossaharol. Nem akarok vitatkozni nem ez volt a szandekom. Ha akarsz keresek csatolok linkeket kerdes az angol tudasod mennyire jo, h megertsd. Gyerekem nem ADHD-s. Mivel gyerekemnek van fejlodesi leamaradasa eleg sokat kutattam az o erdekeben. Igenis itt az orvosok rendkivul korruptak, szinte alig van olyan orvos akinek ne lenne sulyos reszesedese nagy gyogyszergyarakban. Viszont rengeteg olyan Orvos letezik, tehat ugyanugy DR megtalalhato a neve elott, aki nyitott es tanulmanyozott alternativ terapiat es sikersen alkalmazzak a gyerekeknel eredmennyel. Ami sajnos itt nincs a mozgasterapia ami Mo-n nagyon jo, es sikeresen alkalmazzak. Es azert nincs mert ezek a fafeju orvosok akiknek sulyos reszesedesuk van a gyogyszergyartonal nem akarnak nyitni. Nem azt mondtam h minden gyereket meg lehet gyogyitani, de allapotukon sokat lehet javitani. Ha a kislanyomat ezekre az Orvosoknak nevezni mero emberkekre biztam volna allapota sulyosabb lenne. Egy mivel nem is kezelik, sot normalis diagnozist sem tudtak felallitani neki az elmult 6 honapban. Mi alternativ terapiazunk vele mar lassan 2 honapja, es igenis jelentos valtozast hozott neki. Ami nem a DR nevezetu emberkeknek koszonheto hisz hozza sem nyultak. Es egy gazdag nyugati allamban, ahol a penz meglenne normalis kezelesekre rohejesen 12 honap a varakozasi ido. Na en elvesztettem bennuk minden bizalmamat.
2016. jún. 23. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Es igen sok minden nincs tudomanyosan alatamasztva de ez engem nem erdekel. Engem az eredmeny erdekel. Hasznalt e a gyereknek vagy nem. Ha igen, tok jo, es baromira nem erdekel a tudomanyos iras rola. az csak a marketing resze. En az eredmenyre fokuszalok.


Amugy a kerdezonek kell eldontenie, h mit csinal a gyerekevel. Nehez szituacio, de a nap vegen a kerdezonek kell meghoznia a dontest a sajat belatasa szerint mi a jobb a gyerekenek.

2016. jún. 23. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez egy igencsak paranoid hozzáállás a részedről, mely jelentős tévútra vihet! Ha nincsen meg valakiben a tudományos igényesség valamire, akkor bármilyen kuruzslást lenyomhatnak a torkán, mely szintén jó pénzt hoz annak, aki eladja neked.

Egyetlen gyermek sem kísérleti nyúl, hogy végigpróbáljanak rajta egy vagon módszert, aztán vagy használ, vagy nem.

Abban igazad van, hogy a jó diagnózis az alapja mindennek. Azt lehet csak kezelni hatékonyan, akiről tudjuk, hogy mit kezelünk.

Fejlődési lemaradások, viselkedészavarok, melyeket nem sikerül diagnosztizálni, nagyon gyakran pl az auti spektrumból fakadnak. Az autizmusnak vannak nagyon enyhe formái, melyeket egy nem abban képzett szakember nem ismer fel egyszerűen. Ezért én javasolni szoktam ebben az esetben, hogy a gyermeket autizmusban képzett szakember vizsgálja meg akár több alkalommal is. Míg egy "mezei ADHD"-nál nagyon hatékony szer a Ritalin és tsai, az autizmusból eredő hiperaktív zavaroknál ugyanez a gyógyszer nem használ, vagy nem várt mellékhatásokkal működik csak.

Mint írtam, hogy nem csak a testünk tud megbetegedni, illetve az agy is a test része. Az ADHD-nál komoly behuzalozási eltérések vannak és az agyi anyagcserefolyamatok is különböznek a normál populációhoz képest. Az az anyag, mely egy normál ember agyában jelen van megfelelő mennyiségben, egy ADHD-s ember agyában alultermelődik. Ezt pótolja a stimuláns, aminek a hatására a pluszmozgások jelentősen csökkennek (nem kell az agynak állandóan fokozni az éberségét).

A Ritalin már egy nagyon régi szer, rengeteg tanulmány ás vizsgálat van vele. Rengeteg a tapasztalat is. Egy tudományos kutatásnak azonban nagyon szigorú kritériumai vannak, nem véletlenül. Nagyon nem mindegy, hogy milyen változót mérünk, milyen hatást vizsgálunk egy kutatásban. Rengeteg feltételnek meg kell felelni és ha ezek teljesülnek, akkor lehet kimondani, hogy a változást valóban a gyógyszer okozza és a gyógyszer hatása erősebb, mint más alternatív terápiáé.

Ahhoz, hogy egy alternatív terápiát igazoljanak, hogy működik és ez a működés jóval több legyen placebo effektusnál, szintén vizsgálatnak kell alávetni.

Az, hogy egy orvos szerződésben áll egy gyógyszercéggel azt jelenti, hogy annak a terméket írja föl. Tehát adott több cég, mely pszichostimulánst gyárt, az orvos annak a cégnek a termékét preferálja, melyekkel szerződött.

Tehát nem az a kérdés, hogy kell-e gyógyszer, vagy nem (ezt el lehet dönteni egy szakembernek), hanem az, hogy melyiket írja föl.

De ez így van minden más betegségnél is.

A magyar gyermekpszichiátriai protokoll szabályozza, hogy mikor kell gyógyszert írni és mikor lehet mással próbálkozni. Nyugodt lehetsz benne, hogy itthon a gyermekpszichiáterek kizárólag akkor gyógyszerelnek, ha az valóban elkerülhetetlen.

Külföldet nem ismerem, nem tudok nyilatkozni.

2016. jún. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!


A kérdésem feltevése óta már eltelt jó sok idő. Ez idő alatt átestünk a Ritalin első szedésének napján.

Nem volt mellékhatás, semmi gond nem lett. Annyi változás történt a kisfiamnál, aki előtte alig beszélt, ha beszélt is csak félszavakat, vagy dadogott, mert beakadt......, szóval leült a fotelbe, és megállás nélkül magyarázott, mindenről, a fákról, a holdról, a bolygókról, meg számtalan másról.......és ezeket eddig nem tette meg. Csak csacsogott, és csacsogott....és nem akadt be a beszéddel, ki tudta mondani most azt, amire gondolt, és ami érdekli.

2016. jún. 29. 11:01
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves szülők!


Remélem olvassátok a bejegyzésemet. Segítséget szeretnék kérni a Ritalinnal kapcsolatban. Aki tud, kérem írjon nekem privát üzenetet, kérdezni szeretnék tőletek. Köszönöm.

2016. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!